Já a iPad? Chci ho!

Předem upozorňuji, že technika je odmalička mým velkým koníčkem, a proto se v ní docela dobře orientuji a jsem schopný pomáhat a radit s používáním různé elektrotechniky (hlavně mobily a pc) jiným lidem.

Na začátku roku 2010 byl představen iPad první generace. Prvně jsem se o něm dozvěděl z článku v časopise Extra PC únor 2010. Zaujalo mě to, že to byl zvětšený iPhone, spíše však iPod touch. Líbil se mi, přesněji – líbil se mi jeho design, ale funkčně mě příliš nenadchl. V časopise Mobility z téhož měsíce  mi totiž přinesli podstatnou informaci – iPad v prohlížeči webu nepodporuje technologii flash. Okamžitě jsem začal přemýšlet, proč Apple vyrobil takovéto zařízení, které se perfektně hodí na prohlížení webu, a nedal k dispozici flash. Jde o to, že obrovské množství stránek používá ke svému běhu Adobe flash, a tak se počet stránek zobrazitelných na iPadu velmi snížil. V Extra PC vyzdvihovali nízkou cenu (499 $), ale „když to nemá flash, je to na nic“, říkal jsem si.

Často jsem o iPadu slýchával a četl, nic mě však nedonutilo nad ním uvažovat. Asi na konci roku 2010 mě iPad z ničeho nic upoutal, ale trvalo to jen pár dní. V lednu 2011 se začalo psát o tom, že  Apple uvede další generaci iPadu, nejspíše iPad 2. Jako před každou Keynote jsem se na tu chvíli moc těšil. Měla vycházet na únor, nakonec však byla 2. března.V té době jsem byl zrovna na horách a nemohl jsem Keynote sledovat živě, ale nevadilo mi to tolik, jako kdyby šlo o iPhone. Následující den po Keynote jsem se v restauraci připojil na wifi síť a podíval se, jak iPad 2 vypadá a jaké má funkce. Moc mě to nepřekvapilo. Design, kromě tloušťky a čočky předního foťáku, byl stejný. Zaujal mě dvou-jádrový procesor, 2 kamery a to, že bude i bílá varianta. Nechápal jsem, proč se v článku zmiňují tolik o krytu Smart Cover. Z restaurace jsem odcházel s tím, že Apple jen lehce vylepšil předcházející model. Potom začaly vycházet články v časopisech a já je s radostí četl. Začalo mě to více zajímat, a pak to přišlo.

Jedné noci se mi o iPadu zdál sen. Držel jsem v ruce iPad 1 a ovládal jsem ho. Jelikož sny jsou nedokonalá zobrazení skutečnosti, měl iPad tloušťku asi 3 cm, ale sen mě stejně uchvátil. Po probuzení jsem si našel všechny články jak o iPadu 1, tak i o dvojce a začal je pročítat.

Vždycky jsem si přál notebook. Představa počítače, který je jen můj, můžu ho přenášet a hrát hry či surfovat po internetu kdekoliv. To mě doteď fascinuje, ale mě najednou napadlo, že si na brigádě v létě vydělám peníze a koupím si iPad 2. Pořádně ani nevím, proč mě to napadlo, vždyť to je funkčně omezený tablet. Tablety mě nikdy nebraly, ale můžu to říci takto: Já nechci tablet, chci iPad! Je to divné, ale Apple mě nejspíš dokáže přinutit koupit cokoliv.

Rozhodl jsem se koupit si nový model bez 3G, 16 GB, černý (zkrátka ten nejlevnější). Asi 11 800 Kč je nyní mým cílem vydělat, ale brigádu mám zatím nejistou, tak se snažím vydělávat na internetu, zatím bezúspěšně. A ještě něco mě trápí – za 11 tisíc bych mohl mít z aukra nový, nadupaný herní notebook!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: