Opět v Elecro Worldu

V sobotu se mi poštěstilo opět navštívit Electro World České Budějovice. Tentokrát tu byl i iPad 2 a bílý iPhone!

Do Budějic jsem jel s tím, že zkusím konečně Safari, které jsem zatím neměl štěstí na iPadu zkusit a nedoufal jsem, že mě potká větší štěstí. Když jsem do prodejny vešel, šel jsem se s bratrem podívat na Kinect, očkem jsem však zabrousil k místu s iPadem. Byli zde nějací lidé a já zahlédl, že se zde nachází i bílý iPad – tedy iPad 2. Nemohl jsem se dočkat a když konečně lidé odešli, vrhnul jsem se do oddělení Apple. Po necelých 2 měsících jsem měl znovu v ruce iPad 2! Byl bílý, a proto pěkně kontrastoval s černým iPadem 1, položeným vedle.
 
Jako první jsem zkusil to, co se musí zkusit, pokud máte v rukách iPad 1 i 2 – poměřování. Každý jsem vzal do jiné ruky a porovnával tloušťku. Popravdě nevím, který z nich se lépe drží, ale 2 je prostě příjemně tenká. Potom jsem se již vrhl na internet.
Z minula jsem věděl, že mají přístup k prohlížeči (a k AppStore, iTunes…) zablokovaný. Myslel jsem však, že vím jak na to.
Můj iPod touch totiž obsahuje taky možnost Omezení (Restrictions)

  
v něm jsou totiž ty aplikace zakázané. Ovšem když si na iPodu nastavím omezení, stále mohu aplikaci vyhledat pomocí Spotlight a spustit ji. Na iPadech jsem tedy zkontroloval jestli Spotlight vyhledá vše (mimochodem na iPadu 2 byl systém v angličtině). Na obou bylo nastaveno prohledání všeho, tak jsem klikl na omezení a v obou případech to po mě chtělo heslo. Na iPodu to jde i když je omezení zaheslované, na iPadu nikoliv.
Internet jsem tedy znovu nespustil, snad se mi to podaří až ho budu mít já :).

Dále jsem rodinu bavil aplikací PhotoBooth a zkoušel jsem točit video. Video je při ohledu na velikost čočky velmi dobré. Líbí se mi posun ve videu při jeho přehrávání. Na iPadu nebyly žádné aplikace a hry třetích stran, stejně jako minule, a proto mě za chvíli iPad omrzel.
Po chvíli přišel jeden z prodavačů, vyňal z iPadu 1 kabel, napojil ho na jeden z iPhonů a připojil nejspíše na iMac umístěný vedle. Přinesl si totiž sebou 2 iPhony 4 – jeden černý a druhý bílý! Konečně jsem tak na vlastní oči viděl, jak vypadá kompletně bílý iPhone. Byl docela pěkný, i když ten černý vedle vypadal méně jako hračka.
To je vše, nic jiného zajímavého se nestalo. Snad už se mi ale poštěstí zkusit internet…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: