Řešení verzí iPadu + brigáda!

Dnes jsem nastoupil na brigádu, která mi má pomoci ke konečnému našetření na iPad. S ním souvisí také další zprávy.

Dnes ráno jsem vstával v 5:15. Hrozivý pocit – ne, že by mi vadilo tak brzké probuzení, ale ten pocit, že zrovna začíná má 2. brigáda v životě a že takto se budu probouzet kromě víkendu následujících 14 dní.
Jelikož mi nenavazoval autobus, přijel jsem hned první den do práce pozdě 🙂 a odteď budu spát u babičky, která bydlí od místa brigády asi 5 minut. Za chvíli odjíždím do Sezimova Ústí (17:28). Jako první práci, kterou jsem vykonával celý dnešek bylo plení chodníku. Nebylo to obtížné, ale bolely mě záda a stále mě bolí ruce a z toho klečení na chodníku i kolena.
Díky tomuto obrázku, který jsem si nechal vytisknout k motivaci ty následující dny snad zvládnu:

Jinak co se týče grafu šetření, políčka odteď budou šedivá, jelikož nevím přesnou částku za den. Na minulé brigádě jsem měl prakticky stejný plat a ten byl za den 391 Kč (samozřejmě čistý plat). Rozhodl jsem se, že pro tuto brigádu budu počítat výdělek 385 Kč/den. Což při počtu 15 dní vychází na 5775 Kč.
S tím souvisí jeden veliký otazník: koupit iPad 16 GB či 32 GB? Stále nevím, peněz si našetřím dost (počítám i s prodejem mého iPodu touch za cca min. 1200 Kč), ale když koupím verzi 32 GB, nezbude mi moc peněz na Smart Cover apod. A s tím souvisí další otazník: koupit v internetovém obchodě jako úplně nový nebo na Aukru jako také úplně nový, ale již jednou někým koupený 🙂
Sleduji ceny na Aukru a za obě verze (16, 32 GB) se zde v porovnání s inter. obchody platí opravdu málo. Na Aukru se sice prodávají také úplně nové, nerozbalené. Já bych však radši dostal ten „čerstvě nový, přímo z fabriky“.

O verzi 32 GB jsem začal uvažovat, jelikož bych si na iPad rád dal do programu OPlayer HD všechny filmy HP a všechny díly mého nejoblíbenějšího seriálu. Problém je, že díky velkému displeji s velkým rozlišením jsou videa datově náročná (jeden díl seriálu má cca 180 MB a film v rozlišení DVD a formátu AVI asi 650 MB). Už tyto videa mi zabírají skoro 10 GB. Dalších 16 GB navíc by se do budoucna hodilo více než „jen těch 16“.

Záleží však samozřejmě nejvíce na penězích. Mohu o tom přemýšlet na brigádě nebo na dovolené u moře příští týden 🙂

Zatím vše (17:49).

One thought on “Řešení verzí iPadu + brigáda!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: