MEGAČLÁNEK! Co se ještě dá vylepšit na iPhone!

Dal jsem si tu práci, popřemýšlel a sepsal nedostatky iPhonu (většina platí i pro iPodu touch a iPad), to co mu chybí nebo co je špatně vyřešeno. Tady je přehled.

U čeho je zobrazena ikona iOS, znamená to, že daný parametr/funkce může být opravena díky iOS (jde tedy o softwarovou úpravu).

1. Absence FM modulu (rádia)

Toto je paradox. Firma Apple, která vyráběla a doteď vyrábí hudební přehrávače iPod, své zařízení nevybavuje přijímačem rádia! Nechápu, proč tomu tak je. Jediné iPody, které mají rádio jsou iPod nano 5G a 6G.
Myslím, že by Apple mohl někdy tuto funkci přidat, vždyť graficky a funkčně bylo na iPodu 5G na vysoké úrovni. Lze si sice stáhnout aplikaci, která umožní poslouchat rádio přes internet, to však nese tyto problémy:
horší kvalita zvuku (!)
nutnost připojení k internetu
více vybíjí baterii
FM modul rádia má velmi malé rozměry, takže se Apple nemůže vymluvit na nedostatek prostoru uvnitř zařízení. Takto by mohlo prostředí rádia z iPodu vypadat na iPhonu:——————————————————————————————————————————-

2. Absence Adobe flash v Safari s možností vypnout/zapnout

Snad nejkontroverznější funkce na iOS zařízeních. Uživatelé  se rozdělili na 2 skupiny. Jedni flash chtějí, druzí ne. Jde o to, že na internetu je mnoho stránek dělaných ve flashi. Jen málo z nich má možnost přepnout se na klasickou HTML verzi. Takže flash je opravdu potřeba, jelikož s přehráváním videa z youtube (což iZařízení dokáží) si každý nevystačí. A proč jsou lidé, kteří flash nechtějí? Co je k tomu vede? Přiznám se, že také flash nemusím, ale chybí mi.
Těším se, až se rozšíří HTML 5, na které se odvolává i samotný Apple, ale ten má být rozšířený prý až kolem roku 2022!

——————————————————————————————————————————

3. V prohlížeči Safari nelze stahovat soubory

Je to způsobeno uzavřeností systému iOS. Výhoda je taková, že si člověk do iPhonu nestáhne vir a systém je tedy stabilní. Stejně by to ale byla krása, kdyby se dali nějaké soubory stáhnout a okamžitě otevřít v nainstalované aplikaci.

—————————————————————————————————————————

4. Absence správce souborů

Plnohodnotní file manager v iZařízeních není, ale je správce videí, obrázků a hudby. I když i zde je značně omezeno množství nastavení, posílání souboru apod. Nějaký takový správce by se určitě hodil většině lidem.

—————————————————————————————————————————

5. Absence USB Mass Storage

Další funkce, která není, protože iOS je uzavřený systém. I když by bylo pohodlné připojit iPhone k PC, počkat až najede jako flashka a moci tak pracovat s daty pouhým přetažením z okna Průzkumníku, systém by ztrácel na své stabilnosti a přesnosti.

————————————————————————————————————————–

6. V prohlížeči Safari nelze vyhledávat text

Tak tuto absenci opravdu nechápu. To je skoro úplný základ mít možnost vyhledávat ve webové stránce text. Když si představím, jak je to pohodlné na počítači, tak mě ruční vyhledávání na iPhonu opravdu rozčiluje. Mohla by to být další funkce v novém iOS.

————————————————————————————————————————-

7. Špatný přístup k baterii

Jedna z věcí, co vadí nejméně. Když chcete vyměnit baterii, musíte iPhone sice zanést do servisu, takže vás výměna přijde dráž než kdyby si mohl každý vyměnit baterii doma, ale díky tomu je konstrukce výborně pevná, spolehlivá a nevrže.

————————————————————————————————————————

8. Špatný přístup k rychému vyp./zap. wifi, 3G apod.

Vím, že by se Apple opičil po Androidu, ale tato funkce by šla krásně „napasovat“ do nové lišty v iOS 5. Přeci jenom vypínání a zapínání wifi či 3G je skoro každodenní činnost, mohlo by to být o trochu rychlejší než Nastavení, Wifi, Zapnout.

 

To je podle mého názoru to nejhlavnější, uvidíme, co z toho Apple časem vyřeší. Dozvíme se to možná už na chystané Keynote, která by měla být nyní v září.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: