Mám iPad a spousta dalších informací…

Na tento článek se moc netěším, popíši v něm totiž spoustu a spoustu informací. Tak jdeme na to!!

V posledním příspěvku jsem psal o cestě do Prahy. Pár hodin po napsání jsme skutečně vyrazili. Vzal jsem si peníze z domova a nějaké jsem si vybral z bankomatu. Pak již nic nebránilo vyrazit do největšího města v Česku.
Po příjezdu jsme se ubytovali a vyrazili na prohlídku večerní až noční Prahy.
(Vše, co nyní budu z Prahy popisovat bych si asi nepamatoval, psal jsem si to do poznámek v iPodu touch)
Před devátou večer jsme seděli v největším McDonaldu v ČR. Měli zde wifi free, a tak jsem se podíval na mail. Přišel mi mail z iStylu, psali mi: „Potvrzujeme Vám rezervaci na iPad 2 32 GB WiFi Black. Během zítřka nebo neděli si iPad můžete vyzvednout na prodejně iStyle Zlatý Anděl.“
Měl jsem z toho radost, konečně jsem měl 100% jistotu, že ho mají připravený. Poté jsme šli z Václaváku stále dolů a já samozřejmě vedl všechny ulicí 28. října, kde jsem již z dálky zahlédl svítící bílé jablíčko na černém pozadí – iWorld.

Bohužel se mi nepovedlo nastavit foťák tak, aby byla prodejna krásně vidět. Nahlížel jsem dovnitř a na stolečku uviděl ty iPady, které jsem zkoušel před 5 měsíci. Zaujali mě zaklaplé MacBooky, které byli opravdu tenoučké. Pak jsme se až do jedenácti toulali po Praze, a pak jeli na ubytovnu. Celou procházku jsem absolvoval s peněženkou s 14 200 Kč v kapse, kterou jsem si neustále hlídal!

Další den začal tak, že jsem si uvědomil tu skutečnost – dnes si koupím iPad 2. Pečlivě jsem přepočítal všechny peníze a uložil je zpátky do peněženky.

Těchto 13 900 Kč  jsem vyměnil za iPad 2 32 GB!
Po snídani jsme se tramvají, metrem i autobusem dostali na Trojský zámek. Zde byla prohlídka. Těsně před třetí hodinou odpolední byli u zahrad Pražského hradu a potkali tam paní Livii Klausovou. Z Pražského hradu jsme sestoupili a rozhodli se, že zamíříme k iStylu. Původně jsem tam chtěl později kvůli tmě, avšak ta v 19:00, kdy zavírali také ještě nebyla, takže jsem souhlasil. Cesta byla dlouhá (asi 5 km) a mě už od včera bolel prst na pravé noze (mimochodem, bolí mě i dneska-20.9.). Pak jsme se octli v blízkosti a já byl moc rád. Vešli jsme dovnitř a já se hned chopil jednoho iPadu a zkoušel ho. Ukázal jsem všem GarageBand. Zkoušeli jsme bílý a černý iPhone 4! Pak jsme se šli mrknout na obaly a vybírali, který si asi pořídím. A pak to přišlo!
Vyndal jsem peněženku a vytáhl peníze. Stoupl jsem si k pultu, kde jeden prodavač stál za velkou obrazovkou iMacu a něco tam dělal. Po chvíli se nám začal věnovat a já řekl, že mám zamluvený iPad. Zeptal se na jméno a když jsem mu ho řekl, vyšel po schodech nahoru a byl asi minutu pryč. Pak se vracel dolů s krabičkou iPadu v ruce. Všiml jsem si označení černým fixem na folii(později zjištěno – 32 B (zřejmě 32 GB)).

Trošku jsem zapochyboval, jestli přinesl opravdu ten správný a k mé úlevě krabičku obrátil a přečetl mi přesnou verzi. Potvrdil jsem, že vše sedí a předal peníze. Spočítal je a pak se zeptal: „Chcete tašku?“ Trochu divná otázka u takto drahého předmětu, ne? Samozřejmě jsem ji bral. On do ní vložil krabičku iPadu a fakturu. Igelitku posunul ke mě, ale já stále čekal. Jako bych s touto situací předem počítal, chyběla Věrnostní karta. A tak když jsem viděl, že se mi už asi nebude věnovat, zeptal jsem se: „A Věrnostní karta…?“ Odpověděl „jo“ a vytáhl jednu Věrnostní kartu zpod pultu. Tak jsem ji zastrčil do peněženky a ještě jsme se koukali na obaly, zkoušel jsem chvíli iPady a koukal, jak bratr fascinován iPodem touch 4G na něm hrál hry. IPad 2 jsem přebral kolem 17:00 hodin.
A po chvíli jsme vyšli z prodejny, iPad zastrčili mě do batohu a udělali nějaký snímek.

Zašli jsme na čínu a já byl rád, že mám konečně skoro prázdnou peněženku a iPad 2 v batohu. Po odchodu jsem se pak ještě znovu zašli s bratrem podívat do iStylu a já zkoušel aplikace Numbers, Keynote a Pages. Zřejmě byla nastavena špatně klávesnice, protože to psalo divné znaky. Bratr byl stále u iPodu touch 4G.
Nastoupili jsme hned vedle na metro a dojeli k Václaváku, kde se po výstupu na povrch přímo před námi objevil znovu iWorld! Když jsem zjistil, že mají otevřeno až do 20:00 vtrhli sme dovnitř. Historická chvíle, vzal jsem do ruky iPad 2 bílý, který jsem měl v ruce před 5 měsíci. Pak se připojila i mamka s taťkou a všichni (až na bratra, který si znovu vyhledal iPod touch 4G) jsme surfovali na iPadech. Zkusil jsem si iMac a u něj byla podložka Trackpad, která je lepší než klasická myš.

Tam sme byli docela dlouho a pak zašli do KFC. Připojil jsem se na wifi free a napsal na Facebook, že sedím v KFC a v batohu mám iPad 2! Zpátky na ubytovnu. Tam jsem si iPad vybalil z tašky prohlížel krabičku, fakturu i kartu a byl vyfocen první snímek mě, jako nového majitele iPadu 2.

Nohy bolely, proto jsem položil krabičku na noční stolek a šel spát.

No a poslední den znamenal odjezd domů, kde iPada vybalím a zprovozním. Poslední foto toho, co bylo dovezeno z Prahy:

Celý natěšený jsem tedy začal rozbalovat:

Příprava na zapojení do PC a samotné zapojení:

Zkontroloval jsem firmware a byl 4.3.3. Po připojení k iTunes to „zaregistrování“ nového hardwaru vyhodilo chybu (něco se zálohou, iTunes mi dokonce hlásil, že mám v iPadu 4 GB paměť!). Přeinstaloval jsem tedy iTunes a už to běhalo. Nahrál jsem nejnovější 4.3.5, který bude do příchodu iOS 5 nejnovější. IPad byl tedy zaplý a já mohl začít instalovat aplikace. Z menu Purchased v iTunes jsem si ty nejdůležitější aplikace stáhl a nainstaloval. Přímo v AppStore v iPadu jsem narazil na překážku, pro instalaci aplikací to po mě chtělo k mému účtu dopsat Security Code z mé kreditky. Tu jsem však neměl po ruce (později jsem zjistil, že to byl Security Code od mé „virtuální kreditky“ a teď už mi to jede).
Rodiče řekli, že si musím co nejdříve pořídit pouzdro. Tak jsme na internetu (www.sunnysoft.cz) objevili pouzdro Krusell Luna hnědé za 550 Kč a objednali sme ho. Mám to jako předčasný dárek k svátku.
Dnes už přišel a něco k tomu povím: „Nebudu si kupovat Smart Cover“! Protože tohle v podstatě je celotělový Smart Cover, protože má magnet jako SC, a tak při otevření pouzdra se odemkne i iPad! Navíc jde sklápět do 3 poloh!

Pozítří se chystám vzít iPad do školy, takže to bude první zátěžový test.

No a co dál? Budu se s iPadem seznamovat a společně se těšíme na Keynote, na iOS 5!!

Ještě video, které jsem pořídil po příjezdu domů z Prahy

One thought on “Mám iPad a spousta dalších informací…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: