Co jsem zapomněl napsat a jiné.

Po dopsání před-předešlého dlouhého příspěvku jsem si v tom shonu uvědomil, že jsem ještě pár důležitých věcí neřekl.

Především bych se rád pozastavil nad ochotou personálu v iStyle Zlatý Anděl. Napsal jsem iStylu na heureka.cz toto:

Celkově: Pokud narazíte na slušného prodavače, nebudete mít žádný problém.
Pro:

  • Zboží na skladě, nádherné prodejny, pěkné ceny.

Proti:

  • Asi to bylo jen špatným prodavačem, ale kupoval jsem si iPad 2 za skoro 14 tisíc a zeptal se mě, jestli chci tašku!!
  • Navíc, kdo nakoupí nad 2 tisíce, má automaticky dostat Věrnostní kartu. Kdybych o ni sám nepožádal, ani bych ji nedostal!!
  • U takto drahé věci jsem čekal spíše podbízení se mi.
a ohodnotil jsem 90 %. Ten pán co mě obsluhoval opravdu nebyl moc příjemný, ale asi jsou zvyklý, že u nich lidé utrácí denně tisíce…
Také jsem zapomněl, že se mi konečně povedlo něco, na co jsem předtím měl smůlu – surfování v Safari na iPadu!!

Nebylo to až doma na mém iPadu, ale již v iStylu. Bratr tam vyzkoušel Facebook, který vypadá na obrazovce iPadu přesně jako na PC. Já jsem také zkusil a byl jsem rád, že mají aplikaci Safari povolenou a jde jim wifina 🙂 Hodně jsem surfoval až v iWorldu na Václaváku.

Výplata

Nechápu, jak jsem na to mohl zapomenout. Ten velký příspěvek jsem psal 20. září a den předtím jsem si byl pro výplatu. Asi skleróza. Tak tedy:
Jak jsem již psal, musel sem si pro výplatu pěšky. Po škole jsem chvátal, abych ještě zastihl mamku v práci a mohli jsme odjet domů. Pěkně pršelo a já s deštníkem uháněl smět Technické služby. Přijdu tam a dostávám peníze. Když podepisuji potvrzení, všímám si částky 6600 Kč. Že bych tedy opravdu dostal hrubý plat? No, při pohledu na úzký „balíček“ bankovek se mi zdá, že je tam sotva 3000 Kč. Bylo mi blbé to tam počítat, a proto jsem vyrazil rychle za mamkou, abych to mohl spočítat.
Rozložím peníze, počítám a raduji se. Bylo tam opravdu 6600 Kč!! Přečetl jsem si potvrzení s rozepsanými položkami a zjišťuji, že mi z hrubého platu nic neodečetli! Dokonce v kolonce odpracované hodiny mám 120! Senzační, původní částka, kterou jsem očekával byla 5647 Kč, tedy skoro u tisícovku nižší. Výsledný graf:

Ještě jsem překročil cíl!!!

A co iPad?

Po skoro týdenním používání jsem se s ním již sžil. Vzal jsem ho 2x do školy, kde jsem se pokoušel nastavit wifi, když se mi ji podaří chytit, píše to špatné heslo, takže to zkusím ještě příští týden. Ve čtvrtek po škole jsem zašel na bowling a těšil se, že použiji aplikaci BowlingScore, zjistil jsem však, že mě zápis do aplikace zdržuje a rozptyluje (začal jsem hodem do žlabu :D), takže už ji používat nebudu, alespoň ne pro mé hody.

Co mě trápí.
Program iTunes. Na windowsech prostě často vypisuje chybu. Při úplně první synchronizaci iPadu, mi iTunes vyhodilu chybu o záloze. Takže pomohl až reinstal. V týdnu mě iTunes naštvalo ještě párkrát, že mi při synchronizaci aplikací z iPadu do knihovny iTunes vyházelo aplikace ze složek. Už se opravdu těším na iOS 5, díky kterému nebudu na sesynchronizování potřebovat počítač. ITunes totiž rozhodně není sympatický program!!
Výdrž iPadu! Apple říká 10 hodin se zapnutým wifi, ale mě se zdá méně. Včera se mi ho konečně podařilo úplně vybít a dnes v 7:00 začalo nabíjení. Skoro přesně po 4 hodinách byl nabit na 100%, od té doby jsem ho používal na hraní her a občasné zapnutí wifi a baterie hlásí 73 %. Čekal jsem lepší výdrž.

Co mě těší.
Rychlost iPadu. Aplikace na iPadu (Safari, iBooks) atd. A také pouzdro, které je opravdu výborné. Ve škole jsem si iPad položil vedle monitoru, nastavil sklon na 2 (z možných 3 poloh) a nebo hrál o hodině hry (Angry Birds se v takovém náklonu hrají skvěle)!
Dokonce se mi do Nastavení přidala položka Pouzdro: uzamčení/odemčení, které se hodí. Když mám totiž iPad v batohu, pouzdro se na iPadu vychýlí, magnety nedoléhají a displej se rozsvítí. Takže stačí funkci Pouzdro vypnout, a je to!

Pár fotografií:

Jak vypadá můj blog v prohlížeči Safari:

Moje aktuální obrazovky iPadu:

Teď chvátám na Simpsonovi, dnes je díl MyPody a sousedi! Je to parodie na Apple. Mám tento díl i v aplikaci OPlayer v iPadu, ale chci to vidět v televizi.

Dodatek: proč nepíši příspěvek na iPadu? Byl by problém s fotkami, které byli uložené v mobilu (a bluetooth Nokia-iPad nefunguje), ale hlavně šetřím baterii!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: