No jo, ta Keynote :|

Rozporuplná – takto by se dala označit Keynote, která proběhla před 2 dny.

Začněme tím, jak jsem Keynote sledoval.
Polovina obrazovky stránka se starým dobrým streamem a na druhé polovině v záložkách asi 2-3 stránky s textovým přepisem.
Stream to byl stejný jako jsme sledovali minulou Keynote, tentokrát však hoši, kteří přenos zprostředkovávají jenom hledali informace na internetu (převážně engadget.com) a online přenos se objevil jen asi na půl minuty. Přesto však na video koukali stovky tisíc lidí!
Jako textový přepis jsem měl 2 české zdroje: online přepis (asi) na superapple.cz (už si to nepamatuji) a mobilmanii. Přepis na superapple.cz byl překvapivě docela dobrý a aktualizovaný, mobilmania se asi od poloviny začala loudat a novinky oznamovala pozdě. Nejkvalitnější zdroj (asi z celého internetu, protože často vypadával) byl engadget.com! Aktualizace byli snad po deseti sekundách, spousty obrázků a textu. Zkusil jsem ho spustit přes translate.google.com, ale nešlo to. Škoda také častých výpadků, ale i tak to byl ten nejlepší zdroj!

A co bylo představeno:
Abych to měl za sebou, začnu iPhonem. Snad nejočekávanější mobil na světě opravdu dostal novou verzi. Apple ale doopravdy představil jen lehce ugradovanou iPhone 4!

V mých předpovědích jsem se tedy zmýlil. Nový iPhone nese název iPhone 4S. Zarazilo mě to, ale stejně jsem očekával nějaké skvělé funkce. Přechod ze 4> 4S je ale velmi podobný přechodu 3G>3GS!
Všechny funkce byly ukazovány na designu iP4, já doufal, že to tak nebude, ale design opravdu zůstal stejný. O den později jsem zjistil, jak je rozlišit:

Rozliší se podle toho, že 4S má 2x antény (tedy 4 přerušení rámu oproti třem u iP4) a díky tomu má níže tlačítko pro hlasitost a zap./vyp. tichého režimu.
Jako první novinka je A5 procesor, jako má můj iPad. (To jsem hádal správně :))  Byla upravena anténa – teď jsou 2 a telefon pracuje jak v sítích GSM tak i CDMA, takže je použitelný po celém světě. Pak přišla na řadu kamera – 5 MPx vystřídalo 8 MPx a to není vše. Zapracovalo se nejen na rozlišení, ale hlavně na kvalitě a když jsem viděl fotky na apple.com, tak fotí skutečně skvěle! Jen pro příklad:

Víc než fotoaparát mě vždy zajímá kamera, přesto jsem po oznámení, že nový iPhone natáčí ve Full HD neměl moc radost. Takový malý snímač nemůže natáčet kvalitní video ve full HD, kdyby radší vylepšili současné HD. Avšak video má nově stabilizaci pomocí gyroskopu, a jestli bude točit jako bylo ukázáno na videu, bude to pecka!

Pak bylo hodně času věnováno hlasovému ovládání. (To jsem také hádal správně) Bohužel kvůli textovému přepisu jsme se mohli kochat jen obrázky a zajímavým textem, když jsem pak ale technologii Siri (tak ji Apple nazval) viděl na videu, byl jsem překvapen. Ono to skutečně funguje. A nevadí, že jsou podporovány jen 3 jazyky – angličtina (3 typy angl.), francouzština a překvapivě němčina. Je to ale betaverze a teoreticky se možná dočkáme i češtiny. Siri funguje jen na iP4S – velká škoda, chtěl bych ho mít na iPadu :(.

A nakonec přišli ceny. Zde se objevilo to, co jsem doufal, že se objeví – 64 GB varianta! Navíc iP4 dostane 8 GB model, což bude zajímavá nabídka za lákavou cenu. A nový iPhone samozřejmě v bílém provedení. (To jsem také hádal správně)

Za další – iPody. Nic moc nového, ale hlavně, že se o nich vůbec mluvilo. A mluvilo se překvapivě o iPodu touch a nano 6G (což jsou mí oblíbenci)! Nano 6G dostane nový software (doteď nevím, jak se tam nahraje) ve kterém jsou větší ikony v menu a nové designy hodin (ke kterým přibude i pásek – Apple opravdu ví, co se mi líbí :)). Navíc iPod čeká zlevnění (prý o 20 $)!
IPod touch dostal jak jinak než bílou variantu.(To jsem hádal správně) A také bude zlevněn!

Keynote začal rozebíráním statistik, údajů apod. Hlavně se probíral iOS5 a dočkali jsme se 2 změn:
Aplikace Cards a Find My Friends!

Cards umožní za 5$ (mimo Ameriku) vytvořit z obrázku pohlednici a nechat ji vytisknout a poslat. Find My Friends zobrazí na mapě, kde se nachází kamarádi s iOS zařízením.
Ani jedno mě moc nezajímá.

U iOS5 mě nejvíce zajímalo datum startu uvolnění v iTunes a překvapivě to bude až 12. října. Takže přesně (až) za týden už si s iOS5 budu moci hrát 🙂
Když už jsme u těch datumů, ten samý den bude spuštěn iCloud. IPhone 4S se začne prodávat 14. října a 28. října v dalších 22 zemích a hlavně v ČR!

 

A to je asi vše! Na konec pár obrázků nového iPhonu 4S:
Co říci na závěr (úplný): Na Keynote na videu jsem se podíval jen v rychlosti, překvapilo mě, v jak malém sále probíhala a lidé, kteří se tvářili jak na pohřbu (tleskali jen málo). Předvádějícím byl Tim Cook.
Moc se těším na příští rok, kdy snad již konečně vyjde pravý a patřičně vybavený iPhone 5. (Ježiš, zase začnou ty diskuze co bude a nebude mít 😀 – ale já se na ně těším). Tento iPhone mě příliš nenadchl (a nejsem sám), prý má i horší výdrž baterie, no uvidíme po zahájení prodeje.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: