Přidání filmů a hudby, aktualizace iOS

Do svého iPadu jsem si před nedávnem přidal konečně filmy a hudbu. První aktualizace iOS bez nutnosti iTunes!

Filmy/videa stejně jako hudbu si v iPadu ukládám na 2 různá místa. U filmů je to program OPlayer HD lite, do kterého přenáším filmy s titulky, či videa ve formátu, který standardní přehrávač nezkousne. Druhé umístění je standardní přehrávač.
Nyní jsem ho poprvé vyzkoušel, dal jsem si do něj 3 videa od Applu – představení iPadu 2, iPhonu 4 a iPhonu 4S. U videí se hezky zobrazuje velikost a rozlišení.

U hudby je to také standardní přehrávač a pak program na stahování z internetu (iGet Sharp). V něm mám několik písniček, které jsem si stáhl zrovna, když jsem nebyl u PC a chtěl jsem si je poslechnout. Do standardního přehrávače jsem si dal písničky přes iTunes a musím uznat, že přehrávač je povedený. Líbí se mi tvorba seznamů a řazení podle žánru. Na písničky ale již brzy budu používat iPod, takže svou hudební sbírku si v iPadu rozšiřovat asi nebudu.

Aktualizace iOS
Ve čtvrtek 10.11. večer jsem ležel v posteli a pročítal internet. Na FB psali, že byl vypuštěn iOS 5.0.1. V nastavení jsem klikl na Aktualizace softwaru a skutečně mi byla oznámena verze 5.0.1. Trochu jsem se bál, nainstalovat to rovnou v iPadu bez předchozí zálohy v iTunes. No ale zkusil jsem to.

Soubor měl přes 30 MB. Po stažení se začal instalovat a pak se iPad vyresetoval, když nabíhal systém, bál jsem se, že by tam data být nemusely. To by ale na internetu zmínili, že se má provést záloha, ne? Když systém naběhl v úplně stejném stavu, oddechl jsem si. Jediná změna, kterou pozoruji je, že se mi v nastavení zobrazuje verze 5.0.1.
Aktualizace byla nejdůležitější pro majitele iPhonů 4S a iPadů 1. Na iPadu 1 povolila gesta a u nových iPhonů měla vyřešit problémy s výdrží, jenže…..

Applu se nedaří
Je to tak, aktualizace se nepovedla. Takže bude po krátké době další? Mnoho uživatelů totiž zaznamenalo, že jejich iPhone se vybíjí rychleji 🙂 Pár lidí na Facebooku sice píše, že se jim výdrž zlepšila, více je nejspíš ale těch, kterým to baterii nezlepšilo. Já na iPadu žádnou změnu nepozoruji, taky se to prý týká jen iPhonů.
Apple to tedy docela slušně nezvládá, lidé, co mají T-Mobile prý nechytají signál apod. Člověk, co si za minimálně 14 a půl tisíce korun koupí iPhona a on se mu pak rychle vybije a navíc nemá signál 😀
Apple by s tím měl něco dělat, je to docela ostuda a nedivím se, že se iPhonům uživatelé jiných OS smějí!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: