Přišla zásilka a zprovoznění iPhonu 4

Konečně jsem se dostal k napsání tohoto příspěvku.

Dne 28. listopadu jsem se byl podívat v prodejně T-Mobile na iPhone 4S. Bylo to podruhé, co jsem ho měl v ruce, avšak poprvé, co jsem měl v ruce černou variantu. Šel jsem tam i následující den (29. 11.) s kamarádem a zkoušeli jsme Siri a hru Real Racing (ta grafika je nádherná!). Kamarádovi odpověděl iPhone na otázku „jak se máš?“ a mě se povedlo nastavit minutku na 10 minut.

Rozpoznávání nebylo nejlepší, ale to bylo nejspíše vinou hluku, jelikož v prodejně bylo poměrně dost lidí.

Po odchodu z T-Mobilu jsem zašel na poštu, protože dnes měla dorazit zásilka od Applu. Na poště jsem se tedy zeptal, jestli mi něco nepřišlo. Odpověď byla, že ne. Udivilo mě to a říkal jsem si, že zásilka musí dorazit zítra. Po příjezdu domů však již byla zásilka doma. Převzal ji taťka od služby TNT (něco jako PPL). Opravdu mě udivilo, že nechtěli ani podpis a teoreticky by mohli zásilku předat cizí osobě. Toto mě moc nepotěšilo!
Nepotěšila mě ani zásilka, což byla klasická hnědá krabice, nikde ani náznak, že ji odeslal Apple. Taťka si již pouzdro vyndal a iPoda jsem nechtěl vidět, ale malou chvilku jsem ho z dálky viděl, jak je tam přidělán folií a krabička s iPodem se mi zdála poněkud veliká. Už se těším na Štědrý den, až ho vybalím 🙂

iPhone 4 byl hned umístěn do pouzdra. Zprovoznění se však uskutečnilo až 1. prosince. Proběhlo vložení mikrosimkarty a připojení k iTunes. Jako bych to nečekal, vyhodilo to nějakou chybovou hlášku (nejspíš tu samou co u mého iPadu). Tak jsme začali stahovat iOS 5.0.1. Pak to vyhodili známou hlášku o záloze:

Nakonec nějak proběhla záloha, příprava iPhonu na obnovu (to trvalo přes 10 minut), reset, obnova softwaru, ověřování softwaru, obnova firmwaru, reset iPhonu a další chyba:

Vypnul jsem iTunes ale stále bylo na obrazovce okénko Synchronizace iPhonu a pak již konečně naskočila konfigurace:

Ještě abych nezapomněl, po zapnutí iPhonu se telefon okamžitě připojil na internet přes operátora (nedomyšlené, co takhle zjistit, jestli není dostupná wifi síť ?!) a sežralo to 15 Kč na kreditu. Po zapnutí jsme začali konfigurovat, zapnuli wifi (konečně) apod. A u zadání účtu jsme udělali to, co jsme plánovali – přihlášení k mému účtu. Takže iPhone běžel pod mým účtem, aby si taťka mohl stáhnout zdarma aplikace a hry, které jsem za tu dlouhou dobu postahoval. Stáhli jsme aplikaci PhoneCopy, přes kterou si do iPhonu taťka nahrál kontakty.

Ovšem narazili jsme na problémy. Taťka měl v kalendáři, kontaktech (jeho kontakty se přesunuli do mého iPadu), poznámkách, připomínkách, Safari záložkách apod. stejná data, jako já na iPadu. Taky mě to mohlo napadnout dříve, že to tak bude, ale nenapadlo.
Na iPhonu jsem taťkovi smazal mé poznámky a samozřejmě se smazaly i v mém iPadu (po připojení k netu samozřejmě – probíhá to přes iCloud). Takže jsme se dohodli, že taťkovi vytvoříme vlastní účet.

Příští den jsme se drželi návodu jak vytvořit free účet na iTunes (bez kreditky). Účet se podařilo vytvořit a tak taťka mohl konečně svůj iPhone naplno používat se svým Apple ID. Jen byl trochu problém, že jsem nevěděl, co udělat, aby se smazala veškerá data a znovu naběhla konfigurace. Zřejmě se to podařilo Restorem v iTunes (už si to nepamatuji).
Pár obrázků z 1. prosince:

Od té doby je iPhone úspěšně používán a až na chybu, kdy se na icloud.com zobrazuje jen část kontaktů (asi 10 jich chybí), tak jde vše hladce. Dělám poctivě zálohy do iTunes, což jsem se rozhodl, že je nejhorší program, jaký může existovat! Ty jeho chybové hlášky mě vytáčejí.
V iPhonu jsou už hry a aplikace (Angry B., Cut the rope, Fruit Ninja, ČT4, iVysílání apod…). Z pouzdra se vytahuje poměrně těžko (logické, když je to nejtenčí pouzdro, takže je velice upnuté).

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: