iTunes – nejhorší program na světě?

Program, který se stará o synchronizace, zálohování apod. aktivity s Apple zařízeními by měl vypadat opravdu jinak.

Na iTunes nadávám již delší dobu, jelikož s ním mám jen špatné zkušenosti. Většinou, když ho používám, vyskakují na mě chybové hlášky. V podstatě se tak děje už od doby, co jsem si v dubnu 2010 koupil iPod touch.

Dělalo mi problém při aktualizaci iPadu (viz. článek Problémová aktualizace iOS) a dělá mi problémy v podstatě pořád.
Je možné, že je iTunes takto nestabilní jen na počítačích s jiným OS, než Mac OS. V tom případě mi ale nesedí, že Apple vyrábí své produkty kvalitně, a přitom jejich hlavní program vypisuje chybové hlášky, zamrzává apod. Aktualizací má iTunes docela dost a nechápu, proč se Apple nezamyslí a neudělá něco se stabilitou. Místo toho přidává samé kraviny (např. Ping a iTunes match)!

1. ledna se stala jedna zásadní událost, kterou jsme natočili taťkovým iPhonem a když jsme si ráno chtěli video prohlédnout na velkém monitoru, iTunes nám v tom zabránilo. Vzali jsme USB kabel od mého iPodu (to nevadí, je s iPhonem kompatibilní) a iPhone v iTunes vůbec nenajel. Dokonce nenajel ani v průzkumníku Windows (tam ale podle mého najede až poté, co se objeví v iTunes). Tak jsem přeinstaloval iTunes, jestli už to iPhone najde stále nevím.
Pár dní předtím jsme měli problém zase ten, že jsme zkoušeli různé kabely, ale iPhone 3GS se nenačetl! Chyba není v USB portech, jelikož vše ostatní (flashky apod.) běhá a navíc jsme zkoušeli více portů.

Opravdu již nevím, co s tím. Dokonce nyní při psaní příspěvku mám připojený iPad a chtěl jsem do něj nakopírovat film a iTunes zamrzlo a nereaguje!
Jestli to Apple dělá kvůli nátlaku na lidi, aby si koupili počítače Apple, to opravdu nevím. Spíš by si měli uvědomit, že jsou pokládány za chytrou firmu, a měli by podle toho vypadat i jejich výrobky!

Úžasné!!(ironie) Tak teď se mi z nepochopitelného důvodu smazali veškeré filmy v iPadu, přitom je mám v knihovně iTunes! Pomohlo to, že jsem ty, co už jsem viděl, smazal z knihovny a vložil jen nový film. To má opravdu logiku!

Apple by měl vydat na iTunes manuál, jak ho používat bez nutkání vyhodit svou iHračku z okna a koupit si raději Android!

No nic, člověk si na to asi musí zvyknout, že nic nejde hladce. Doufám, že další verze iTunes už by mohli být trochu přívětivější, i když tomu moc nevěřím…

One thought on “iTunes – nejhorší program na světě?

  1. […] Nejprve se několikrát zkoušel update přes OTA, který pokaždé skončil hláškou, že software nelze nainstalovat nebo tak nějak. Už jsem psal příspěvek na forum, když jsem si vzpomněl – přes OTA to nepůjde! Bratr měl totiž na iPhonu z důvodu jailbreaku starší iOS 5.0.1 a ke stažení přes OTA musí být nainstalován druhý nejnovější iOS (ten předešlý tomu, který se chystáte instalovat). Bratr si všechny nelegálně stažené programy smazal a iPhona jsme připojili k iTunes na PC. Ano, na ten iTunes, který tak nesnáším. viz. článek: iTunes – nejhorší program na světě? […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: