Cenzura internetu, aneb, co se to sakra děje??

V poslední době o tom slýcháme stále. V Americe se jedná o nějakých zákonech, co omezí volnost internetu. Trošku jsem si našel informace a rozhodl se napsat článek.

18. ledna byl protestní den proti návrhům protipirátských zákonů, hlavně zákon SOPA. Některé populární weby namísto standardního obsahu zobrazovali text na protest proti zákonům. Já jsem zaznamenal jen anglickou Wikipedii.
Pak jsem se dozvěděl o konci Megaupload.com. Na jeho webu se zobrazuje tento obrázek:

Zaráží mě, že ho tam nastavila nějaká mocná organizace a obrázek je přitom nekvalitní a vypadá jako z nehezkých, obrázky přetékajících a hnusných webů.

Hackeři z Anonymous se samozřejmě mstili (a mstí se doteď). Začaly se ozývat jiné weby. Hlavně mě zaujalo, že stránce uloz.to nic nehrozí – to je opravdu dobře. Většinu filmů stahuji právě odsud. Pak filesonic.com zakázal stahování jiných souborů, než těch, co si uživatel sám nahrál. Pár účtů bylo smazáno a maže se nelegální obsah. Pak dohodu ACTA podepsala i ČR. Dohoda ACTA má za cíl potlačování plagiátorství!
Lidé vyrazili do ulic demonstrovat.  Co se bude dít dál? To ukáže čas.

Můj názor:
Co se týče zrušení Megaupload, tak to vidím takhle: na megaupload.com jsem měl nějaké soubory a vydělával jsem na jejich stahování. Skoro nic jsem však nevydělal a to, že se soubory smazaly mi nevadí. Ale pak jsem si přečetl článek, ve kterém se hovořilo o uživatelských datech a mě to došlo! Vždyť oni odřízli od svých dat lidi, kteří si tam nahrávali osobní soubory, které nebyly vůbec protizákonné! Nyní se píše, že všechna data budou smazána, jak to ale vyřeší s lidmi, kteří si třeba i zaplatili za „lepší“ účet a nyní přijdou o svá data i své peníze?? Naštěstí nejsem jeden z těchto lidí a nezávidím jim.
Proti dohodě ACTA samozřejmě jsem. Dnes jsem na nějakém webu podepsal petici. Nevím, co si o tom všem myslet. Snad se neudělá revoluce a nebude se tvrdě trestat pirátství. Já se sice nedopouštím trestného činu, když stahuji film, ale odkud ho pak budu stahovat, až zruší veškeré upload servery nebo je budou pozorně hlídat?

Uloz.to zatím běhá, tak snad to tak bude i dál! Takováhle náhlá změna v oblasti internetu se mi nelíbí. Prý budou i kontrolovat na hranicích, to už bude jak někde ve vězení!

Ještě že 21.12.2012 je konec světa!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: