Taťkův nový iPhone aneb zase to iTunes!

Tak o reklamaci iPhonu 4, který patří taťkovi jsem již psal. Nyní dostal nový a já se zase vztekal z iTunes.

Tak tomuto vyřešení reklamace jsem moc nevěřil. Taťka dokonce zavolal do O2 a zeptal se, jak to vypadá. Bylo mu řečeno, že byla vyměněna základní deska. Z toho jsem neměl moc radost, je to taková odfláklá reklamace.
Ale dne 20. ledna 2012 přišel taťka domů a oznámil, že má nový iPhone 4. Zřejmě to ta žena, se kterou hovořil přes telefon, pořádně nevěděla. Ještě, že tak. Na iPhonu byly folie a byl prostě úplně nový. Navíc znovu začala běžet 2 letá záruka 🙂

Po procesu s mikro sim kartou jsme iPhone připojili k iTunes a dali obnovit ze zálohy. Jako bych to nečekal, iTunes zahlásilo další ze svých neuvěřitelně debilních chybových hlášek!!

Zkusil jsem to samozřejmě znovu a znovu, ale nic nepomohlo. Prozatím jsme tedy nastavili iPhone jako nový. Později jsem napsal na fóra. Na forum.iphone.cz mi neodpověděli, na forum.iphonezone.cz také nic. Až na oficiálním discussions.apple.com mi poradili odkaz: http://support.apple.com/kb/ts2529. Je tam napsán seznam rad, jak odstranit problém. Ale nic nepomohlo:

  • aktualizovat na nejnovější verzi iTunes či nejnovější verzi OS v PC – nejnovější iTunes mám, ale Windowsi ne, vzhledem k nutnosti mít vypnuté aktualizace
  • zkusit jiný USB port – samozřejmě jsem to zkoušel už předtím a nepomohlo
  • zkontrolovat nějaké bezpečnostní nastavení a jiné aplikace – nechápu pořádně, co tím myslí
  • vytvoření nového účtu na PC a zkusit to v něm – nezkoušel jsem, jak znám iTunes, tak by to určitě nepomohlo!
  • resetovat nějakou složku – to tak, ještě mi to zhorší něco jiného…
  • zkusit jiné PC – na to nemám k dispozici další PC a navíc by se musel ten počítač autorizovat a byl by v tom zmatek (stejně by to nepomohlo)

Ale zaujala mě hned první rada. Zazálohovat zálohu. Tak jsem to provedl a mám ji bezpečně schovanou v Místním disku. Záloha má velikost 1,17 GB a nejde z těch jednotlivých souborů vytáhnout žádná informace.
Ještě mi jeden člověk poradil, že mám obnovit z iCloudu. Odepsal jsem, že nebylo zálohováno do iCloudu, ale do iTunes.

Tak taťka používá iPhone jako nový, písničky jsme tam nahrály zpátky, fotky a videa máme uložené v PC (já věděl, proč to zálohovat a nespoléhat na iTunes), aplikace a hry se dostahovaly znovu z AppStore, kontakty se natáhly z aplikace PhoneCopy. O poznámky či kalendář jsme přišli!
Alespoň, že taťka je s novým iPhonem spokojen, prý má dokonce lepší výdrž baterie a signál se neztrácí. Ale stále mě iTunes štve, protože až bude update iOS, co když se mi zblbnou zálohy na iPad? Snad tomu předejdu, když budu updatovat přímo z iPadu, abych nemusel obnovovat z počítače.

To je tedy má další zkušenost s iTunes, kterému co se týče záloh již vůbec nevěřím!!

Označeno tagem ,

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: