Tak nějak ode všeho…

Napsal jsem si na papírek témata dalšího příspěvku, abych je všechny nezapomněl, a tady to je:

Koupě aplikací
Tak minulý týden mi přišel výpis z banky. Jakmile jsem ho uviděl, potěšilo mě to. Ale žádná aplikace či hra ještě nebude. Kvůli zakoupení jedné učebnice do školy šel můj účet do minusu oproti předešlému měsíci. Ale již ten další výpis by měl být určitě šťastný. Snad to vyjde i bez nutnosti nechat si poslat peníze z Paypalu.
A v poslední době mě nadchla aplikace GarageBand, protože se v ní nechají dělat skutečně dobré písničky. Bratr si ji dal do iPhonu, kde není tak pohodlná jako na iPadu. Docela dobré jsou efekty u nahraného zvuku.

Hry ve slevě
Hru Real Racing 2 jsem si zakoupil, když byla ve slevě, to nešlo odmítnout. Jenže teď se naskytla velice podobná příležitost u hry GTA III. Tento víkend byla totiž z 3.99€ zlevněna jen na 0.79€. Říkal jsem si, že musím dodržet zásadu související s mým účtem, ale měl jsem velké nutkání ji koupit. Procházel jsem recenze, kde vesměs všichni GTAčko úplně chválili. Vím, že GTA III je něco ojedinělého, přesto jsem se díval, jestli nemá větší smysl utratit 79 eurocentů za něco jiného.
Nyní často hraji hru Dream League Soccer a myslel jsem, že na iPad není lepší fotbal. V komentářích však někteří píší, že je to stejně kvalitní, jako Fifa. Tak jsem se na Fifu 2012 podíval na youtube a vypadá to skvěle. Mohu si zde vybrat míč, se kterým chci hrát a hráči se hýbou docela realisticky.
No a nyní jsou ty dvě hry v AppStoru skoro pod sebou a za stejnou cenu. Říkal jsem si, že GTAčko není hra, kterou bych po zakoupení stále hrál, a tak jsem nakonec odolal a nekoupil si ani to, ani Fifu.

Video v iPodu nano 6th generation
Na internetu se objevila fotografie iPodu nano 6G s čočkou fotoaparátu. Prý by to mohla být další generace. To se mi ale moc nelíbí a k Applu se takovéto rozhodnutí moc nehodí. Nicméně mě nedávno napadlo, že by nový firmware mohl přidat podporu prohlížení videa. Jen asi bude problém s výkonem, který není na takový nápor připraven. Proč vůbec zmiňuji video?
Já vím, iPod má sice displej 1,5″ velký, ale jeho kvalita je vysoká. Pozorovací úhly jsou velice dobré, jemnost displeje je ještě lepší. Proto jsem si uvědomil, že by se nechalo dívat na filmy, seriály či normální videa. Jednomu člověku by to stačilo a hlavně, videa by měli velikost pod 100 MB, takže by se jich do kapacity přehrávače vešlo spousta. Že na iPodu jde bez problémů přetáčet jsme zjistili u muziky:

Proč by to tedy nemohlo jít u videa? No dobře, u filmů bychom si překrývali obraz prstem, ale šlo by to. Líbili by se mi sebou nosit iPod zásobovaný třeba 10 filmy!
Apple by to mohl vypustit do světa a moc se o tom nezmiňovat (aby předešel kecům typu: jéžiš, to je kravina; jak se na to mám dívat, když to pořádně nevidím! apod…). Zkrátka kdo by to chtěl, přivítal by to s nadšením a ostatní by to prostě nepoužívali. Stejně to však neudělají, protože jim to přijde zbytečné, na filmy je přece iPod touch. Navíc by si lidé do nano 6G museli filmy konvertovat a Apple je toho názoru, že vše najdeme v iTunes Store, odkud stáhneme a koukáme se. Pochybuji, že by do iTunes dali filmy o nejdelší straně 240 pixelů a větší rozlišení by nemělo smysl!

Spolužák má Asus EEE Pad Transformer Prime
Na mé doporučení si kamarád koupil tento tablet. Má ho ve zlaté verzi, 32 GB s dockem. Jelikož ho nosí při sobě, vídám ho docela často a přirozeně mě to zajímá kvůli Androidu. Android to má ve verzi 3.2, ale někdy by se již měl objevit 4 Honeycomb.

Kde začít? Vzal jsem si do školy iPad, abychom mohli srovnávat. Tak třeba displej. Asus ho má v poměru 16:9, proto je má větší uhlopříčku. Avšak iPad má celkovou plochu displeje větší. Co se týče jemnosti, je na tom Asus lépe. Pak přišla na řadu tloušťka. Položili jsme tablety vedle sebe a vypadali úplně stejně tlusté (aby ne, když Asus je jenom o půl milimetru tenčí). Víc není co srovnávat.
Dostala mě myš. Nějak se mi to nezdálo, že by se v Androidu objevila myš, ale je tam 🙂 Je lepší používat displej, samozřejmě, ale jde o to, že to má myš! Také jsme zkusili strčit do Asusu flash disk. To je prostě skvělý, flashka se načetla a hned se objevila v průzkumníkovi. S dokumenty se dá pracovat a kopírovat do paměti Asusu. Jen film v avi nešel přehrát, přitom by to mělo jít. Doinstalovali jsme ale nějaký MX Player či co a už to jelo. Fotoaparát to má velice dobrý, těch 8 megapixelů je tam docela vidět, i když kvalita fotek samozřejmě nemůže foťákům konkurovat. Video je docela trhané, ale rozlišení je veliké. Velká výhoda je instalace aplikací, které si jen tak stáhnete z netu. Stačí, aby měla koncovku .apk a půjde to, ať už je to na jakékoliv zařízení s Androidem.
A to je hned jeden z minusů tohoto tabletu. Díky velké popularitě je android na obrovském počtu zařízení a aplikace se musí přizpůsobit, což z ní občas dělá nefunkční. Musí se tedy obětovat čas a najít verze přesně pro dané zařízení (pokud existuje). Docela mě překvapilo, že vám aplikaci určenou primárně pro mobily nabídne na Asusu ke stažení sám Android Market! Také to není plynulé. iOS je zkrátka vyladěný systém (ano, také se občas zasekne, ale jede v pohodě). Android na Asusu na mě působí trochu prkenně. Není to tak elegantní jako u iPadu. Velké možnosti nastavení systému, ale přeci jen zde sem tam něco chybí. Prohlížeč je Google Chrome a je docela dobrý.
Můj verdikt je, že jsem s iPadem spokojen a Asus bych ani nechtěl. Oceňuji však USB konektor a spoustu nastavení, ale asi si ještě počkáme, než se Android pořádně vyladí.

iMac mini a nový OS X
Poslední dobou se mi znovu zalíbil iMac mini. Je to totiž (pokud nepočítám bazary) nejlevnější vstupenka do světa Apple počítačů. Chtěl bych totiž vyzkoušet, jaké to je používat Mac OS. Strašně se mi totiž líbí jeho vzhled a jednoduchost. Avšak v článku v časopise jsem se dozvěděl, že se multimediální soubory zobrazují nějak jinak, než v přesně daném umístění (složkách). Asi určitě bych si do virtualizačního programu nainstaloval Windows kvůli officům a hrám. iMac mini je nejenom levný, ale jeho poslední generace je navíc i designový skvost:

A když jsem přemýšlel, který počítač si v budoucnu koupím a jaké to bude, používat Mac OS, Apple najednou přišel s novou verzí OS, která bude představena v létě: OS X Mountain Lion!

Jakmile jsem se podíval na screeny nových funkcí, myslel jsem, že mě snad Apple poslouchá a plní přání, protože nový OS je oproti staré verzi 10.7 výborný. A je výborný kvůli podivnosti: snaží se napodobit iPad, přesněji řečeno iOS na iPadu. Přidává například krásnou notifikační lištu, iMessages, aplikace Poznámky a Připomínky, Game Center a ostatní fuknce, co mě již tak nezajímají.

Je to opravdu skvělé a těším se na jaro/léto až to na keynote představí. Macy se chtějí podobat mému iPadu, je to možné? 🙂

Časopisy
Byl jsem odběratelem časopisu Mobility. Ty však na konci roku 2011 skončili a začal chodit náhradní časopis – Computer. Aktuální informace čtu na mobilmania.cz, přesto mi časopis chybí. Až mi Computer skončí, předplatné nebudu prodlužovat a tudíž by do schránky bude chodit už jen Extra PC. Proto jsem začal uvažovat o čtení v elektronické podobě, i když mám časopisy velmi rád, ale co se dá dělat. Čtu novinky sice každý den na internetu, ale rád bych si listoval časopisem a četl např. komiksy v Computeru, které na webu nejsou.
V iBooks jsem si založil složku Časopisy a snažím se je stahovat. Také jsem uvažoval o předplatném Computeru přes AppStore, ale lidé si na to stěžují a cena je navíc asi stejně vysoká, jako na stánku. Mladá fronta, která koupila CPress Media se zkrátka rozhodla, že kvalitní a vysoce kupované časopisy bezdůvodně zničí (skončilo mimo Mobilit i prý velmi dobré Digifoto) a já ji v tom nehodlám podporovat kupováním předplatného. Abych upřesnil, názvem Mobility pojmenovali jednu sekci v Computeru a považují pár stránek o mobilech za příbal, což je výsměch (je zde jedna větší recenze a pak nic).
Stahování časopisů v PDF je sice nepraktické v tom, že se na netu objeví později, až je vydavatelství umístí na DVDčka k novým číslům, přesto to není tak strašné. Aktuálně mám nastahovaná čísla Computeru a CHIPu, abych měl na horách co číst.

Steve Jobs – mínusy knihy
Jakmile jsem dopsal článek o knize Steve Jobs, hned jsem si vzpomněl na pár vad, které jsem našel. Tedy dodatek:
Ke konci knihy se zde nevěnují tolik novým výrobkům. Vím, že je to kniha o Jobsovi, vím, že v té době byla důležitější jeho rakovina, ale mě, jako fanouška iHraček to trochu zklamalo. Z výrobků zde nejvíce byli popsány první Macy, Apple II, Lisa, Macintosh… .Také je čtení docela těžké, třeba vyznat se ve jménech je docela o hubu. A také zde nejsou moc zajímavé fotografie (alespoň pro mě ne).
Ale to je asi tak vše.

Toť zatím vše. Další článek už bude nejspíše o keynote a chystaném iPadu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: