Keynote 7. března

Tak to konečně přišlo!

Poslední měsíce spekulací se chýlí ke konci. Dříve zmiňované datum Keynote 24. února, což je den narozenin Steva Jobse a které jsem si myslel i já, nevyšel. Pak se začalo hovořit o datu 7. března, a to kvůli zprávě ze 14. února:

Je to kalendář akcí konaných v Yerba Buena v San Francisku, kde byli představeny i oba předchozí iPady. Nechápu, jak to uhodli, nicméně je to tady!
Myslel jsem, že Keynote bude oznámena týden předem, takže jsem čekal pozvánku až ve středu, ale byla odeslána již v úterý navečer. Takže nová pozvánka vypadá takto:

Měl jsem radost, že je to oficiální a že se budu muset dívat na horách. Pak jsem se ale k pozvánce vrátil a začal jsem ji rozebírat. Na obrázku je totiž zřejmě nový iPad.
Všiml jsem si jemnějšího displeje, čemuž odpovídá i nápis: Máme něco, co opravdu musíte vidět. A dotknout se. Znamená to tedy celkově čtyřnásobně vyšší rozlišení displeje? Určitě ano. Toť by bylo k pozvánce vše, ale pak jsem si všiml (a začaly se rojit diskuze na internetu), že chybí Home Button!
Lidé začali říkat, že iPad je focen na šířku nebo otočen o 180 stupňů. Tak to však není.
1. okraje jsou jiné, než kdyby byl iPad na šířku
2. kdyby byl otočen vzhůru nohama, byla by vidět čočka kamery (ale je možná dobře ve stínu)
3. za druhé nemůže být na šířku, protože by neseděli kapičky na tapetě a byl by jiný rozestup ikon

Ale hlavně mě zarazila velikost ikon. Nikdo o tom na netu nepíše, ale ikony jsou nějaké větší! Podle prstu to vypadá na ruku dospělého člověka a prst zabírá tak polovinu ikony. Na následujících snímcích je vidět, že na iPadu 2 jsou ikony velké skoro jako prst.

Rozhodl jsem se také nafotit napodobeninu pozvánky (kvůli tomu jsem si celý iPad nastavil do angličtiny a datum dal na 7. března):
 
O absenci Home Buttonu (nebo alespoň fyzického HB) se mluvilo již dříve v souvislosti s iPhonem, ale na iPadu by to dávalo smysl, protože já už toto tlačítko potřebuji jen na focení screenshotů, zbytek ovládám gesty.
Takže absence HB by mi vůbec nevadila a iPad by vypadal o mnoho lépe!

Našel jsem obrázek, kde pozvánku natáhli do roviny. Je zde vidět rozdíl ve velikosti ikon!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: