Co mám ještě na jazyku před Keynote

Nechystal jsem se psát ještě nějaký článek před Keynote, obzvlášť když jsem myslel, že na wifi moc často nenarazím. Na wifi jsem ale každý den!

V chatě, kde bydlím je wifi. Před rokem zde ještě nebylo, ale nyní mi to najde wifi i na pokoji. Není to ale tak skvělé, že bych chytal internet v posteli, protože jsou zde 2 wifi a na iPadu mi funguje jen ta s horším signálem na pokoji, takže se připojuji mimo pokoj. Je nefunkční i na iPhonech, takže na vině je nejspíš značka Apple, když notebooky prý fungují. Nevadí.
Internet je rychlý. Na dnešní Keynote si sednu blízko routeru, iPad dám v pouzdru do vhodné polohy, v Safari otevřu engadget.com a fanapple.cz (prý tam budou mít dobrého překladatele), vezmu si brambůrky a budu sledovat.

Stále se vynořují nové spekulace a já k tomu chci ještě něco napsat.
Teď píši z pokoje do poznámek v iPadu a poté (až budu na dosah wifi) článek překopíruji do aplikace WordPress a publikuji ho. Když jsem byl na internetu, dal jsem si do aplikace Read it later článek, který mi pomůže v psaní.
Tak tedy:
Asi dnes nebo včera se objevila zpráva, že nějaké společnosti jsou přesvědčeni o názvu iPad HD. Jak jsem již psal komentář k jednomu článku, nesedí mi to k Applu. Dávat názvy podle pořadí a náhle něco jiného. Jestli opravdu HD, tak aspoň iPad 3 HD! Opravdu si přeji název iPad 3.
V posledním článku jsem zapomněl napsat, že se spekuluje o 128 GB variantě, což si nemyslím, že je pravděpodobné. Leda by zrušili 16 GB, což vzhledem k využití iPadu není moc reálné. Také se samozřejmě mluví o mini verzi, což by byl iPad s úhlopříčkou cca 7,85″. Tomu se mi po přečtení biografie SJ nechce moc věřit. Jobs se snažil mít spíše méně různých druhů zařízení a soustředit se na ně, aby byly špičkově fuknční. Menší iPad by připomínal větší iPod touch a lidé by se v tom začali trochu ztrácet.
To je k iPadu asi vše a spekuluje se i o jiných tématech, než iPad. Bude představena Apple televize? iOS 5.1?
Ten iOS je v podstatě jediná záležitost, která se mě bude týkat. Novou televizi si kupovat nehodlám (a ta cena bude určitě přemrštěná) a iPad asi také ne, počkám si na příští rok.
Nový iPad bude muset být opravdu skvělý. Na současné tablety dvojka už moc nestačí. Jasně, rychlost a stabilita je perfektní, ale třeba displejem a kamerami už to není ono. Snad Apple dnes večer neudělá chybu jako s iPhonem 4S, který teď není ani v první desítce nejlepších mobilů světa a současné smartphony ho bez problému porážejí snad ve všem.
Uvidíme, jestli letošní iPad znovu definuje hranici kvality všech tabletů nebo bude jen dotahovat jako poslední iPhone.
Už se na večer moc těším!

20120307-135027.jpg

20120307-135312.jpg

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: