Prodeje iPadu, jeho problémy a další

Poslední příspěvek tohoto večera.

16.3. se začal v 10 státech prodávat iPad 3. generace. Pár Čechů si pro něj zajelo do německého Apple Storu.V pondělí vydal Apple tiskovou zprávu, že se od pátku prodaly 3 miliony iPadů. Je to prý nejrychlejší prodej iPadu, ale musíme brát v potaz, že oproti minulým rokům začal prodej ve více státech. Nevím, v kolika to bylo minulý a předminulý rok.
Díky lidem z ifixit.com se zjistilo, že nový iPad má skutečně 1 GB RAM, ale vůbec se o tom nemluvilo. Proběhly první recenze a vznikla nová kauza s přehříváním. Nový iPad se prý při hraní náročné hry zahřál až na teplotu 47 stupňů! Stále se o tom mluví, někdo říká, že je to pravda, někdo to obhajuje, že se nic takového neděje. Mě je to fuk, čekám na 4. generaci. A dalším mínusem jsem zjistil, že je doba nabíjení baterie, která je dost velká. Nevím, kolik přesně, ale už cca 4 hodiny u iPadu 2 je dost.
Na webu jsem si stáhl screenshot z nového iPadu a prohlížel si ho na mém iPadu, ten displej je skvělý!

Včera se začal iPad prodávat v dalších 26 státech, včetně ČR. Minulý týden ve středu jsem byl se školou v Praze a navštívil jsem iWorld. Nějak mě to tam už nebavilo. Podíval jsem se na verzi Mac OS X na iMacu a zkusil se s mým iPadem spojit přes bluetooth s vystaveným iPadem – nešlo to… No, a tak jsme šli pryč.

A o 9 dní později to tam vypadá takhle:

Kameraman, fronta jako prase a vystaveny iPady 3. generace! No, škoda že jsme tam nejeli později.
Před iStylem na Zlatém Andělu čekala tato „fronta“:

Prodej začal také na českém Apple Online Storu a ceny jsou o malinko vyšší, než minulý rok.

Jsem moc zvědavý, jaké budou prodeje, když se teď iPad prodává skoro všude. Moc jsem chtěl jet se někam podívat na nový iPad a zkusit si jeho displej, a nejspíš to bude hned zítra 🙂
Zítra asi pojedeme do Českých Budějovic a já již potřetí navštívím Electro World v Globusu. Dnes jsem se emailem zeptal, zda ho mají na prodejně k vyzkoušení  odepsali, že by ho tam měli mít! Beru si iPad sebou a natočím nějaké video.

Označeno tagem ,

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: