Nový iPad v Českých Budějovicích

Tak minulou neděli jsme se skutečně vypravili do Českých Budějovic a opravdu zde byl iPad 3. generace.

Ani se mi tento příspěvek nechce psát, sleduji přímý přenos otevření The making of Harry Potter v leavesdenovských studiích v Anglii. Právě nyní je to místo, kde bych byl nejraději na celé planetě!
No zkusím psát k tématu.
Ještě než jsme se dostali k prodejně Electro World, uprostřed „chodníku“ uvnitř nákupního centra Géčko byl nějaký stánek s mobily a příslušenstvím. Poprvé v životě jsem na vlastní oči viděl Samsung Galaxy Note. Je opravdu velký, protože vedle byl Galaxy S II a ten vypadal poměrně malý oproti svému většímu sourozenci. Také zde byl jeden z nejlepších mobilů současnosti – Sony Xperia S. Škoda, že nebyl zapnutý, displej má jemnější než iPhone 4/4S!
Pak jsme konečně nakráčeli do EW. Hned jsem si všiml, že to tu trochu přeskládali. Bratr utíkal napřed a po chvíli se skláněl nad bílým iPadem, který byl umístěn jinde než posledně. Přišel jsem blíže a podle cedule a displeje bylo jasné, že mám před sebou 3. generaci!
Bratr zkoušel funkce a já se po chvíli rozhodl vyndat můj iPad z pouzdra, krátce porovnat displeje a natočit video.

Také jsme se šli podívat dál a já pochopil, že teď už zde nemají Apple koutek, ale vše je rozděleno podle typu zařízení. MacBook ležel vedle jiných notebooků apod. Také zde byli další 2 iPady a když jsem se podíval blíže na displej, viděl jsem, že jsou to druhé generace.
Vrátil jsem se tedy ke „trojce“. Kupodivu měli povolené Safari, takže jsme zkusili internet, který byl nádherně vyhlazený. Když jsem se chtěl připojit s mým iPadem, síť s názvem EW byla zaheslovaná. Také jsem zkusil fotoaparát, vypadalo to na Retině displeji s kombinací 5 MPx čipu skutečně výborně. Nefotil jsem s ním ani nenatáčel. Aplikace GarageBand byla také v Retině. Jinak už nebylo moc času a já dokonce přemýšlel, co nová generace přinesla nového oproti dvojce, protože jsem chtěl vidět nějakou pořádnou novinku. Napadlo mě, že vlastně nic nového není. Samozřejmě nechybí fotografie (tentokrát focena iPhonem 3GS a v iPadu upravena automatickým vylepšením):

Displej, přehřívání, parametry
Jaký se mi tedy zdál displej? Stručně: čekal jsem trochu lepší. Nejde o to, že by byli vidět pixely a displej byl špatný, jen se to rozlišení dalo splést s původním rozlišením více, než jsem čekal. Dal jsem vedle sebe můj a nový iPad, vytáhl jas (na mém) na maximum a porovnával. Rozdíl nebyl až zas tak velký, hlavně se člověk musel dívat ze vzdálenosti asi 20 cm. Ikonka Angry Birds byla na Retině nějaká moc rozpixelovaná (AB ještě neměli update do Retiny). Ale jinak na internetu se dalo lehce všimnout lepšího vyhlazování. Jinak displej iPhone 4 se mi kvůli vyšší jemnosti zdá lepší.
Přehřívání ani nevím, jestli jsem zaznamenal. Měl jsem iPad v ruce opravdu jen chvíli a nezdál se být moc horký. Takže nevím.
To, že je nový iPad tlustší a těžší jsem si ani neuvědomil. Rozdíl v tloušťce je opravdu zanedbatelný a váha se mi také nezdála velká.

Potom jsme zajeli do KFC, kde byla wifi a já četl internet při jídle. Byl to povedený výlet a já konečně zhlédl Retinu na iPadu. Ani mě moc nezaujala, což je zatím dobře. Ale snad ji můj budoucí iPad 4. generace (snad) bude mít také, a navíc ještě hmatovou odezvu a bude to pecka!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: