První cracking aplikace

Tak, zdá se mi, že jsem nepsal již dost dlouho. Tento týden byl ve škole poměrně náročný, takže jsem se dostal k blogu až teď.

Chtěl jsem si koupit aplikaci Autoškola – eTesty.cz. Pomohlo by mi to v učení se teorie. Díval jsem se, jestli by si to bratr nemohl dát do iPhonu, ale na apptrackr.org ani jinde to nebylo. Tak mě jednou napadl geniální nápad.
Napadlo mě koupit si tuto aplikaci a pak ji nějakým způsobem cracknout a zpřístupnit ji tak i na jailbreaklý iPhone.
Zjišťoval jsem si informace o crackování .ipa souborů. Našel jsem nějaký složitý postup, jak crackovat přímo v PC, ale nakonec se vynořila utilita z Cydie. Jmenuje se Crackulous a cracking probíhá pomocí jednoho kliknutí. Crackulous však zobrazí aplikace, které jsou na daném zařízení nainstalované, proto jsem věděl, že budu muset přihlásit můj účet na iPhonu. Vše jsem si tedy přichystal a ve středu 4.4. (den před Velikonočními prázdninami) šel na věc.
Rozhodl jsem se raději aplikaci již koupit na iPhonu, takže jsem v iPhonu odhlásil účet bratra a přihlásil se svým (předem jsem si na fóru zjistil, jestli se bratrovo aplikace nesmažou). Zapnul jsem AppStore a viděl opravdu své aplikace v Purchased.
Najel jsem na aplikaci eTesty a dal koupit:

Poté, co se aplikace stáhla jsem spustil Crackulous a skutečně našel v seznamu eTesty plnou verzi. Avšak po kliknutí na aplikaci se zobrazilo:

S takovou komplikací jsem nepočítal, nicméně začal jsem pátrat na internetu. Na fóru hackulo.us, což je hlavní fórum Apptrackru jsem našel, že někdo měl ten samý problém a oni mu radili, aby použil „clutch“. Překladač mi to překládal jako „spojka“ a já vůbec netušil, oč jde. Bylo to psáno malým písmem, proto jsem si až později uvědomil, že to je nejspíš název programu/utility. Přidal jsem nový repo v Cydii, nainstaloval Clutch a zalekl se složitosti crackování. To totiž probíhalo přes příkazovou řádku v iPhonu.
Našel jsem si videa na youtube a zde byl návod v aplikaci Terminal. Už ani nevím jak, ale nainstaloval jsem Terminal, ale po kliknutí se nespustil. V jiném videu byl naštěstí ukázán postup v jiné aplikaci – iSSH. Přes Apptrackr jsem nainstaloval iSSH (divil jsem se, že je to v AppStore, když v tom jde prohlížet obsah iPhonu…) a ta už spustit šla. Podle videa jsem namačkal instrukce a aplikace eTesty byla cracknutá!
Pak ještě zbývalo zjistit, kam Clutch ukládá cracknuté .ipa soubory. Teď byla část na kterou jsem se docela těšil, připojení iPhonu k PC bezdrátově přes wifi pomocí WinSCP. Nejdříve vypisovalo chybu, a pak mi došlo, že musím nainstalovat OpenSSH do iPhonu 🙂
Pak jsem se spojil a skutečně zde našel výsledný .ipa soubor:

Okamžitě jsem přepnul zpátky bratrův účet, smazal eTesty z iPhonu, nainstaloval si je v iPadu a cracknutou aplikaci přetáhl do iPhonu, abych jako (pravděpodobně) první člověk na světě zkusil funkčnost cracknutých eTestů.
Aplikace v iPhonu fungovala a já mohl umístit soubor na Apptrackr!
Nečekal jsem to tak efektní, na apptrackru stačilo přidat link aplikace v iTunes, vyplnit 2 údaje a aplikaci uploadnout na alespoň jeden server.

On byl nakonec docela problém uploadnout, protože byly nějaké problémy s filehostingy. Když jsem klikl na Submit App! měl jsem radost, že to konečně mám za sebou a vyšlo to!

7.4. jsem se stejně jako předešlé dny díval, zda již na Apptrackr přidal eTesty a byly tam!  Po vyhledání vyběhlo:

a profil programu v celé své kráse:

Veškerá data se tedy načetla z iTunes linku.
Jsem tedy první člověk na světě, kdo cracknul a zveřejnil aplikaci Autoškola – eTesty.cz! Hurá 😀

Večer toho dne, co jsem aplikaci zakoupil mi přišel email od Applu, že přes můj účet byla zakoupena aplikace přes jiné zařízení, tak jestli jsem to byl já, či došlo ke zneužití ! Apple mě tímto mailem potěšil.

3 thoughts on “První cracking aplikace

  1. paya píše:

    Tak hlavně že jsi to uplnul na tu nejdebilnější stránku. Hod to ještě na uložto budu vděčný 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: