Autoškola dokončena

Tak po 2 měsících jsem s úspěchem dodělal autoškolu. Pomohla mi v tom hodně aplikace eTesty.

Autoškolu jsem začal dělat v polovičce března. Jezdil jsem jízdy a chodil na teorii. Abych se naučil testy, zakoupil jsem si eTesty a úspěšným cracknutím jsem se stal prvním člověkem, co tuto aplikaci nahrál jako soubor .ipa na net.
Jízdy jsem zvládal dobře. Techniku jsem moc neuměl, bylo třeba si to několikrát přečíst. Ale testy byly nejlepší. Dokázal jsem najít způsob, jak se je naučit absolutně bez problému a pak testy zvládat velice rychle (do 3 minut maximálně). Díky funkci Prohlížet otázky v eTestech na iPadu:

20120519-144616.jpg
jsem si všechny otázky prošel (je jich 800). U kterých jsem chyboval, napsal jsem si je na papír a vštípil do hlavy. Po dodělání všech otázek jsem si prošel testovou knihu (spíše knížečku), která je součástí učebnic. Nakonec přišlo to nejlepší – Věstník ministerstva dopravy.
Při jeho procházení jsem zapisoval odpovědi a těšil se, jaké budu mít skóre. Ale nemohlo se to zkontrolovat, protože na konci Věstníku nejsou odpovědi na všechny otázky! „Nevadí, alespoň to mám za sebou a nemůže mě nic překvapit, když znám všechny otázky a odpovědi.“
Den před závěrečkami jsem si procházel techniku a dělal spíše už jen pro jistotu testy na webu ministerstva, autoskola-testy.cz, otázky na CD a testy v eTestech na iPadu. Vše bez chyby, navíc na iPadu jsem zvládl nový rekord – test na 100% za 1:51 min.

Tuto středu jsem měl závěrečné zkoušky. Nejvíce jsem si samozřejmě věřil na testy, méně na techniku a jízdy. Nasedl jsem do auta a jel cca 28 km na místo konání zkoušek. Na úřadu nás bylo 5. Jak mezi sebou mluvili, zjistil jsem, že 3 lidi z těch 4 nedělají zkoušku poprvé. To mě docela uklidnilo a představoval sem si, jaké by to bylo, kdybych to já zvládl napoprvé.
Po chvíli čekání šli 4 z nás na testy. Sedl jsem k počítači a docela se těšil. 2 lidé začali psát dřív, mě a tomu druhému zkušebák vysvětloval pravidla vyplňování. Otázky jsem procházel raději pomaleji, než doma, každou jsem si celou přečetl. Po dokočení stále prohlížet test, i když všechno je určitě správně, protože nikdo ještě neskončil!(?) Jakto? Vždyť otázky jsem četl pomalu a celé, a přesto i ti, co měli náskok stále vyplňují? Nebudu čekat, ukončuji test a ten se odesílá komisaři. Zobrazuje se výsledek 50/50 100% a zkušebákovi to již leze z tiskárny. První část je bez problémů za mnou.
Dává mi losovat 2 kartičky na otázky z techniky. Usedám zpátky k PC a mám si prý promyslet odpovědi. Dívám se na otázky a padá mi kámen ze srdce. Otázky: Spojka a ovlivnění její životnosti a Rozdíl mezi zážehovým a vznětovým motorem! Snažím si urovnat slova v hlavě a teprve nyní začínají ukončovat test i ostatní! Trvalo jim to snad 10 minut.
Dostávám se ke slovu a povídám o motorech a spojce to, co sem se naučil z papíru. Řekl jsem toho dost, takže druhá část zkoušky za mnou.
Spokojen odcházím čekat na chodbu, až dopovídají i ostatní a uvědomuji si, že zkazit už to mohu jen jízdou. Mrzí mě, že jsem si nevšiml času při dokončení testu, ale kvůli pečlivosti a tomu, že jsem schválně zdržoval, to tipuji na 3-4 minuty. Pak vycházejí ostatní a jeden kluk říká, že udělal techniku, ale nezvládl testy (absolutně nechápu, to je to nejlehčí). Takže zkoušky bude dělat potřetí!
Jako první jsem dokončil test, jako první odpovídal na otázky z techniky a když konečně vychází zkušebák dozvídám se, že jdu i první jezdit! Odcházím k autu a uvědomuji si, že to musím také zvládnout. Po usednutí a vyslechnutí úvodu od zkušebáka startuji a vjíždím do centra. Párkrát zaparkovat a nakonec dojet zpátky. I přes pár malých výhrad třetí část zkoušky za mnou.
Celé závěrečné zkoušky jsou za mnou a hned napoprvé. S radostí se dívám, jak ostatní čekají na parkovišti až přijde řada na ně. Nyní řídím zpátky do Tábora a s žádostí o řidičák vstupuji na Městký úřad. Fotograf, u kterého si nechávám dělat fotografii na řidičák hraje na bílém iPadu (2. nebo 3. generace) hry a následně telefonuje z bílého iPhonu (4 nebo 4S – nasazen Bumper, takže nevím) 🙂
Po vyřízení odcházím do školy.

Toť tedy vše. Aplikaci na iPadu si samozřejmě nechám (snad přibudou updaty při vydání nových otázek) a jednou za čas si udělám test.

One thought on “Autoškola dokončena

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: