Zase tak nějak ode všeho

Mám toho nyní tolik, o čem bych mohl napsat, tak o tom raději napíši teď, aby se mi to nehromadilo.

Nová aplikace Podcasty
V minulém článku jsem zapomněl napsat, že se spekuluje o nové aplikaci Podcasty přímo od Applu, protože v betě iOS 6 není tato možnost v iTunes:

20120630-092953.jpg
Zdálo se mi to jako plýtvání místem. Proč by Apple extrahoval funkce nějaké aplikace a dělal z nich samostatné aplikace a zabíral tak místo na ploše kvůli dalším ikonám?
Každopádně nedávno se aplikace Podcasty objevila v AppStore a já okamžitě instaloval. Design napovídá, kam se bude Apple ubírat v budoucnu, nejen v iOS 6.

Chci (znovu) Mac mini
Před pár dny jsem měl po dlouhé době připojen iPad k iTunes a přihlásil se v iTunes svým účtem. Okamžitě se začaly stahovat veškeré stažené/zakoupené aplikace a hry asi tak za poslední půlrok! Bylo toho hodně a protože stažené soubory v PC nepotřebuji (u iPadu mám vypnutou synchronizaci aplikací z PC), smažu je, protože zabírají desítky GB dat na disku. Jen musím dát pozor, abych nesmazal bratrovo aplikace.
Při stahování v iTunes mě napadlo, že by bylo fajn si v budoucnu zálohovat celý iPad, včetně aplikací (kdyby náhodou zmizely z AppStore), do počítače. Současný PC tím zatěžovat nechci a na Windowsech je program iTunes nestabilní a někdy nefunkční. Tak jsem si po pár měsících vzpomněl na můj oblíbený Mac mini.
Rozhodl jsem se, že si ho v budoucnu koupím, protože je ze všech Apple PC nejlevnější. Pro jistotu jsem se zeptal na iPhone fóru:
Mám iPad a synchronizuji ho přes iTunes na Windows. Jenže iTunes na Windows je program úplně na nic, když nelze obnovovat ze zálohy a spousty dalších problémů. Vím, že na Macu je to o dost lepší.
Chtěl bych si proto koupit Mac. Jde mi jen o synchronizaci, ale potřebuji, abych spustil nejnovější iTunes a mělo to velkou paměť na zálohy celého iPadu (minimálně 50 GB).

Stačil by nejlevnější Mac Mini, ale i ten je jako nový docela drahý. Co byste mi doporučili z bazarových kousků? Mohl by to být i MacBook.
Díky za rady!

Za chvíli mi odpověděli, že mi bude vyhovovat Mac mini, minimálně verze 2009, minimálně Snow Leopard a RAMku 4 GB. Takže od té doby prolézám internetové bazary a hledám informace o cenách. Na Aukru se vydražila verze 2010 za 9 tisíc. Ta ale měla jen 2 GB RAM. Podle RAMek to na Apple Online Store u verze 2011 (nejnovější) vypadá takto:
20120630-103010.jpg
Ceny za nový Mac mini jsou i u starší 2010 vysoko, proto musím koukat po bazarech. Dokonce jsem se rozhodl nekoupit si iPad 4. generace a místo toho šetřit na Mac.
Láká mě nejen synchronizace iPadu, rychlejší a funkční iTunes, ale i zkušenost s novým OS, jeho nádherným designem, aplikacemi GarageBand, iPhoto apod. Ale také design samotného Macu:
Verze 2011
20120630-103726.jpg
Verze 2010 má odlišný design pouze štěrbinovou DVD mechanikou

K Macu bych si koupil levnou bezdrátovou myš a klávesnici a nějaký LCD monitor. Mohl bych počítač i převážet, i když ten monitor nebude moc skladný.

Brigáda
Tento rok jsem chtěl samozřejmě znovu na brigádu. Především proto, že opět nutně potřebuji peníze. Minulý rok to byl příspěvek na iPad, tentokrát za peníze koupím 2 externí harddisky!
Chtěl jsem o tom taky napsat článek, ale nedošlo k tomu. Nutně potřebuji externí harddisky na zálohování dat. Napadlo mě to, když jsem začal stahovat kompletní seriál Přátelé na DVD. Musel jsem přestat stahovat u 3. série, protože celkově to zabírá již Y GB. Není to jen kvůli tomuto seriálu, ale potřebuji zálohovat i obsah mobilu, fotografie a videa, dokumenty a obsahy starších CD a DVD.
Z internetových diskuzí u harddisků na http://www.heureka.cz vyplývá, že nejlepší jsou disky Western Digital. Jelikož mi jde především o bezpečné uchování dat, koupím tuto značku. Zatím by mým požadavkům (WD; formát 3,5; minimálně 500 GB; cena okolo 2000 Kč) vyhovoval:
20120701-111255.jpg
A proč 2 disky? Protože chci data v bezpečí. Někteří píší, že i disk značky WD jim přestal za pár dní fungovat. Ano, díky záruce disk reklamují a dostanou nový, ale co data? Přeci jen, pokud budou stejná data na 2 discích, je o dost menší riziko ztráty dat.
V časopise Computer 11/12 vyšel článek o bezpečném uložení dat. Trochu mě zklamala tabulka na konci článku:

Životnost u HDD je ve velkém rozpětí. Stále má výbornou cenu za 1 GB a velkou kapacitu paměti. Flashdisk je moc drahý (ve verzi např. 128 GB stojí přes 3000 Kč), SSDčka jsou také zatím moc drahá, CD, DVD A Blu-ray nejsou vhodná na zálohování kvůli náchylnosti a pomalosti, magnetickou pásku bych neměl do čeho strčit a cloudovým úložištím nevěřím, jelikož data nejsou v bezpečí u mě a nějaký hacker by se v nich mohl hrabat!
Takže každý disk stojí okolo 2000 Kč a budu kupovat 2. Na brigádě musím našetřit minimálně 4000 Kč. Můj spolužák si domluvil na srpen brigádu u Správy města – tam, co jsme pracovali minulý rok. Tak jsem si ji tam domluvil také. Budu tam tentokrát jen 2 týdny. Tak dlouho tam byl minule můj spolužák a dostal 4400 Kč, což mi samozřejmě na disky stačí. Uvidím, co se do srpna změní, jestli nebude nějaký jiný harddisk výhodnější (SDDčka se asi ještě moc nezlevní, škoda).

Nakupování z AppStore
Před pár dny mi přišel dotazník, který stál za to! Vyplňování mi zabralo asi 30-40 minut, ale získal jsem za něj 175 Kč! A toho dne jsem se podíval na můj Paypal a zjistil, že dolar posílil. Dříve mi to ukazovalo cca 380 Kč, nyní to bylo o stovku víc. Nechtěl jsem riskovat a rozhodl se vyplatit si 21 $. Dnes jsem se podíval na účet a přibylo mi 420 Kč. Celkově tedy za krátkou dobu skoro šest stovek.
Už jsem si seřadil aplikace a hry v AppShopperu podle ceny a chystal se něco koupit, ale nějak se mi doteď nezdá žádná aplikace dost dobrá, abych ji koupil. Na bratrovo iPhonu se mi moc zalíbil Flick Champions. Také jsem uvažoval o Angry Birds Space, ale her už mám v iPadu dost, chtělo by to nějakou aplikaci.
Popravdě mi nic moc nechybí, takže nutně utrácet nemusím, každopádně s nadšením každý den sleduji slevy, jestli se nezlevní třeba GarageBand, OPlayer HD, Writings,Pages či SketchBook.

Tak to je prozatím vše. Důležitá bude hlavně brigáda a následná koupě 2 HDD.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: