Konec brigády

V pátek 24. 8. jsem konečně dokončil 3. brigádu v životě.

Tak těch 14 dní (10 pracovních) uběhlo docela rychle. Nebyl jsem tam sám. Sice spolužák dorazil jen na 6 hodin, místo na plánovaných 40, ale byli zde jiní brigádníci, se kterými jsem si dobře rozuměl.
Začal jsem 13. 8. a hned první den jsem se zapotil při výpomoci u práce na novém chodníku. Dále jsem jezdil traktorem vyměňovat kontejnery (nejlepší práce 🙂 ) a po zbytek brigády pracoval u jednoho baráku, kde se kopal výkop na trubku a poté se výkop zavážel kamením. Zajímalo by mě, kolik jsem za celou brigádu přenesl na lopatě a vyklopil do kolečka kg (či spíše tun) materiálu. Většinu brigády jsem nakládal kamení do kolečka, vozil kolečko a kopal krumpáčem. Nejvíce tedy dostaly zabrat ruce a ještě stále mi trochu škube malíček, když se ho po stisku snažím narovnat. Celkově mě ale bolely všechny prsty. Navíc v pondělí (začátek 2. týdne brigády) padl v ČR absolutní teplotní rekord – 40,4 stupňů. Já byl sice na místě, kam pražilo slunce a navíc jsem kopal krumpáčem, ale těch 40 stupňů v tomto městě naštěstí nebylo, i když i tak bylo docela vedro a pot ze mě kapal neustále.

Takto mě okolí mohlo vidět nejčastěji-s kolečkem v rukou.

Všech 10 pracovních dní jsem vstával nejčastěji v 5:45 hod. a odcházel z bytu mé babičky. Vracel jsem se na oběd a pak konečně i po práci. Čekala mě sprcha a pak počítač s internetem či iPad. Chodil jsem spát přibližně v 21:30 hod. Celkem jsem odpracoval 80,5/80 hodin. Měl jsem jeden půlhodinový přesčas.
V pátek jsem dostal finální smlouvu a na ní je uvedeno 81 hodin (děkuji za 25 Kč navíc) a částka 4050 Kč. Uvidíme, jestli tentokrát opět dostanu hrubou mzdu, doufám, že ano. I tak si ale budu muset s největší pravděpodobností připlatit cca necelou tisícovku.

V září si pro výplatu dojdu, zkontroluji nabídky HDD na internetu a co nejdříve 2 harddisky pořídím. A i když jsem si poslední den říkal, že na tuto brigádu již v životě nepůjdu (příliš namáhavé), nakonec jsem uznal, že to nebylo tak hrozné a klidně bych tam ještě byl (kdyby nebyl poslední týden prázdnin).

Označeno tagem

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: