Menší iPad?

Poslední dobou internetem koluje zpráva, že se chystá iPad mini.

Tato zpráva se objevovala již minulý rok a nejspíš se bude objevovat do doby, než se iPad mini skutečně neobjeví. Jaký mám na to já názor? Pokud Apple uvede iPad mini jsou to blbci.
Skoro jako kdyby vytvořili MacBook mini, což by byl netbook. Steve Jobs ale netbooky nesnášel, takže chcete říci, že Apple sere na Jobsovi plány a dělá si co chce?


Nahoře „iPad mini“, dole současný iPad.

Ve skutečnosti je mi to docela jedno (až na to, že budu muset plýtvat místem v rozpisu iCen). K Applu se mi to nehodí a podle mě žádnou další verzi iPadu alespoň prozatím nepředstaví. Spousta lidí to odůvodňuje jako konkurenci pro Kindle Fire a Galaxy Nexus, ale odkdy se Apple snaží kopírovat produkty? Nicméně mini verze iPadu by určitě zamíchala prodeje a Apple by prodal určitě obrovské množství kusů. Názory lidí v diskuzích jsou různé. Někteří stejně jako já nechápou, proč by mělo něco takového existovat a někteří si zase chystají peníze, aby si ho mohli koupit už první den zahájení prodeje.

Design má být ve stylu iPodu nano 3. generace, ale objevují se jiné koncepty:

Vespodu klasický iPad, na něm 3x iPad mini (?) a pak nejspíše nový iPhone a iPod touch (?)

Stále mi však nejde do hlavy záležitost okolo rozlišení. Muselo by se přece změnit. Pokud by zůstalo, ovládací prvky by se zmenšili. To by třeba na ploše nevadilo, ale co v aplikacích, které mají dělané ovládací prvky pohodlně s ohledem na úhlopříčku 9,7″? Některé hry a aplikace by mělo horší ovladatelnost. Pokud by rozlišení zmenšili, aby byla velikost pixelu stejná jako u velkého iPadu, přibylo by další rozlišení a to by také nebylo moc elegantní.

Svět ale jistojistě tvrdí, že na letošní Keynote bude představen iPad mini nebo dokonce, že kvůli němu bude svolána další Keynote (v říjnu). Já novému iPadu stále nevěřím, ale jak jsem již zmínil – je mi to jedno. Kupovat si ho nebudu. Jestli ale bude představen, pak se opravdu těším na rozřešení situace s rozlišením 🙂

One thought on “Menší iPad?

  1. […] nevydal iPad mini, asi bychom z toho zešíleli. Co si o iPadu mini myslím jsem již psal (viz. tento odkaz) a názor jsem nezměnil. Pojďme si ale říci, co se o iPadu mini […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: