Ce očekáváme od Keynote

Konečně jsme se dozvěděli, kdy že nám to Apple poví pravdu. Tak co od neskutečně očekávané Keynote čekám já a zbytek světa?

iOS 6

Apple nám určitě poví, kdy si budeme moci nainstalovat oficiální verzi iOS 6. Také bude určitě opakovat novinky tohoto systému.

iPhone

Absolutně nejvíc očekávanou záležitostí této akce je prezentace nového mobilu. Ani nevím kdy se začaly rojit uniklé součástky, ale budu docela rád, že si od těchto zpráv odpočinu a naberu síly, než začnou unikat součástky iPadu 4. generace a iPhonu 7. generace.

Vzhled

Byl bych rád, kdybychom se dočkali nového designu a také to tak určitě bude. Naposledy byl nový design představen v létě 2010. Po více než 2 letech se dočkáme nové podoby, jak moc veliké, to zatím není jasné. (Nechci se utopit ve fotografiích součástek, jak teď koukám na internet, je jich opravdu mnoho, budu vybírat jen nejzajímavější).

Přední panely se mezi součástkami objevovaly nejčastěji. Všechny ukazovaly, že displej bude opravdu vyšší a iPhone celkově také.
Také zadní strana se objevovala:

Objevil se i obrázek zákl. desky s procesorem A6:

Také se objevovaly informace o menším dock konektoru a části do sebe začaly zapadat, začalo to úžasnými 3D rendery:

Pak maketami (které se mimochodem nechají i koupit-docela mě to láká 🙂 ):

Porovnávání velikostí mezi generacemi je jasné:

V iPhonu bude větší baterie? Vzhledem k protáhlému tělu je to podle mě velice pravděpodobné:

Menší dock konektor dostane menší USB kabel:

Nová technologie integruje dotykovou plochu přímo do displeje a zmenší tloušťku:

A prý by se měla změnit sluchátka:

Vzhled by se tedy moc změnit neměl. Tělo se protáhne, kvůli displeji. Konektor na sluchátka se přesune na dolní stranu, kde se zmenší dock konektor a změní design reproduktoru. FaceTime kamera se přesune doprostřed. Na zadní straně budou 2 materiály. Nějaký kov ve velikosti cca současného iPhonu a 2 plastové (?) části, ve kterých budou antény. Zadní strana bude tedy dvoubarevná.
Co na to já?
Překvapivě se mi zadní strana moc líbí. Ty 2 barvy tomu dodávají šmrnc. Celkové protáhnutí je z důvodu většího displeje nezbytné, ale raději bych viděl větší iPhone se zachováním poměru stran.

Displej

Nejprobíranější téma. Protáhne se, či ne? Vzhledem ktomu, že všechny součástky a spekulace tomu napovídají, asi se tak stane. Měl by mít rozlišení 1136 × 640 pixelů, takže se změní jen do výšky.

Píše se o tom, že vývojáři budou moci přeprogramovat aplikace a využít tak širšího displeje, ale půjdou pustit i současné aplikace, jen budou mít černé pruhy nahoře a dole. PPI by mělo zůstat stejně kvalitní. Displej by mohl být tenčí a možná ještě v něčem lepší.
Co na to já?
Stále nechápu, proč by se nemohl iPhone zvětšit zároveň i do šířky?!  Napadlo mě akorát, že to bude skvělé na filmy. Na videích ukazujících iOS na novém displeji je to jasně vidět.

a další novinky spojené s větším displejem:

Teď mě tak napadá, že by na vyšší displej docela dobře seděla nová funkce z iOS 6: fullscreen v Safari! Také mě napadlo, že aplikace a hry by byly na displeji zobrazeny ve stejném rozlišení a místo černých pruhů by se zde mohla objevit multitaskingová lišta nebo něco podobného.

Výkon

Přítomnost procesoru A6 je asi jasná. Už minulý rok to měl být on, ale byl to nakonec A5X. Hlavně by byl vyroben novou 22nm technologií, která by zaručovala vyšší výdrž baterie. RAM by měla být 2x vyšší – 1 GB.
Co na to já?
iPhone si kupovat nebudu, ale chci, aby byl výkonný, takže doufám ve zvětšení RAMky. Nová 22 nm technologie bude úžasná, snad ji Apple použije, protože by mohli hlásat, že iPhone má větší výdrž a to on zatraceně potřebuje!

Kamery

Kamerový systém by měl zůstat, ale spekuluje se o 720p přední kameře.
Co na to já?
Nevím, mě by se líbila na novém iPadu. Tam je totiž nízká kvalita vidět. Na retině iPhonu se to ale také projeví. Jo a mohli by přidat možnost změny rozlišení u fotek a videí.

Nová SIM, LTE a NFC

Tak to by mi bylo jedno, i kdybych si chtěl nový iPhone kupovat. SIMku chtějí ještě zmenšit (nano sim). LTE je také velice pravděpodobné a NFC se neví. Možná jo, možná ne.

Jméno, označení

To řeším snad nejvíce, když o iPhonu přemýšlím :). Stín  na pozvánce ukazuje, že by to mohl být iPhone 5. Apple se v tom ale docela slušně zamotal a mě se označení „5“ nezdá z těchto důvodů:

  • bude to iPhone 6. generace
  • budou ho prezentovat a prodávat s iOS 6

Ano, nemohou ho pojmenovat iPhone 6. Nejlepším řešením, jak se z této situace dostat je, aby pokračovali v tom, co začali u iPadu. Já bych ho pojmenoval „The new iPhone“ či iPhone 6. generation či iPhone 2012.

 

Tak na středu jsem zvědav. Vše napovídá tomu, že úniky budou znovu pravdivé (už je to tak od dob iPhonu 4) 😦 Stále je však malá možnost, že by Apple mohl překvapit a představit něco úplně jiného a skvělého! To bych měl vážně radost.

Označeno tagem ,

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: