Vydáno iOS 6, zatím neaktualizuji

Dne 19. září večer konečně vyšlo iOS 6.

Krátce po sedmé večerní se i mě objevilo v nastavení:


Nechtěl jsem hned updatovat, těšil jsem se na ohlasy lidí, kteří riskovali a začali stahovat. O přetížených serverech se ani moc nepsalo. Když většina uživatelů dostahovala a vyzkoušela, začaly se rojit poznatky obzvlášt na forum.iphone.cz, ale i na mobilmanii, facebooku a twitteru.
Většina kritizovala mapy. Hlavní lákadlo iOS 6! Google Mapy totiž zmizely a nahradily je Apple mapy:
3D most je jaksi pomačkaný


Takto vypadá velká část satelitních snímků


Bez komentáře


O mapách byly napsány dokonce samostatné články a na internetu je spousta „failů“ nových map. Hlavní nedostatky nových map: zobrazují popisky míst i o pár kilometrů vedle, některá města na mapě chybí, popř. jsou zahaleny mraky, chybí StreetView a mapy jsou méně podrobné, 3D objekty nejsou občas moc kvalitní. Apple se k tomu vyjádřil, že se je bude snažit zlepšit.
Pročítám téma na forum.iphone.cz a tak vím, co lidem dále vadí a co se jim líbí.
Zpočátku si lidé stěžovali na nefunkční wifi. Následovaly poznatky: problémy s automatickým jasem, prohlížeč Safari je rychlejší, aplikace Hodiny na iPadu je hezká, nový AppStore se hodně seká, funkce Nerušit je super, bluetooth je méně zahrabané v nastavení, Passbook je nefunkční, v průměru lidem se výdrž baterie lehce snížila, taky se moc nelíbí jiná barva horního panelu v různých aplikacích. Na navigaci je spíše chvála, ale nechápu proč, když k navigaci jsou potřeba kvalitní mapové podklady?!
Na internetu vychází návody na downgrade a spousta lidí si dává zpět iOS 5.1.1. Já koukal na video o OTA updatu na iPadu a po restartu iPadu naběhne konfigurační šedé okno, to mě dost znervózňuje a psal jsem na forum, jestli to taky někomu dělalo nebo je to jen smůla toho, co točil video. Bohužel mi nikdo neodpověděl.

Proč jsem se rozhodl neupdatovat a kdy se rozhodnu?
Kvůli těmto 2 aplikacím, kvůli kterým se lidé rádi vrací k iOS 5.1.1:

20120923-100347.jpg
Mám opravdu radost, že je stále mám a využívám je teď rád (jsou to jakoby již staré a nepoužívané programy, ale celému iOS 6 světu teď chybí 🙂
Dále největší problém – problémy s updatem. Hrstce lidí se prý update nezdařil (naštěstí to byli ti, co updatovali přes iTunes), psalo to chybové hlášky a tipuji, že někdo i obnovoval ze zálohy (což by pro mě bylo, podle předešlých zkušeností, smrtelné!). Navíc mi nikdo neobjasnil, jestli po restartu zařízení po OTA updatu naskočí to konfigurační okno s nastavením obnovy, wifi, účtem Apple ID apod.
Říkám si, že v současnosti jsem s iOS 5.1.1 naprosto spokojen a nemám problémy. Rád bych ale využíval dobré novinky (Photo Upload v Safari, aplikace Hodiny, rychlejší Safari, absence nutnosti hesla při updatu v AppStore…). Je to zvláštní pocit nemít nejnovější systém.
Nové iOS nainstaluji až vyjdou aplikace YouTube a Google Mapy pro iPad (Mapy jsou prý již ve schvalovacím procesu Applu)! To ale asi nebude stačit, dále budu chtít mít jistotu, že update mi nesmaže vše z iPadu a obnovit to již nepůjde. Budu tedy asi čekat, co se bude dít dál. Možná vyjde iOS 6.0.1, ale ani zde si nebudu jist, že update bude bezproblémový.
Nejlepší by bylo, kdybych měl Apple počítač, kam bych iPad zálohoval a neměl strach, že nepůjde obnovit ze zálohy.

Označeno tagem , ,

4 thoughts on “Vydáno iOS 6, zatím neaktualizuji

 1. Martin Šimon píše:

  Já updatoval (http://mobilenet.cz/clanky/aktualizujte-si-iphone-ipad-a-ipod-touch-na-ios-6-10137 ) a na iPhone i iPadu něco jako konfigurační obrazovka naskočila (viz článek), ale po pár potvrzeních a zadáních Apple ID bylo vše jako předtím, o nic jsem nepřišel.

  • ondrach píše:

   Perfektní, díky. Tak ta konfigurace je tam jen na potvrzení účtu, data zůstanou zachována. Až se rozhodnu pro update, nebudu se toho obávat.

   • Martin Šimon píše:

    Taky mě po instalaci iOS 6 polil studený pot, když jsem tu obrazovku uviděl, ale naštěstí se není čeho bát.

 2. […] Po restartu iPhonu naběhla konfigurace (kvůli ní jsem se bál na iOS 6 přejít, viz. Vydáno iOD 6, zatím neaktualizuji), ale opravdu to bylo jen lehké nastavení, o data bratr […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: