iPhone 5 naživo

Včera a dnes jsem byl v prodejně T-Mobilu a vyzkoušel si iPhone 5.

Se spolužákem jsme v pondělí po škole navštívili T-Mobile. Uvnitř byla spousta lidí, ale naštěstí všichni přišli něco vyřizovat, takže stáli frontu. My jsme se tedy nahrnuli k vysokému kruhovému podstavci, na němž byl v držáku kabely připoután černý iPhone 5.


Hned jak jsem ho vzal do ruky, překvapila mě tenkost. Nyní koukám, že oproti předchozím dvoum generacím se ztenčil o celých 1,7 mm a je to znát! Nová verze je opravdu tenoučká. Také jsem si prohlížel zadní stranu, která mě upoutala už v dobách uniklých rumorů. Bohužel, kvůli bezpečnostním kabelům byla většina zadní strany zakryta jakousi přísavkou. Pak jsem se samozřejmě kochal displejem. iPhone 5 má nyní méně místa dole u Home Buttonu a působí dojmem, že velikost mobilu zůstala zachována a akorát se rozšířil displej.
Telefon jsem také předal spolužákovi, který si chystá pětku kupovat. Nyní má čtyřku, takže jsme mohli porovnávat. Porovnali jsme tloušťku mobilů, velikosti displejů a klávesnici (myslel jsem, že pětka ji bude mít natáhlou, ale nezměnila se). Spustili jsme web seznam.cz a iPhona jsem otočil na šířku a zapl fullscreen. Je to dobré, ale u webu by bylo přijatelnější protáhnout displej do šířky, protože teď se bude muset hodně rolovat. Design fotoaparátu se mi nelíbí, kruhové tlačítko není moc elegantní, zato přední kamera, která se přesunula doprostřed vrchní části, se mi kvůli zvýšení rozlišení moc líbila.
Poprvé jsem měl pod rukou také iOS 6, takže jsme nemohli vynechat mapy. Ty jsou opravdu otřesné! Tábor v satelitních snímcích je zmeť pixelů, u kterých čekáte, až se to zaostří, jenže ono nic! Náš barák jsem na mapě kvůli pixelům vůbec nenašel. Jakmile jsme však chtěli vyzkoušet 3D mapy San Francisca, to bylo něco úplně jiného. Hezké 3D modely, jako mám v Google Earth. Apple nakoupil tolik společností starající se o mapy a přesto z toho vzniklo toto, zkrátka je jasné že u Apple map zvítězila kvantita nad kvalitou.
Také jsme zkusili Siri, která nám na dotaz o počasí odpověděla, že neví, kde se nacházíme, takže nemůže určit počasí.
Menu iPhonu bohužel vypadalo úplně stejně jako na obrázku výše, takže jsem nemohl vidět, jak vypadá 3,5″ aplikace v letterboxu. Později jsem si všiml i nového konektoru Lightning, který je opravdu mini.

Dnes jsem iPhone vzal pořádně do ruky a zkusil si, jak by se mi ovládal. Displej se mi najednou zdál moc velký, ale iPhone vypadá s tím obrovským displejem elegantně. Rád bych si zkusil i bílou verzi (mohli by ji mít v APR), tak snad někdy.

One thought on “iPhone 5 naživo

  1. […] tedy zrušen a já se pustil do objevování novinek. Ty jsem mohl objevovat již na iPhonu 5 (viz. iPhone 5 naživo), ale ten se od 3GSka přeci jen liší. Nová ikonka map, Passbook a nová ikonka Nastavení, to […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: