Co bude na Keynote? iPad mini….

Tak pozvánka přišla, teď je na mně, abych zase napsal shrnutí jako to dělám vždy před Keynote.

1. iPad mini

Už je to otravné. Píše se o tom stále dokola, takže kdyby Apple teď už nevydal iPad mini, asi bychom z toho zešíleli. Co si o iPadu mini myslím jsem již psal (viz. tento odkaz) a názor jsem nezměnil. Pojďme si ale říci, co se o iPadu mini „ví“.

Podoba

Uniká spousta fotek, vznikají povedené rendery a po světě se válí pár maket.
Rendery Martina Hájka jsou tak povedené, že se objevují na známých Apple serverech. iPad mini mě na těchto obrázcích uchvátil, ale spíše než samotný iPad, mě uchvátila kvalita grafiky.

I když to není hmatatelný model, je podle mě (a nejen mě) nejreálnější a nejpravděpodobnější verzí budoucího iPadu.
Tyto fotky zobrazují prý pravý a funkční iPad mini (jak jinak, než displejem dolů, abychom již neviděli, že to je možná jen maketa):
 
Tento obrázek mi zase ukazuje, jak nelogické se zdá (alespoň prozatím) být uvedení zařízení, jehož velikost je mezi iPadem a iPhodem/iPodem touch:

To by byl vzhled.

Funkce

Displej by měl být velký 7,85″ a rozlišení stejné, jako iPad/iPad 2, tedy 1024×768. Jsem stále zvědav, jak to bude s pohodlností ovládání programů, u nichž se zmenší tlačítka. Jemnost displeje bude tedy větší, než starší iPady, ale menší než u nejnovější verze. Lightning konektor je jasný.

Cena

Na německém blogu se objevil ceník všech verzí iPadu mini:

Teoreticky si soubor zobrazující ceny a parametry tohoto zařízení může udělat každý, ale stejně se obrázku hned všichni chytli a dokonce začali přepočítávat ceny na české koruny. Nejdražší varianta bude podle ceníku opravdu hodně drahá!

Mě k iPadu napadlo ještě, že se na Keynote určitě budou zmiňovat o malé velikosti a váze, „kvůli které je iPad mini výborné zařízení pro pohodlné čtení knih, časopisů a novin. A díky nové verzi iBooks je čtení ještě komfortnější a snažší.“ A taky. že se včera nebo předevčírem v iBookStore objevila zmínka o kompatibilitě s iBooks 3.0. Je pravděpodobné, že vyjde nová verze, protože pro takovéto zařízení bude ibooks tou nejdůležitější aplikací (podle Applu).
A ještě mě napadlo, zda by u tohoto zařízení měla smysl FaceTime kamera. Podle mě tam bude, ale její absence by cenu snížila ještě více, což by někomu vyhovovalo.

2. MacBook 13″ Retina

To mě moc nezajímá, nicméně po uvedení 15″ verze se opravdu očekává vyšší rozlišení i u menšího bratříčka. Rozlišení nebude stejné, jako u „patnáctky“, bylo by to zbytečně moc a nemělo by to smysl. Retina ale neznamená počet PPI, ale jemnost displeje z určité pozorovací vzdálenosti. Navíc i cena bude níže, i když pro mě to bude stále dost. Ale až si budu příští rok kupovat MacBook, díky každému novému MacBooku bude cena starších kousků pomalu klesat.

3. Mac mini

Dříve jsem si ho moc přál a upgrade by pro mě byl šťastný, z důvodu zlevnění starších verzí. Na vysokou si však vezmu raději notebook, než stolní PC. Proto mě tento upgrade nebude zajímat. Měl by prý dostat lepší procesor a vyšší RAMku.

4. iPad 3. generace s Lightning

O tom jsem četl snad až včera a překvapilo by mě, kdyby se tak stalo. Podle mě si Apple Lightning nechá až do iPadu 4. generace. Jak blbě by se rozlišoval „starý“ iPad 3.gen. a ten „nový“? Lightning nepřináší nic tak úžasného, že by Apple chvátal a nasadil ho do více než půl roku starého iPadu. Navíc, když 4. generace je za necelý půlrok tady!

 

Keynote budu jako obvykle sledovat na engadget.com a ještě někde. Těším se, ale ne vyloženě moc a koukat se tentokrát budu píše z povinnosti.

Označeno tagem

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: