iPhone 4 nebo 4S?

Rozhodl jsem se pro koupi iPhonu. Kterou z těchto dvou generací si ale vybrat?

Nejprve jsem si řekl, že si koupím bílou čtyřku, protože je to dobrý telefon a navíc i docela levný. Pak mě však napadlo – proč si nekoupit rovnou 4S? Ten je však dražší, vždyť je to taky 2. nejnovější iPhone.
Jsou přibližně 3 důvody, které mě nutí přemýšlet o koupi páté generace:
Lepší hardware – Nejde ani tak o to, že 4Sko je rychlejší, ale že Apple se na vyšší výkon odvolává v budoucnu a nabídne tak pro 4S více funkcí v nových verzích iOS, než starším iPhonům. Lze to pozorovat již u iOS 6:

Siri – Už od Keynote 2011 v říjnu, kdy byla Siri představena, se mi líbilo grafické zpracování. To se mi líbí doteď a nejen to. Siri bych chtěl hlavně kvůli možnosti povídat si s telefonem. Absence češtiny mi vůbec nevadí, chci se stejně naučit pořádně anglicky.

Foťák a kamera – Už v iPhonu 4 je výborný foťák a kamera, ale parametry 4Ska: 8 MPx a full HD zní lépe. Kvalitu fotek 4Ska všichni chválí a kamera dostala stabilizaci obrazu, takže videa jsou opravdu kvalitní.

Oproti čtyřce bych si za tyto zlepšení musel připlatit cca 2 tisíce. To se zdá jako docela dost, ale musím počítat s tím, že 4Sko by byla lepší investice do budoucna. Přeci jen, co když mi také vydrží tak dlouho, jako můj současný mobil (4 roky)?
Chtěl bych nejlépe nového iPhona v zafóliované krabičce, ale to bych si musel asi připlatit. I když bych rád sundaval folii z krabičky a sloupával folie ze samotného iPhonu, bude mi stačit záruka (sloupávání jsem si užil u iPadu 🙂 ). Chci iPhone se zárukou. Jak je záruka dobrá věc jsem se přesvědčil u reklamace taťkového iPhonu, kdy dostal úplně nový kus a novou dvouletou záruku!
Sleduji ceny na aukru. Nevím, kdy si iPhona pořídím, ale odhaduji to na začátek roku 2013. Jak se změní ceny a nabídka iPhonu po Vánocích se nechám překvapit.

Až si po Vánocích spočtu našetřené peníze, teprve pak se definitivně rozhodnu, zda 4 nebo 4S.

Označeno tagem , , ,

2 thoughts on “iPhone 4 nebo 4S?

  1. Djax píše:

    Já si kupoval iPhone 4 v lednu, počkal jsem až se po vánocích vyrojí inzeráty, kde ho lidi budou prodávat jako nevhodný dárek. Koupil jsem tak zcela nový iPhone i s fóliemi, s 23 měsíční zárukou, asi o 4 tisíce levněji než je běžná cena.

  2. […] této sérii článků: 29. 9. 2012 – Starý mobil dosluhuje, je načase přát si iPhone? 13. 11. 2012 – iPhone 4 nebo 4S? 10. 12. 2012 – Aktuální ceny iPhonů 4S na Aukru 1. 1. 2013 – Lehké zauvažování o […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: