iPhone 5 – koupě

Zbývá necelá minuta do konce. Jsem první, ale teď určitě někdo přihodí. Neustálý refresh stránky a mně hlavou bleskne myšlenka, že bych snad mohl být, u konce převelice důležité aukce, sám. Vteřiny – odpočítávám je nahlas a nechápu, že na tak nízkou cenovku nikdo nereaguje. Konec, poslední refresh a kontrola vítěze. Jsem novým majitelem iPhonu 5.

Takto probíhal konec aukce na Aukru, které jsem se účastnil svým příhozem už pár dní předem.
Dne 16. 2. jsme měli jet na lyžování do Alp a já si vysnil, že s iPhonem v kapse se mi tam pojede raději. Prodejce, se kterým jsem byl domluven na novém iPhonu z Vodafonu (původně z T-Mobilu) se neozýval a po dotazu, kdy by už iPhone konečně mohl být, nevěděl. Já věděl, že musím jednat. Znovu jsem stáhl program RSS Feedleer a začal sledovat Aukro. iPhony byly, jen zde byl pokaždé nějaký kompromis – vysoká cena, nejednoznačné hodnocení prodejce, černý iPhone, blokovaný, záruka 1 rok nebo záruka u nějakého neznámého obchodu. Nakonec mě zaujala aukce, kterou jsem předtím nepovažoval za nijak zajímavou. Především proto, že iPhone byl již rozbalen a záruka byla 2 roky u iStylu, přitom to byla výhra. Začal jsem delší komunikaci s prodejcem, který mi vše vysvětlil.
V sobotu 9. jsem měl již přihozeno na 14 500 Kč, vedl jsem aukci a byl si vědom, že iPhone musím mít do pátku. Hledal jsem i jiné iPhony, ale tato aukce splňovala mé požadavky nejlépe. Byl jsem připraven přihodit i na 15 000 Kč, protože jsem ho opravdu chtěl. Prodejce byl obeznámen, že iPhona chci do pátku doma. Začala neděle, den konce aukce. Jak to dopadlo? To už jste si přečetli v prvním odstavci.

aukro

Na účtu jsem neměl dost peněz, proto jsem v pondělí musel do banky a později toho dne byly peníze odeslány. V úterý 12. 2. už měl prodejce peníze na účtu, balíček odeslal a napsal mi číslo zásilky, abych ji mohl sledovat na internetu. „Páni, už ho budu mít ve středu!“ Ve středu jsem snad celý den kontroloval stav zásilky, ale stále systém vypisoval: Zásilka přepravována k dodací poště. Bál jsem se, že se to do pátku nestihne. Až večer, kdy už byla pošta samozřejmě zavřená, se náhle změnil stav na: Zásilka připravována na dodací poště k doručení. „Balíček je tedy již v Táboře a ve čtvrtek si pro něj určitě dojdu.“ Naneštěstí bylo ve čtvrtek nutné ještě dodělat maturitní práci a já tak potřeboval co nejdříve domů.

Do školy jsem si vzal mobil, kvůli návštěvě prodejny O2 a získání nano SIM karty. Ve čtvrtek 14. 2. ráno se mi ve škole u sledování zásilky objevilo: Zásilka doručována dne 14.02.2013. „Takže po škole zajdu nejen do O2, ale i na poštu pro iPhone.“ Po škole (cca v 16:00) jsem vyndal starou SIM z Nokie a vkráčel do prodejny O2. Paní si starou SIM převzala a řekla, že musí nano SIM naprogramovat, což bude chvíli trvat. Celou záležitost ještě zkomplikovalo, že můj kredit byl 0,5 Kč v mínusu. Bylo potřeba dobít, tak jsem koupil kredit za 250 Kč. Konečně mi byla předána obálka s novou nano SIM.
V prodejně jsem byl minimálně 15 minut a abych stíhal autobus v půl páté, na poštu jsem skoro až utíkal. Bál jsem se jedné věci – bude to špatná pošta. Pošty jsou totiž v Táboře 2 a i u sledování zásilky na internetu byla adresa té druhé pošty. Mi však máme domluveno, že zásilky nám budou chodit na poštu, na kterou jsem právě šel. Po předložení občanky mi bylo řečeno, že pro mě žádnou zásilku nemají. „Sakra! Tak je to ta druhá pošta a já nebudu stíhat autobus!“ Ani nevím proč, ale znovu jsem rychle uháněl na druhou poštu. Když jsem byl uvnitř, vzal jsem si papírek s číslem, sedl a odpočíval. Dostala se na mě řada a já opět předával občanku pošťačce. K mému velkému překvapení, i ona o ničem nevěděla. Šla se podívat do skladu a po chvíli přišla s tím, že balíček nechali u našich sousedů!

Měl jsem v sobě hodně podivných pocitů. Především to, že cenný balík pojištěný na 15 000 Kč jen tak nechají u sousedů (naštěstí s nimi dobře vycházíme) a to, že osud jakoby chtěl získání iPhonu co nejvíce oddálit. Počkal jsem asi půl hodiny na autobus a konečně se vydal domů. V autobuse mě zaměstnávaly myšlenky, jak to teď bude. „Zítra odevzdávám maturitní práci a ještě v ní potřebuji něco dodělat. iPhone chci rozbalit ještě dnes, abych se uklidnil, že tam skutečně je, ale chci ještě zítra natočit unboxing, takže nebudu sloupávat folie.“Nakonec jsem po příjezdu domů dospěl k názoru, že po dodělání práce celého iPhona zprovozním a sloupu i folie. Rychle jsem usedl k PC, práci dokončil a vytiskl. Všechny jsem přizval na rozbalování a mohlo se začít!

Vše řádně fotit:
IMG_0468DSC00867DSC00868
Krabička se zdála stejně malá, jako u iP4/4S. Po sundání vrchní části krabičky jsem ho konečně spatřil:
Prohlédnout zbytek balení a pustit se do odloupnutí folií:
DSC00869
Vyndat slot na SIMku bylo poměrně obtížné, bál jsem pořádně zatlačit. Při zapnutí mě zarazilo, že nenaběhla klasická konfigurační obrazovka. Naběhlo menu a zde byly ikony aplikací Numbers, Keynote a Pages. iPhone měl totiž na krabičce nápis: Not for resale. Byl to iPhone určený pro ukázku v prodejně, tudíž aplikace slouží jen k demonstraci. Zapnul jsem Keynote a chtěl se vrátit do menu, ALE Home Button nereagoval!
Mačkal jsem, co to šlo, ale iPhone nereagoval. Trocha paniky, připojení k nabíječce nepomohlo. Na iPadu jsem si na internetu vyhledal návod na kalibraci HB – bez úspěchu, HB jakoby tam vůbec nebyl. Hned mi bylo jasné, že se to nespraví a že to bude rychlá reklamace. Jo a do Alp ho mít taky nebudu! Napsal jsem prodejci mail a následně zavolal. Velice se tomu divil a poradil, ať zkusím restore, i když to asi nepomůže. Na PC jsem tedy stáhl nejnovější verzi iOS, nainstaloval a provedl restore. Samozřejmě, že to nepomohlo. Ještě ten večer jsme se domluvili na vrácení.

Jak probíhalo vrácení? Čtěte následující článek.

Označeno tagem

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: