Koupě iPhonu 5 z AOS

Nakonec jsem dospěl k tomu, že iPhone 5 koupím z českého Apple Online Storu. Cena je sice 16 627 Kč, zato mám velikou jistotu, že iPhone bude bez problémů, 2 roky záruka a kvalitní servis.
Rekapitulace:
Je zajímavé, jak jsem se od iPhonu 4 za cca 7000-8000 Kč, přes iPhone 4S za 9000-11 000 Kč dostal až k iPhonu 5 za plnou cenu. Sledoval jsem Aukro a doufal, že bych pětku sehnal za cca 13 000 Kč, poté maximálně 15 000 Kč. Měl jsem domluven prodej nového od prodejce z T-Mobilu za 14 699 Kč, to však trvalo moc dlouho a možná bych ho teď stále neměl. Když jsem konečně našel jakž takž vyhovující bílý iPhone 5 na Aukru za 14 500 Kč, tak mu nefungoval home button a já ho musel vrátit. Teď je ale vše jinak, už ho mám. Pokud si však myslíte, že vše proběhlo bez problému, tak se bohužel pletete.
V neděli jsem si tedy z Prahy odvážel 15 000 Kč. V pondělí ráno, ještě než jsem šel do školy, čekala mě návštěva banky. Tam jsem peníze uložil, abych tím z většiny zaplatil iPhone. Peníze byly uloženy a první hodinu ve škole, kdy jsme byly na počítačích, jsem chtěl iPhone koupit. Jako dodací adresu jsem zadal školu, protože je jisté, že v době doručení budu právě tam. Dostal jsem se až k rekapitulaci dodacích a fakturačních údajů, ale zde nastal zádrhel. Chtělo to pro kontrolu vypsat bezpečnostní kód, který je umístěn na elektronické kartě. Kartu mám ale doma, takže smůla. Bylo jasné, že ho objednám nejdříve, až přijdu domů. To bude cca půl pátý a iPhone tudíž přijde až ve středu. Když jsem přišel domů, opsal jsem kód a klikl na Podat objednávku. Po krátkém loadingu vyběhla tato hláška:
hláška
Zarazilo mě to, tak jsem se podíval na limity plateb a zjistil, že limit je nastaven na pouhých 10 000 Kč. Tak jsem si naplánoval příští den znovu cestu do banky, kvůli zvýšení limitu.
V úterý o odpolední pauze ve škole jsem se kolem 12 hodiny za hustého sněžení vydal do banky. Navýšili mi limit a já po příchodu do školy zkusil objednat. Znovu na mě vyskočila žlutě podbarvená hláška! „Vždyť peněz mám dost a limit taky splňuji, tak proč to nejde?“ Docela jsem doufal, že limit se ještě nezvýšil, a proto to nejde. Jestli limit bude v pořádku, je chyba někde jinde a budu muset telefonovat infolince AOS. Po příchodu domů jsem zkontroloval limit a (s úlevou) zjistil, že limit se stále nezvýšil. V bance sdělili, že limit se zvýší až následující den.
Ve středu ráno jsem zkusil objednat, ale hláška se opakovala. Není divu, limit byl stále 10 000 Kč, ale podle banky by ke změně mělo dojít do 10. hodiny dopolední. Zkusil jsem objednat v cca 9:30 hodin ve škole přes iPad a objednávka se ODESLALA! Konečně se povedlo a AOS mi vypisoval:
zpracování
Za hodinu a půl přišel skvělý mail, že iPhone je odeslaný a bude doručen následující den (čtvrtek)!
Ve čtvrtek jsem si vzal do školy tu nejdůležitěší věc – mobil. Dal jsem do něj nějakou SIMku a její tel. číslo uvedl v objednávce. Prvně mi pán z UPS zavolal až ve 12 hodin během matiky. Řekl, že dorazí do hodiny a opravdu, cca ve 12:40 volal, že stojí před školou. Převzal jsem balíček, podepsal se a konečně si iPhona odnášel! Doma mě čekal unboxing a zprovoznění.
Photo 21.02.13 16 59 38
Doma jsem vše připravil na natáčení: vyndal z hnědé krabičky tu bílou, nastavil iPad do správné pozice pro natáčení, připravil iPhony 3GS a 4, našel vhodné místo s dostatkem světla (to moc nevyšlo), ještě nožík na rozříznutí folie z krabičky a mohlo se začít. Měl jsem jen 1 pokus, tak muselo vše klapnout. Včera jsem přes sluchátka Earpods do iPhonu 5 nahrál zvuk, který prošel redukcí šumu a vložil ho do videa. Výsledek se celkem povedl:
Z iPhonu jsem sloupal folie
Photo 21.02.13 17 29 33Photo 21.02.13 17 29 49
a vložil nano SIM. Po zapnutí a nastavení wifi, účtu apod. naběhlo menu. Home button fungoval a já začal instalovat aplikace z App Store, zkusil jsem iCloud (po naběhnutí se na iPhonu ukázaly veškeré kontakty, připomínky, kalendář, nastavení Safari atd., které jsou na iPadu) a další nastavení. V pouzdru iPhone sedí dobře, jen trochu pelíchá (to pouzdro).
Zkušenosti napíši po dlouhodobém používání.
Označeno tagem ,

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: