Co aktuálně dělám

Nějak se poslední dobou nudím, a tak jsem se rozhodl napsat článek o tom, co mě nyní po maturitě zabavuje.

Dne 21. května jsem uzavřel své 4-leté působení na Střední průmyslové škole složením maturitní zkoušky a od té doby mám volno. Volno mi skončí v podstatě až nástupem na vysokou školu (za cca 4 měsíce), ale musím během prázdnin i na brigádu (peníze na MacBook). Co tedy tak dlouho budu dělat? Nevím, ale povím vám, co jsem dělal doteď.

1. Trackmania
Hra, kterou jsem hrál snad už před 6 lety. Propadl jsem jí znovu asi 14 dní před maturitou a spíše, než že bych se učil, jsem hrál. Poslední týden před maturitou jsem si však řekl „stop“ a slíbil si, že se ke hře vrátím, až to bude všechno za mnou.
Mám tu nejlepší Trackmanii, co kdy vyšla (podle mě) – United Forever s updatem Star Edition. Zkoušel jsem i Trackmanii 2 Canyon a Stadium, ale UF si mě získala nejvíce! Skoro každý den se snažím hrát multiplayer a v poslední době často stavím tratě. Moje tratě najdete na http://tmnforever.tm-exchange.com po vyhledání autora „ondrach“. Ale tratě, co za něco stojí jsou asi jen ty poslední 2, které jsem právě postavil tento týden.
2ways
Jezdím klasicky na šipkách na klávesnici (gamepad bych chtěl zkusit) a nejsem nejhorší. Nejezdím slidy se stisklou brzdou a plynem zároveň, ale chtěl bych se to naučit. Sliduji s krátkodobým ubráním plynu a také to jde, protože v mutliplayeru se pohybuji vetšinou v první půlce a občas i první desítce. Na atakování světových rekordů v technických tratích však mohu zapomenout.
Chci pokračovat ve tvorbě zajímavých tratí a nadále sbírat ladder points (LP), abych se posouval ve světovém žebříčku. Aktuálně jsem na tom takto:
pořadí

2. BigShocky
17. května mi domů přišla krabice s hmotností 13,5 kg. Konečně! Asi týden předtím jsem totiž vyhrál karton s 24x BigShock Gold. I když energy drinky moc nepiji, rozhodl jsem se, že tohle si nenechám ujít.
bigshocky
12 litrů vystačí na dlouho, ještě mi zbývá asi 15 plechovek. Před maturitou se taková výhra docela hodila. Ještě více se však hodí na hraní Trackmanie. Před maturitou mě vidina hraní a chlastání energy drinku povzbuzovala a už jsem chtěl konečně odmaturovat. No a teď si to konečně můžu dopřát.
1TukcQGEN40knvvGHY_mFpzgmbMUAaTMikToMKiNl441P7Nst_4Eh_LhNOv-bUB3O_lMAyU

3. Filmy
Pomalu, ale jistě se na csfd.cz blížím k hranici 500 ohodnocených filmů (zatím 442) a nyní je vhodná doba trochu více „pohnout“. Rajfilmy.cz už na iPadu nejsou funkční, ale naštěstí je zde ještě kinotip.cz. Zde bohužel databáze filmů není tak velká, proto trvá déle najít nějaký film z mého filmového „wishlistu“. Naštěstí se většina nechá stáhnout buď přes PC nebo na iPadu přes můj oblíbený program Downloads.
Filmy, které jsem shlédl v poslední době a stojí za zmínku (mé hodnocení je na CSFD, uživatel „ondrach“): Princ a pruďas, Kurýr, Poslední akční hrdina, Czech Made Man a Rychle a zběsile 5.

4. Televize – pořady, seriály
V 18:30 se snažím stíhat televizi, protože na Primě COOL začíná maraton TV zábavy prvním dílem Simpsonů. Pak následuje díl druhý. Je v tom trochu zmatek. Zdá se mi, že se staré řady míchají s novými a 99% všech dílů jsem již viděl (a to i víckrát, než 1x). Poměrně mě zaujali soutěžící v nové řadě Kdo přežije: Gabon. Kmenové rady však nevidím, jelikož ve 20:00 přepínám z Primy COOL na Smíchov na seriál Přátelé. V sobotu v 15:35 (to je dnes, hurá) mám již navyklé sledování pořadu Fakta X. Neviděl jsem asi jen 3 díly, snažím se to sledovat, protože je to téma, co mě zajímá. Následující den (neděle) si nařizuji budíka, protože kolem 8:15 začíná další díl Fakta X.

5. iPad, iPhone
Snad nejvíc času z celého dne věnuji mým iZařízením. Okamžitě po probuzení checkuju internet, odehraji hry (The Simpsons a BattleFriends) a pak jdu teprve na snídani. Během dne možná až zbytečně často kontroluji, co je nového a opět hraji hry. Na YouTube sleduji videa a procházím App Store. Své iOS zařízení miluji a jsem opravdu natěšený na MacBook, od kterého očekávám, že na něm také budu závislý.
K iPhonu bych si rád pořídil nějaký stativ, protože ho v poslední době docela postrádám. Díval jsem se na dealextreme.com, ale zatím se pro žádný nerozhodl.
DSC00916

Co bych měl dělat:
Už je to dlouho, co jsem si do iPadu a iPhonu stáhl aplikace na cloud úložiště (bude o tom článek). Rád bych zašifroval důležité soubory (fotky, dokumenty) a uploadnul na cloud, kvůli záloze. Také už mám dlouho 2x 1TB externí HDD a na ty bych měl více zálohovat. Zatím jsem jen zkopíroval pár důležitých souborů z PC, ale uvažuji o záloze celého systému Windows. Moc se mi do toho však nechce.

Označeno tagem

2 thoughts on “Co aktuálně dělám

  1. Djax píše:

    Jaký máš nick na gamecenter?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: