Apple haters

Zbývá 40 minut do Keynote a já mám chuť zkrátit si čas psaním. Rozhodl jsem se krátce napsat můj názor na tzv. Apple haters (bytosti nadávající na firmu Apple a jeho výrobky).

Android nebo iOS? Častá otázka internetových poraden. Stejně jako všechno ostatní, oboje má své plusy i mínusy a své příznivce a odpůrce. Pokud se vám něco nelíbí a dáváte to hlasitě najevo, už jste hater.
Baví mě číst diskuze na internetu, nejčastěji ke článkům o Applu a keho výrobkům. Vždy se zde najde minimálně jeden vůl, který musí dát najevo své znechucení a všechny seznámit se svým debilním názorem. Máte výrobek Applu a nesypete na něj špínu? Tak potom jste iOvce. Podle slovníku blbečků to má znamenat něco jako že jsme členy stáda a slepě následujeme pasáčka (to má být Tim Cook?).

image

Obecné pravidlo je nereagovat na takové příspěvky, které nás urážejí. Nicméně občas je třeba uvést záležitost na pravou míru. Např. těm, co si stěžují na přehnaně drahé počítače Mac, je třeba podotknout, že oproti Windows (nejlevnější verze stojí pár tisíc Kč) stojí OS X 500 Kč (jen jedna verze). Tak se cena počítače i se softwarem nezdá tak vysoká.

Všiml jsem si jedné zajímavosti. Převážně si stěžují fanoušci Andoidu na fanoušky Applu. Obráceně jsem to skoro nezaznamenal. To také ukazuje vyspělost obou „táborů“. Ač se to zdá jako nesmysl, větší techničtí experti jsou zřejmě fanoušci Applu. Vyvodil jsem to ze stížností na uzavřenost iOS a dalších. Z těchto stížností vyplývá, že fanoušci Androidu toho ve skutečnosti o svém oblíbeném systému moc neví. Kdyby věděli, asi by pochopili, že Android je opravdu méně stabilní, když běží na tolika různých strojích od různých výrobců. Nechci ale být Android hater, respektuji volbu uživatelů.
Já se mohu odpůrcům Applu jen smát, že nechápou tu geniální strategii – výroba jak softwaru, tak hardwaru stejnou firmou = perfektní kompatibilita a stabilita. Každý, ať má rád co chce, ale ať nehází špínu na druhou stranu!

Označeno tagem , ,

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: