Podívám se do Londýna

Už se to blíží. Konečně se podívám do města, které je dle mého názoru jedno z nejhezčích na světě.

Zajem o Anglii ve mně vzbudil, jak jsem již v minulosti psal, Harry Potter. Ale nebýt tohoto slavného eposu, stejně bych se tam těšil. Ta příroda, ta architektura, památky, Apple Story…

Apple Store
Minimálně 1 ze 4 londýnských Apple Storů chci navštívit. Nejpravděpodobněji to bude nějaký v centru města, kde jsou AS Regent Street a AS Covent Garden. Raději bych navštívil Covent Garden, protože je 2. největší na světě a největší v Evropě.
image
Bude to má první návštěva AS a doufám, že to bude stát za to. Já, zvyklí na české APR prodejny, se asi budu divit, jak je oficiální obchod Applu veliký. Pokusím se vyfotit snímek s mým blogem otevřeným na nějakém Macu.

Památky
Klasika – Big Ben, London Eye, Tower, Buckingham Palace, Tower Bridge, Westminster Abbey, Trafalgar Square, Piccadilly Circus… Těším se, až to všechno uvidím v reálu. Jsem zvědav na výlet do zámku Windsor, který je trochu dál od Londýna a co zajímavého uvidíme v galeriích a muzeích, kam je většinou vstup zdarma.
image

Místa Harryho Pottera
Po celé Anglii a hlavně Londýně se nacházejí filmové lokace HP. Při zakreslování do mapy Londýna jsem si našel seznam lokací a ty nejpodstatnější si vyznačil. Jedním z mých největších přání je projít se po mostě Millenium Bridge, který byl v 6. filmu Smrtijedy potopen do Temže.
image
Poblíž ulice Charing Cross Road se podle výše uvedené scény nachází vchod do Příčné ulice, rád bych se tam vyfotil. Dále bude možné navštívit místo, kde stála telefonní budka, která sloužila jako vchod pro návštěvníky na Ministerstvo kouzel. Snad se podaří navštívit i Leadenhall Market, kde je vchod do Děravého kotle. Na co se ale nejvíce těším a doufám, že se mi tam podaří dostat, je nádraží King´s Cross. Nejen, že se zde nachází The Harry Potter Shop, ale pro turisty je vytvořena zeď, do níž je jakoby z poloviny zapuštěný vozík s kufry. Fronty tam však nejsou malé. A snad z dálky bude možné zahlédnout prostor mezi nástupišti 4 a 5, kde byl filmován vchod na nástupiště 9 3/4. Bez jízdenky se tam totiž nelze dostat (což chápu, na nástupišti by dav fanoušků zrovna nebyl vítaný).
image

Zajímavosti
V Londýně je spousta zajímavostí. Natáčelo se zde mnoho filmů, takže je možné poznat lokace např. z filmu Skyfall a jiných bondovek. Budeme poblíž kancelářské budovy, která byla v mém nejoblíbenějším seriálu IT Crowd sídlo firmy Reynholm Industries. Rád bych se u ní vyfotil v IT Crowd tričku. Budeme moci obdivovat 2. největší mrakodrap Evropy – The Shard (304 metrů). Za Hyde Parkem se nachází nejdražší čtvrť světa – Kensington Palace Gardens a poblíž nejluxusnější dům Londýna – Franchuk Villa (160 milionů $). V restauraci The Ivy se schází celebrity, tak snad někoho zahlédnu.

image

Při cestě do Anglie budeme překonávat 1 časové pásmo, posuneme se o hodinu zpátky. Snad nám počasí bude přát, aby se dalo fotit a točit. Doufám, že mi volné 3GB v iPhonu budou stačit a hlavně, aby vydržela baterka. Po příjezdu sepíši článek a doplním ho fotkami a možná videem.

Označeno tagem , , , , ,

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: