Chci koupit MacBook

Nástup na vysokou školu se pomalu blíží a každým dnem bych si rád opatřil MacBooka. Sleduji Aukro, aby mi žádná nabídka neunikla.

Stejně, jako jsem na začátku tohoto roku sledoval Aukro přes RSS čtečku, aby mi neunikl žádný iPhone, nyní přes aplikaci Reeder sleduji MacBooky. Musím Reeder pochválit, funguje velmi dobře. Nedávno byla bohužel ukončena služba Google Reader, tak jsem se přihlásil na Feedly.com přes můj účet Google a vložil zdrojovou adresu z Aukra. Aplikace má jen 1 slabinu a to je absence iPad verze. Sice si mohu stáhnout přímo aplikaci Feedly, ale to je ten typ aplikace, která slouží pro RSS článků z webů (novinový způsob).
Ale teď již o tématu.

Bohužel, velkou část MacBooků na Aukru tvoří Airy. Já však chci verzi Pro. O menší rozměry a váhu nestojím. Jde mi o vyšší výkon, mechaniku a verze Pro je navíc hezčí. Největším problémem je to, kterou verzi koupit. Chtěl jsem 2010, pak jsem si řekl, že nemusím za každý Apple výrobek utrácet velké sumy a že mi postačí 2009. Nyní mám našetřeno přes 12 tisís a opět mě instinkt vede k zakoupení verze 2011 za cca 16-17 tisíc.
Jde o to rozhodnout se, co vlastně s MacBookem budu dělat, na co ho budu využívat? Poslední dobou se zajímám o možnosti spouštět Windows, protože chci na MacBooku hrát mj. Trackmanii United a The Sims 2. Obě hry by měly běžet (The Sims 2 běželo na MB 2010, podle videa na YouTube, velice dobře). Největší problém je prý s grafickou kartou, ta integrovaná zkrátka nemusí být podporovaná. Co se týče spouštění Windows, nejlepší by byla asi virtualizace. Jenže třeba takový Parallels Desktop stojí 70€. Další možnost je Boot Camp. Je zdarma, nabídne vyšší výkon, ALE je nutný restart MB pro přepínání mezi systémy (vzhledem k rychlosti MB by to však měla být otázka chvilky).

Chci 13″ displej. 15 palců by již bylo zbytečně moc a cena by tomu také odpovídala. Paměť budu potřebovat raději větší, kvůli zálohám v iTunes a softwaru. Minimálně tak 250GB. Mé dva 1TB HDD nepoužiji, nejsou zformátované na exFAT. Dále by se hodila co možná nejméně opotřebovaná baterie, protože výdrž bude na přednáškách HODNĚ důležitá. Dobré je, že prodávající často dává osobní záruku na vyzkoušení, zda je vše v pořádku. Nejlepší by samozřejmě byla ještě běžící záruka od nějakého obchodu, ale to už bych asi chtěl moc.

20130726-093829.jpg

Rád bych si MB pořídil už v srpnu, abych si s ním mohl hrát a naučit se OS X. Pokud nebude nainstalován OS X Mountain Lion, ale nižší verze, nainstaluji (koupím) na Mac App Store 10.8. Upgrade na 10.9 Mavericks mě ani neláká, pokud však bude zdarma a nebude problémový, samozřejmě to zkusím. Těším se, až začnu používat stabilní a rychlý systém a odpočinu si od těch zpropadených Windows. Začnu si procházet Mac App Store a instalovat užitečné aplikace a hry. Až na MB zprovozním i Windows (asi přes Boot Camp), také nainstaluji nejnutnější software. No a hlavně musím nějak vyřešit zálohování mých iOS zařízení a iPodu do MB. iPhone jsem ještě v iTunes na PC ani nenastavil a u iPodu jen synchornizuji hudbu, ale iPad se mi dost dlouho zálohoval do PC a teď to nějak budu muset přesunout na MB.

Označeno tagem , , , ,

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: