iOS 7 – objevy z beta verzí

Ty největší novinky, které přináší iOS 7 Apple představil v červnu na své Keynote. Nemusí však být pro někoho zásadní tak, jako drobné novinky, které vývojáři objevují při používání beta verzí. Na ty nejlepší (podle mě) bych rád upozornil v tomto článku.

1. beta
Apple ji uvolnil chvíli po Keynote. Zatím jen pro iPhone a iPod touch.
Ikonka hodin na ploše bude animovaná a tak na ni bude přesný čas. Tapeta na pozadí bude moci být panoramatická, jako je tomu na Androidu. Stačí hýbat zařízením. Spotlight se zobrazí po stažení jakékoliv plochy směrem dolů. V Nastavení je možné povolit, jaké aplikace mohou využít 3G (4G) internetu. Navíc se zobrazuje, kolik dat aplikace stáhla. Až budu mít 3G, určitě se to bude hodit.
image
Ikona Kiosek lze konečně vložit do složky! Na iPhonu bude multitasking i na šířku. V aplikaci Kompas bude i vodováha.

2. beta
Tu již bylo možné nainstalovat i na iPady, takže jsem se dočkal toho, jak iOS 7 bude vypadat na mém iPadu. Pocity jsou smíšené. Podivné je např. to, že i na iPadu se ve složkách na 1. stránce bude zobrazovat jen 9 aplikací a kolem spousta nevyužitého místa!
image
Přibyla aplikace Voice Memos, tedy starý dobrý diktafon. Nyní však s jiným designem, který se mi osobně moc nelíbí. Nicméně ukazatel hlasitosti vypadá povedeně.
image
Ve zprávách je možné nechat si zobrazit čas odeslání posunutím zprávy doleva.
Na iPadech lze fotit HDR. S novým iPadem to jistě využiji, se současným nefotím.
Oproti 1. betě si uživatelé pochvalovali stabilitu a rychlejší systém.

3. beta
Z této bety pochází obrázek, který mě velice zaujal. Ti, co na svém zařízení poprvé spustili App Store vyběhla hláška o Apple aplikacích zdarma, mezi kterými se objevily i aplikace jako iPhoto, iMovie, Pages, Numbers a Keynote.
image
To by bylo naprosto skvělé, kdyby je Apple uvolnil zdarma. Koneckonců, s OS X také dostanete zdarma aplikace z balíku iLife (iMovie a iPhoto). Kalendář v měsíčním náhledu ukazuje tečku u dní, kdy je něco naplánováno. Když se aplikace stahuje, ukazatel stažení je symbolizován kruhovým vybarvením ikony. Uvidím, jak moc to bude přehledné…
image
Další skvělou novinkou je zobrazení iPhone aplikací v Retině na iPadu 2 a iPadu mini. To jsem Retina iPadům záviděl a nyní to bude možné i na mém iPadu 2!

4. beta
Zatím poslední beta. Na uzamčené obrazovce jsou ukazatele vytažení horní a spodní lišty rovné, dříve byly do šipky. Vedle Spotlight okénka přibylo tlačítko Zrušit.
image
Nová grafika tlačítek při volání a vytáčení čísla.
image
Další drobnosti mi nestojí za zmínku.

5. beta
Každá nová beta je představena cca 2 týdny po té předešlé a je to vždy v pondělí. Buď se jí tedy dočkáme zítra nebo za týden.
Prý se očekává upload videí do Fotostreamu (to bude GB dat…).

Označeno tagem , , , ,

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: