V budoucnu chci do Anglie

Už ani nevím, kdy mě to vlastně napadlo. Anglie mě ale začala zajímat asi tak od roku 2009 (ano, je zde spojitost s tématem Harry Potter). Anglie je prostě nádherná země s úžasnou přírodou, hodnými lidmi, nádhernými památkami, tajemnými místy a celkově příjemnou armosférou. To vše jsem si ověřil na začátku července při návštěve Londýna.

Nejlepší možný scénář (omluvte naivitu):
Mým největším snem by bylo, kdybych se po vysoké škole odstěhoval někam poblíž Londýna (přímo v Londýně bych se nedoplatil). Lákají mě anglické vesničky. Odtud bych denně jezdil vlakem do centra Londýna za prací. Časem bych se dostal na lepší pracovní pozici a v budoucnu se možná přestěhoval přímo do Londýna.

image

Trochu se však bojím rovnou se přestěhovat. Asi by to chtělo nejprve na pár měsíců odjet „obhlédnout terén“. Moc bych si přál najít spřízněnou duši, která by se se mnou do Anglie vydala. Přeci jen by to bylo hned jiné, kdybychom si ze začátku navzájem pomáhali s angličtinou, hledáním bydlení, práce. Když bych si byl jist, že jazyk bez problému zvládám na komunikativní úrovni a že jsem si vědom všech úskalí a nezbytností spojených se změnou státu, přestěhoval bych se.
Poměrně zajímavé, ale bohužel velice krátké, je video s výpověďmi lidí, co se rozhodli odstěhovat do Playmouthu:

Všichni v něm tvrdí, že počátky byly těžké. S tím počítám. Vím, že to nebude vůbec jednoduché si zvyknout na jiné prostředí apod. Nicméně je to můj sen, a tak jsem ochoten obětovat třeba i dobrou pracovní pozici v ČR. Koneckonců, všichni ve videu jsou s bydlením v UK spokojeni a našli si dobře výdělečnou práci.

Naučit se (konečně) pořádně anglicky a bydlet v tak krásné zemi, to je dobrá motivace, ne?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: