Koupě MacBooku

V půlce srpna jsem si pořídil MacBook. Cesta k němu naštěstí nebyla tak komplikovaná, jako tomu bylo u iPhonu 5.

Do iPadu i iPhonu jsem si stáhl aplikaci Reeder, která pro mě byla natolik důležitá, že jsem si ji dal do docku:
image
Každý den (co to povídám, každou hodinu) jsem kontroloval, zda něco nepřibylo. Mé požadavky byly jasné v tom, že to musí být MacBook Pro, minimálně verze Mid 2010 a cena tak do cca 16 tisíc. MacBooky poměrně rychle přibývaly, většina však byla verze Air. Přesto mě nějaké době zaujala aukce o 15″ MacBook Pro. Rozhodl jsem se ji podrobně sledovat.
MacBook jsem si už moc přál, chtěl jsem ho každým dnem víc a víc. Četl jsem fóra, kde řešili, zda 13″ nebo 15″ MacBook. Bylo mi jasné, že do školy by mi 13″ stačila, ale upřímně, ta 15″ mě lákala víc (repráky vedle klávesnice, touchpad vypadal krásně malý oproti obrovskému tělu). Lidé však radili 13″ a když se někdo zmínil o použití ve škole, tak radili dokonce 11″ Air. Trochu mě zarazilo, že 15″ je asi opravdu moc, abych pak vůbec viděl na učitele. Dále mě zarazilo, že podle fotek neměl MacBook českou klávesnici. V horní řadě kláves nebyly písmena s háčky a čárky.
image
Aukci jsem vedl s nabídkou 10 tisíc, ale v den ukončení aukce jsem byl přehozen a zvýšil tak nabídku na více, než 15 tisíc. Nechtěl jsem popravdě už moc přihazovat. Bál jsem se té velikosti a velký mínus byla absence CZ klávesnice. Ještě měl MacBook trochu naražený roh (kdoví, co se při nárazu stalo uvnitř). Hodinu před koncem mě přehodil budoucí majitel MacBooku. Sice jsem ještě přihodil 16 900 Kč, ale to spíše jen abych mu zvedl kupní cenu. Aukce skončila na častce 17 tisíc.
Na dohled nebyly žádné výrazné nabídky, tak jsem listoval těmi staršími. Zaujala mě aukce, která mě předtím odradila (nezaujala) asi z důvodu neuvedení kapacity HDD a přítomnosti nějaké šmouhy na víku. Když jsem si však znovu přečetl info, rozhodl jsem se prodejci napsat. V aukci byla totiž zmínka i o mac klávesnici, imouse a 2 nabíječkách. Prodejce jsem se zeptal na šmouhu na víku, jaká je kapacita HDD a poprosil ho o fotky imouse a mac klávesnice.
Prodejce velice ochotně odepsal, že kapacita je 250GB, na víku to byla jen nějaká nečistota, která byla odstraněna a zaslal i fotografie. Byla to velká Apple keyboard s numerickým blokem a Magic Mouse. Tomu říkám slušné příslušenství. Hned jsem přihodil minimálních 14 tisíc a těšil se, až bude konec.
Ve čtvrtek 8. srpna jsem byl stále jediným přihazujícím a byl připraven ještě přihodit, abych si výhru pojistil. 20 minut před koncem jsem přihodil 16 tisíc. Nikdo mě však neatakoval a já aukci vyhrál s nabídkou 14 tisíc metodou start-cíl!
image
Ještě ten den v půlnoci jsem odeslal peníze a netrpělivě očekával email od prodejce. Ten se ozval s tím, že kvůli vytíženosti se odeslání trochu opozdí. 14.8. mi pošta poslala mail s tím, že zítra mi předají zásilku.
15.8. kolem půl desáté mi pošťák předal přes 4 kg vážící balík. Nezbytné vyfocení krabice a mohlo se rozbalovat. Miluju tyhle chvíle!
image
Klávesnice, nabíječky Mag Safe, MacBook a ještě chvilku jsem se prohrabával novinami, až jsem našel myšku Magic Mouse. Na MB jsem stiskl tlačítko na boku, abych zjistil nabití baterie. Ta byla skoro úplně nabitá. Neměl jsem moc času, jeli jsme pryč, ale bez prvního spuštění bych to nevydržel. MacBook jsem tedy hned zapnul a chystal se ho nakonfigurovat.
image
Při zadávání Apple ID nastal problém, jak napsat znak zavináče. Nakonec jsme ho napsali přes připojenou Apple klávesnici. Napadlo mě zkusit Magic Mouse, ta nefungovala. Když mi konečně došlo, že musím vložit baterky, myška zablikala a začala fungovat. Zkusil jsem se vzdálit do jiné místnosti asi 8 metrů od MacBooku a myš pořád fungovala – skvělé. Systém naběhl. Proběhlo nastavení CZ klávesnice. Po spuštění poznámek, připomínek a kalendáře jsem s radostí uznal, že ten iCloud je zkrátka super. Ještě nějaké to pohrání si se systémem a pak už si k MacBooku vlezl bratr a já se kochal svítícím jablíčkem na víku. To je tedy můj první notebook v životě (a nemá Windows – yes!).

Mé následující zkušenosti samozřejmě chystám do dalších článků.

Označeno tagem ,

4 thoughts on “Koupě MacBooku

  1. […] srpen byl pro mě dost nabitý den. Konečně mi přišel MacBook, chvilku jsem se s ním seznamoval a pak zase hned chvátal pryč, protože jsem společně s […]

  2. Hana Došková píše:

    Přeji Vám hodně radosti s macbookem a ať dobře slouží a jen tiše závidím MAC i když mám skvělé Lenovo Y580 s Windows 8.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: