Co bude na Keynote září 2013?

Je to opět tu! Po přesně 3 měsících od softwarové Keynote nás čeká ta obecně zajímavější – hardwarová Keynote. Internet se opět topí v „zaručeně pravých“ uniklých součástkách iPhonu a přidává k tomu i rovnou novou kategorii „levný iPhone“.

Pozvánka přišla (očekávaně) v úterý 3. 9. Někdo totiž zase věděl víc, a tak datum 10. 9. (označení nové verze OS X :)) koloval internetem již od konce srpna.
This-Should-Brighten-Everyones-Day
iOS 7, OS X 10.9 Mavericks
Opět začnu tím, co je velice pravděpodobné, a to je uvedení nových verzí  operačních systémů iOS a OS X mezi běžné uživatele. Tímto tématem bude v podstatě Keynote začínat. Po několika beta verzích obou systémů Apple uvede, snad již značně vyladěné, finální verze.

Co já na to?
Těším se. Poprvé mě budou zajímat oba systémy a oba si také po nějaké době nainstaluji.

iPhone 5S
Nejznámější produkt Applu se pravděpodobně představí již ve své 7. generaci.
Očekává se procesor A7, který by mohl přinést 64bit architekturu. Home Button by měl mít čtečku otisku prstů, Apple totiž koupil společnost AuthenTec. Po vzoru iPadu 4. gen. možná bude 128GB verze, nová barevná varianta Champagne (zlatá).
Photo 05.09.13 15 15 28
Fotoaparát by měl navýšit počet MPx z 8 na 12 nebo 13 a zlepšit by se měla světelnost. Podle uniklé zadní strany se usuzuje, že blesk bude obsahovat 2 diody s odlišnou barvou pro zlepšení výsledných barev na snímku.
Photo 05.09.13 16 36 13
Dále by se vylepšení určitě mělo dočkat video. Natáčet by se dalo 60/120 fps (podle API iOS 7).Design by měl zůstat stejný (ostatně jako u každé S verze).

Co já na to?
Nevím, co na iPhonu 5 ještě lze vylepšit, ale určitě bych se, být inženýrem v Applu, zaměřil na baterii.

iPhone 5C
Můžou se o něčem vést větší debaty, než o nové generaci klasického iPhonu? Tento rok ano! Více, než o iPhonu 5S se mluví a píše o představení jeho levnější verze, kterou Apple zareaguje na trh levných Android zařízení.
O tom, že to bude 5C se začalo věřit po uveřejnění tohoto obrázku:
Photo 05.09.13 16 48 56
Nemyslím, že by se někdo piplal s nalepováním nápisu „iPhone 5C“ na tolik krabiček, takže by to mohl být opravdu únik z čínské továrny. „C“ by mohlo znamenat např. „Color“. Úniky totiž ukazují tělo v několika barevných variantách.
iphone-5c-all-colors
Šasi by mělo být plastové. Výkon na úrovni 4Ska. Vše zkrátka nastaveno tak nízko, aby to byl použitelný stroj s podporou nejnovějšího iOS, a zároveň dostatečně levný.

Co já na to?
Své kupce by si rozhodně našel. Lidé by už omezili to naříkání nad cenou iPhonu a velká spousta by si levnější iPhone koupila. Jinak, já cenu odhaduji k deseti tisícům, přeci jen to stále bude iPhone.

Co dále?
Hovoří se i o představení nových iPadů, ale tomu nevěřím. Jen si představte Keynote ve zrychleném režimu, jak Apple rekapituluje iOS a OS X a následně je vypouští k uživatelům, pak představuje iPhone 5S, potom 5C a pár dalších drobností. To je myslím dost a představení iPadu 5. gen. a iPadu mini 2. gen. očekávám na říjnové Keynote, jak tomu bylo minulý rok.

Na Keynote jsem tentokrát poměrně natěšený. Jsem zvědav, zda bude představen iP 5C a také jsem zvědav na cenu OS X Mavericks.
Označeno tagem , , , ,

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: