Oblíbené aplikace – 4. Nástroje

1. iSlovník
Mít v zařízení slovník je pro mě základ. Když byl anglicko-český iSlovník na App Store zdarma, neváhal jsem a stáhl si ho. Nabízí velkou zásobu slov. Velkým plusem je přítomnost glosáře, přes který je možné vkládat další slova. V detailu slova se zobrazí přepis anglické výslovnosti a případně další významy daného slova. Škoda absence verze pro iPad, na něm je asi lepší používat WordLink, který je zdarma.

Podpora displeje iP5: ano
Podpora iPhone/iPad: ano/ne

image

2. XE Currency
Převodník měn. V nastavení je možné přidat/odebrat měnu, nastavit interval updatu kurzů, nastavit počet desetinných míst apod. Při zvolení nějaké měny se objeví jakoby kalkulačka, kam se vepíše požadovaná hodnota. S tou je možné provádět matematické operace jako sčítání, odčítání, násobení a dělení. Pak stačí jen kliknout na velkou zelenou šipku a hodnota se přepočítá do zbývajících měn. Při rozkliknutí měny se zobrazí dokonce historický graf vývoje poměru mezi cenami.

Podpora displeje iP5: ano
Podpora iPhone/iPad: ano/ano

image

3. Qrafter Pro
QR kódy se dnes již používají docela hojně. Mým požadavkům nejvíce vyhovoval program Qrafter. Skenovat lze nejen vyfocením, ale lze i vybrat obrázek z Camera roll. Po naskenování se v případě webu zobrazí URL, možnost otevření v jednom z prohlížečů, grafické zobrazení kódu a sdílení. Dle mého nejlepší funkcí programu je možnost tvorby vlastního kódu, do kterého lze zakódovat web, lokaci, vizitku, událost, text, email… V sekci historie si lze prohlédnout dříve skenované kódy a vše vyexportovat. Program disponuje spoustou textů s ukázkami variant kódů, nápovědou a tipy.

Podpora displeje iP5: ano
Podpora iPhone/iPad: ano/ano

image

4. Downloads lite
Safari neumožňuje stahovat jakýkoliv soubor a uložit ho. Jen obrázky. Proto spousta lidí stáhne nějaký download manager. Zkusil jsem jich několik a nejvíce mi vyhovuje Downloads. Navíc lze přímo v něm např. přehrávat filmy. Samozřejmostí je wifi transfer, lze si nastavit domovskou stránku, změnit identifikaci prohlížeče na Firefox 10, zálohovat do iTunes apod. Jednou jsem chtěl na počítači stáhnout soubor z uloz.to, ale soubor se nechtěl stáhnout. Zapnul jsem tedy iPad, spustil Downloads a soubor bez problému stáhnul. Free verze je limitována možností uložit jen pár souborů. Do budoucna uvažuji o plné verzi.

Podpora displeje iP5: ano
Podpora iPhone/iPad: ano/ano

image

5. Converter Plus free
Převody jednotek moc nepoužívám, ale rozhodně se hodí mít nějaký program, co to umí. Converter Plus nabízí oproti konkurenci přehledný design a pohodlné ovládání. Ty nejdůležitější kategorie si doporučuji přidat do oblíbených a potom i jednotlivé jednotky. Teprve pak je aplikace rychle použitelná. Mezi kategoriemi narazíte snad na vše, třeba i na výpočty DPI/PPI, či přepočet psího věku na ten lidský. Můžete si vytvořit i vlastní převody. Na iPad doporučuji Universer Unit Converter Pro HD nebo Converter Touch HD.

Podpora displeje iP5: ano
Podpora iPhone/iPad: ano/ne

image

6. Puffin Web Browser
Absence technologie flash na iOS zařízeních… V minulosti jsem i já tento krok nechápal. Teď už od flashe upouští vesměs všichni, ale než ho nahradí HTML 5, bude to ještě dlouho trvat a webů používající flash je stále dost. Řešení zde však je – aplikace Puffin. Zkusil jsem zkušební 14 denní verzi a bylo jasné, že koupím plnou. Puffin totiž opravdu funguje. Vzhled metra Windows 8 sice není hezký a ani užitečný, ale to hlavní funguje! Flashový obsah není tak plynulý, jako na počítači. Hraní online her usnadňuje Puffin možností zobrazit gamepad a trackpad s myší (lze přesouvat soubory). Já úspěšně používám aplikaci na vyplňování dotazníků, které nepoužívají klasické HTML nebo vyžadují přesouvání obrázků apod.

Podpora displeje iP5: ano
Podpora iPhone/iPad: ano/ano

image

7. YouTube
V minulosti to byla již věstavěná aplikace. V iOS 6 ji Apple odstranil a všichni (hlavně já) čekali, až se objeví v App Store. Nedávný upate nabídl zobrazení videa v malém okně při vyhledávání jiného videa. K aplikaci lze připojit televizi a obsah zobrazovat na ní. Občas se stane, že při pomalejším internetovém připojení se automaticky zhorší obraz a zvuk. To je však tak nekoukatelné, že jsem se začal pídit po programu, kde si mohu nastavit přesně rozlišení videa. Velice mi vyhovuje aplikace ProTuber, která však neumožňuje otočit uživatelské prostředí na šířku.

Podpora displeje iP5: ano
Podpora iPhone/iPad: ano/ano

image

8. AppShopper Social
Kolik peněz já už ušetřil díky AppShopperu! O této stránce jsem v minulosti na blogu psal. Vytvoříte si účet, do wish listu (seznamu přání) si přidáte aplikace a hry, které si chcete pořídit a už jen čekáte, kdy vás aplikace upozorní na snížení jejich cen. Do sekce My Apps si lze importovat ty, co už uživatel má a může tak být upozorňován na updaty. Velmi si cením historie vývoje ceny. Aplikaci lze vlastně kompletně využít pro vyhledání programů místo App Store. Při vyhledávání lze třídit výsledky podle ceny, typu zařízení a kategorie. V nastavení si lze zvolit typy notifikací (doporučuji ponechat zaškrtlé jen Price Drops), zasílat notifikace mailem, vybrat stát a měnu a skrýt „Non-Western Apps“ (doporučuji). Na iPadu používám starší verzi aplikace nazvanou jen AppShopper, na App Storu ji už nelze nalézt. Snad brzy vyjde update s iPad podporou.

Podpora displeje iP5: ano
Podpora iPhone/iPad: ano/ne

image

Označeno tagem , ,

One thought on “Oblíbené aplikace – 4. Nástroje

  1. […] – 1. Hry Oblíbené aplikace – 2. Mapy Oblíbené aplikace – 3. Produktivita Oblíbené aplikace – 4. Nástroje Oblíbené aplikace – 5. […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: