Co mám aktuálně na jazyku

Po delší době se opět hlásím s dalším článkem. Aktuálně je několik témat, o kterých bych rád dal na blog vědět. Tak mě napadlo, udělat jen jeden článek, kde zmíním vše potřebné.

Vysoká škola
Důvod, proč už dlouho nebyl článek. Je to pro mě něco úplně jiného, protože jsem skoro 5 dní v týdnu mimo domov, konkrétně v Praze. ČVUT je škola dost prestižní a podle toho vypadají nároky na studenty. Zda vůbec dostuduji bude záležet na tom, zda se dokážu škole dost přizpůsobit a zda se budu dostatečně učit (na což nejsem ze střední školy zvyklý). Bohužel nemám rád matiku a na VŠ ji mám věsměs v každém předmětu. Ale to, že jsem v Praze je fajn, protože se mohu účastnit zajímavých akcí. Např. ve čtvrtek jsem navštívil veletrh For Games.
image

Bowling
Nejlepší hodinou na vysoký je volitelný tělocvik. Jako sport jsem si zvolil můj oblíbený bowling, a tak každé úterý chodím s partou jiných studentů do bowlingové herny. Uvažoval jsem, že bych do budoucna o mém vztahu k tomu sportu napsal samostatný článek. Nyní si přeji koupit vlastní excentrickou kouli, tím by se měla má hra změnit a ještě více mě nadchnout. Trenér mi řekl, že mám dobrý předpoklad, abych si excentrickou kouli koupil. Tak až budou peníze…

GTA V
Pár dní po tom, co vyšlo, už jsme ho instalovali na Playstation. Kvůli škole moc nehraji a mám odehráno asi 20%. Musím však potvrdit všechny slova chvály a říci, že GTA V je opravdu nejlepší hra, co jsem kdy hrál! Těší mě zprávy o obřích výdělcích Rockstaru, zápis hry do 7 kategorií v Guinessovce a celosvětová hodnoceních (na gamerankings.com aktuálně 96,92% ze 32 recenzí). „Pětka“ je opravdu špičková hra, kde je možné takřka cokoliv. Nečekal jsem, že od minulého dílu se grafika tak zlepší. Navíc přibyla zvěř a hlavně více charakterů, mezi nimiž lze přepínat.
image

Očekávaná iPad keynote
Už tento týden v úterý se předpokládalo, že přijde pozvánka. Podle „důvěryhodných zdrojů“ se však keynote bude konat 22. 10., a proto pozvánka přijde o týden déle. Za 3 dny se tak již konečně dočkáme. Jsem zvědav, do jakých barev bude pozvánka laděna, podle mě se přeruší řada barevných motivů a bude laděna do upjatějších odstínů (doufám ve zlatý iPad). Již skončil iTunes Festival, servery Applu by tak tuto akci mohly streamovat, jako tomu bylo naposled u červnového představení iOS a OS X. Na koleji mám internet s rychlostí 100Mb/s, takže se sledováním by neměl být problém, i když nebudu doma.
image

iOS 7
Málem bych zapomněl napsat mé poznatky z iOS 7. Na obě zařízení jsem ho instaloval den potom, co vyšel. iPad byl zpočátku trochu zasekaný, ale nyní to již nepozoruji. iPhone 5 zvládá novou verzi bez sebemenších problémů. Používám Control Center, zalíbily se mi i záložky v Notification Center. Trochu mi vadí delší animace při vracení se na homescreen, protože pokud se např. rozhodnu stáhnout notifikační lištu, musí se počkat delší dobu, než to bude možné provést. Podivné objevování a mizení lišt v Safari také není zrovna přívětivé (na iPhonu). Na iPadu mě těší podpora iPhone aplikací v retině, konečně už není Instagram tak rozpixelovaný.

image

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: