Co očekávám od říjnové keynote?

Pro mě je to nejočekávanější akce Applu tohoto roku! Bude to totiž první keynote v životě, kterou se chystám sledovat s tím, že představený produkt si koupím.

V úterý jsem refreshoval stránku 9to5mac, kde se kolem 18 hodiny skutečně objevila pozvánka. Zarazilo mě, že je opět barevná.

20131020-141353.jpg

Nevím, co barvy, které směrem nahoru mění saturaci, mohou vyjadřovat. A text je tentokrát dost záhadný. Každý server ho přeložil do češtiny trochu jinak. Slovo „cover“ je docela zrádné. Zřejmě však Apple chce zdůraznit, že má něco skrytého, co chce ukázat. Že by úplně nový produkt?

iPad 5. generace
O této keynote se mluví jako o iPad keynote, takže 5. generace je takřka stoprocentní. Od nové verze se čeká změna designu po vzoru verze mini. Tablet by tak měl být užší, rámečky kolem displeje budou tenčí. iPad by mohl dostat barvy po vzoru iPhonu 5s, tedy Space Grey, stříbrnou a možná i zlatou (ta se na fotkách/renderech objevovala jen u verze mini). Procesor bude buď A7 nebo vylepšený A7X a měl by být samozřejmě 64 bitový. Také by mohlo přibýt Touch ID a fotoaparát možná dozná vylepšení (slo-mo videa a 8MPx?).
image
Co na to já?
3 generace po sobě měly stejný design, takže změna je jistá. Doufám v Touch ID a zlatou variantu.

iPad mini 2. generace
Spotřebitelé verzi mini milují a Apple to ví. Bude se tedy snažit přinést určitě parádní vylepšení. Displej by mohl být retina, rozlišení by tedy měl dostat to, které má velký iPad. Hardware bude určitě vylepšen novým procesorem, ale nebude zřejmě tak výkonný, jako u velké verze. Dále to budou nové barvy, ale zda to bude zlatá, jako na renderech nebo spíše barvy jako na pozvánce, to se uvidí. O ničem dalším se nemluví, ale fotoaparát bude možná také vylepšen.
image
Co na to já?
O retině se nemluví, jako o stoprocentní nové funkci. Můj názor je popsán dále v článku. Ale že by Apple vylepšil jen výkon? Barvy na pozvánce by mohli značit příchod barev na iPad mini a Apple by zopakoval to, co udělal s iPhony. Keynote ukáže, kterou verzi si koupím a barvy v tom budou hrát možná velkou roli.

OS X Mavericks
Uvedení do prodeje se čekalo společně s iOS 7 v září. Zřejmě se ale dočkáme až teď. Bude zveřejněna cena a seznam kompatibilních počítačů.
Co na to já?
Nový OS si asi pořídím. Můj MacBook bude jistě kompatibilní a cena jistě zůstane na přijatelné úrovni.

Mac Pro
V červnu byl slavnostně představen a od té doby nic. Nyní by měla nastat chvíle pro uvedení do prodeje a zveřejnění ceny.
Co na to já?
Na cenu jsem zvědav!

Co dál?
Píše se o MacBoocích Pro s procesory Intel Haswell. Dále by se mohlo hovořit o nové Apple TV. To by mě moc zajímalo, protože je to mé přání k vánocům. No a dle textu pozvánky by Apple mohl něčím překvapit. Píše se o iWatch, či Apple televizi.

Můj rozbor ohledně retiny v iPadu mini
Dlouho a často jsem o nových funkcích iPadů přemýšlel, především o integraci retiny do verze mini. Našel jsem jak různá pro, tak proti. Vystačilo by to na samostatný článek, ale pokusím se to zkrátit.
Všechny hlavní produkty Applu (mimo MacBook Air) mají retinu, dokonce i iPod nano. Od Applu by to nebylo příliš chytré a především „estetické“, kdyby verzi mini ponechal 163 PPI. Byl by jediným iOS zařízením bez retiny. Ovšem proti hovoří fakt, že by obě verze iPadů měly stejné rozlišení. Napadlo mě sice, že by rozlišení mohlo poskočit „jen“ na nějakých 1600×1200 pixelů, ale vývojáři by měli docela problém při redesignování starších aplikací. Velký iPad by však dál nabízel větší rozlišení a dávalo by to smysl.

image
Dost důležitý fakt, na který snad ještě nikdo neupozornil je podívat se na retina MacBooky! Ty nám toho dost prozradí. 13″ a 15″ MacBooky Pro mají oba retinu, každý však jiné rozlišení! Z toho je patrné, že Apple zřejmě nemá v úmyslu, aby 9,7 a 7,9 palcové displeje iPadů měly shodně 2048×1536 pixelů. Jsem na rozřešení této situace dost zvědavý, protože zákazníci větší PPI očekávají a tlačí tak na Apple, aby jim vyšel vstříc.

Keynote budu sledovat na koleji, kde mi kabelový internet běhá rychlostí 100Mb/s, takže by neměl být problém. Kdyby byl stream, bylo by to opravdu skvělé. Dost se těším, až mě keynote přesvědčí, který iPad koupit. Pro verzi mini však jednoznačně hovoří cena, kdy bych si místo 32GB velké verze mohl za stejnou cenu koupit 64GB mini.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: