Co je tablet? Lidi to neví.

Nedávno Google uveřejnil svůj Zeitgeist pro rok 2013. Je to statistika nejvyhledávanějších slov, či slovních spojení za daný rok. To, že dotaz „co je tablet“ ovládl žebříček dotazů „co je…“ mě přinutilo napsat tento článek.

Než začnu, rád bych upozornil na to, jak těžké bylo najít původní zdroj. Všechny zpravodajské weby článek jen přepsaly, ale zdroj buď vůbec neuvedly nebo napsaly „Google“. Já však chtěl vidět na vlastní oči, kam to Google uveřejnil. Několik minut hledání a konečně jsem ten článek našel: http://googlepresscz.blogspot.cz/2013/12/cesky-duch-doby-2013.html

Teď už ale k věci.
Už několikrát jsem se setkal s dotazem typu „co je vlastně tablet?“, „hodí se pro mě tablet?“, „umí tablet…?“. Radím lidem na Apple poradně stránky heureka.cz (http://apple.heureka.cz/poradna/). Už jsem odpověděl na více než tisícovku otázek a mám tedy slušný přehled o gramotnosti Čechů v oblasti Apple.
Takže český lid neví, co je tablet. K tomuto smutnému zjištění mohu říci asi jen to, že to je obrovská škoda! Tablet je zkrátka úžasné zařízení, které toho umí tolik, že to člověka až překvapuje. Na jednu stranu je skvělé, že se lidé o tablety zajímají, a proto je tak často vyhledávají. Na stranu druhou mě, jakožto milujícího uživatele svého iPadu 2, mrzí, že se musí ptát Google vyhledávače, místo aby si zašli do nejbližšího elektra, vzali tablet do ruky a zkusili si ho.

ipadmini
Jasně, za těch pár minut na prodejně si nevyzkouší vše a ani si neužijí ten pocit, když ráno po probuzení vezmete tablet do ruky a pohodlně si čtete internet nebo přijdete ze školy/práce, svalíte se na pohovku a na tabletu si pustíte film. Důležité však je, že by během té krátké chvíle měli být tabletem očarováni (páni, co všechno to umí). Zde hodně záleží na tom, jaký tablet to je. Ačkoliv jsem příznivec Apple iPadu, na poradně Heureky rozhodně neříkám, že tím jediným správným tabletem je iPad. Člověk si zkrátka musí rozhodnout, jakou chce úhlopříčku a především operační systém. Proto často radím dojít si oba (iOS, Android) systémy vyzkoušet a rozhodnout se.

A co tedy odpovědět na dotaz, co je tablet? Můžete si přečíst nudnou a i trochu vtipnou definici na Wikipedii, já však říkám, že to je jedno z nejlepších elektronických zařízení pro práci i zábavu, za poslední desetiletí!

Označeno tagem , , , , ,

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: