Proč miluju svůj iPad

iPad 2 vyšel na začátku roku 2011 a v září téhož roku jsem si ho pořídil ve 32GB verzi. Vlastním ho tedy už skoro 2 a půl roku a mám ho pořád stejně rád, jako v den vybalení z krabice. O jakém produktu tohle může člověk říci?

Design
Když ho vysunu z pouzdra, je to tenoučká černá placka s nádherným designem a obrovským displejem. Zadní část je hliníkově stříbrná s černým plastovým logem Applu. Zkosené hrany obloukově přechází v zadní stranu, což je detailní prvek, kterého si velmi cením. Na bocích iPadu nechybí nic podstatného. Je zde 3,5mm jack na sluchátka, či repráky, mikrofon, reproduktor, 30pinový konektor, regulace hlasitosti a tlačítko pro zapnutí/vypnutí systémových zvuků. Co by tu mohlo ještě být? USB? To nepotřebuji, navíc by svou velikostí kazilo design. Nad displejem je přední kamera a čidlo pro sledování intenzity osvětlení. Designu nemohu vytknout nic. Jedině v oblasti účelnosti trochu ztrácí body za skutečnost, že zkosené hrany nejsou to pravé pro snadné zapojení kabelu na spodní straně.
23092011847

Systém
iOS 7 iPad 2 sice trochu zpomalil, ale stále je na tom lépe, než tablety s Androidem. Jde však o sehranost SW a HW, (ostatně jako u všech jablečných produktů) a v tom iPad+iOS obstávají na jedničku! Prvky v systému jsou tak velké, aby vzhledem k velikosti displeje byly zobrazeny v ideální velikosti. Nevím o případu, že bych se v něčem překlikával nebo se nemohl trefit na tlačítko. Pouze kvůli pouzdru mám ztížený přístup k Ovládacímu centru, protože pouzdro je těsně kolem displeje vyvýšeno o cca půl centimetru. Home button využívám minimálně, gesta systému jsou rychlá a intuitivní. Divím se, že při pomalé minimalizaci fotoaparátu 5 prsty se obraz neustále zobrazuje v reálném čase, nesekne se. Výkon iPadu zkrátka bezproblému stačí.

Výdrž
To je až neuvěřitelné. Min. 10 hodin využití (jas poloviční, wifi). Tento údaj Apple prezentuje na svých keynote a on nejenom, že je spíše nižší (iPad vydrží občas i 12 hod.), ale navíc toto platí i po více, než 2 letech. Toť má zkušenost. Jsem zvědav, kdy bude baterie zralá na výměnu. Ještě jsem popravdě neslyšel, že by ji někdo musel nechat vyměnit. V nových iPadech je baterie větší, co se kapacity týče, a tudíž by se i déle nabíjí. Já iPad nabíjím z nuly do plna asi za 4 hodiny.
vydrz_baterie

Můj další iPad…
bude zřejmě mini. Záleží na termínu koupě. Předběžně to odhaduji na dobu představení nových generací tento rok, tedy říjen 2014. Je několik možností:
1.  iPad mini 3. generace mě natolik zaujme, že budu chtít tento. To by však musela nastat jedna z okolností, které považuji za naprosto jednoznačnou nutnost koupě (displej se simulací materiálů pomocí vibrací, nová technologie baterie apod.).
2.  iPad mini 2. generace bude za velmi dobrou cenu oproti Airu, koupím jej.
3.  iPad Air se cenou nebudete tolik lišit od miniho 2. generace, koupím jej.

Už v současné době se iPad 2 prodává za směšné částky, tak jsem se rozhodl, že si ho ponechám. Je to vlastně mé první nové Apple zařízení v životě a důkaz opravdu kvalitního výrobku, takže bych se ho těžko vzdával. I když mám iPod, iPhone 5 i MacBook, všechno to mám méně radši, než iPad 2. Ten je pro mě to nej a vždycky ho budu považovat za revoluční kus techniky.

Tento článek je samozřejmě kompletně napsaný na iPadu.

Označeno tagem , , , , , ,

3 thoughts on “Proč miluju svůj iPad

  1. David píše:

    Jen to rozlišení dispeje, který je hrubý jako struhadlo, je nevýhoda proti dalším generacím.

  2. […] milovaný iPad 2 32GB budu zřejmě prodávat. Ve velmi pochvalném článku jsem psal, že se ho nechci vzdávat a že se stejně prodává za směšné ceny, ale […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: