Oblíbené aplikace – 5. Cloud

Konečně se dostávám k dalšímu dílu tohoto seriálu. Měl být poslední, ale nedávno jsem na Twitteru uvedl, že chystám ještě 6. díl, který bude o zábavných aplikacích. Cloudové aplikace skoro nepoužívám, maximálně Dropbox, ale našel jsem si všechny ty, co nabízejí úložiště zdarma. Minimálně do budoucna se cloud hodí, např. pro zálohu fotek a dokumentů.

1. Dropbox
Nejznámější cloudová služba a také asi ta nejoblíbenější. Nevím proč, rozhodně nenabízí největší prostor pro data. V základu dostanete k dispozici 2GB. Ty lze rozšířit, když se přes váš odkaz zaregistruje někdo další nebo splníte nějaké úkoly. Já mám aktuálně 4.8GB. Design aplikace je celkově dost jednoduchý. Když ještě nebylo iOS 6 se svou funkcí Photo upload, využíval jsem upload fotek tak, že jsem ji nahrál na Dropbox, nechal si vygenerovat odkaz, a ten následně poslal. Soubory si lze označit jako oblíbené a ty budou poté k dispozici offline v aplikaci. Spousta uživatelů využívá i Camera upload, což je automatický upload vyfocených fotek, což se hodí jako zálohování. Nejste zde limitováni 1000 fotek, jako u Fotostreamu.

Podpora displeje iP5: ano
Podpora iPhone/iPad: ano/ano

IMG_1143

2. Disk Google (Google Drive)

I velikán Google má své cloudové úložiště. Jeho velkou výhodou je spolupráce s webovými Officy, tudíž lze přímo v aplikaci tvořit excelovskou tabulku nebo text ve Wordu. Líbí se mi grafické rozhraní, je jednoduché a přitom poměrně podrobné. Úložiště má v bezplatné variantě velikost slušných 15GB. Také je zde přítomna funkce offline soubory. Můžete editovat sdílené soubory s jinými lidmi. Jeden soubor tedy může být editován v jednu chvíli více lidmi. U každého souboru nebo složky je ikona „i“, skrze kterou se lze dostat do podrobností. Zde lze nastavit, kdo bude mít k souboru přístup a bude ho moci jen prohlížet, komentovat nebo rovnou upravovat. Se souborem lze dělat následující: sdílet, odebrat, přesunout, tisknout, označit hvězdičkou, přejmenovat, otevřít v jiné aplikaci, získat odkaz a zpřístupnit offline.

Podpora displeje iP5: ano
Podpora iPhone/iPad: ano/ano

IMG_1144

3. SkyDrive
Cloud od Microsoftu. K dispozici je tentokrát 7GB. Jednoduché a dle mého názoru hranaté grafické prostředí. K souborům ze sady Office jsou přiřazeny podobné ikony, jako ve Windows na PC. Položky lze opět sdílet skrze emailové adresy. Jako u Dropboxu, i zde lze zapnout automatickou zálohu fotek. Pokud chcete upravit Office soubor na iPhonu, aplikace vás odkáže na stažení Office Mobile, která je sice zdarma, ale platí se roční poplatek za používání. Na iPadu se otevře Safari a v něm se načte webová aplikace, kde lze editovat zdarma.

Podpora displeje iP5: ano
Podpora iPhone/iPad: ano/ano

IMG_1145

4. SugarSync
SugarSync vyniká v tom, že k automatickému uploadu fotek nabízí i upload videí! Kapacita lze zvětšovat plněním úkolů, já mám 5.62GB. Za doporučení kamaráda dostane on i vy 500MB navíc. Na aplikaci je vidět, že hodně spoléhá na synchronizaci s počítačem. Mohu si nechat zobrazit složky z počítače, MacBooku nebo čistě jen cloud. Po grafické stránce je aplikace oproti ostatním možná trochu zastaralá, zato je velice přehledná a to díky postranímu menu. Na iPadu se okna zobrazují vedle sebe tak, jak jsou otevírány. Soubory je možné sdílet a zjistit, s jakými počitači jsou synchronizovány. Fotky jsou zobrazovány v samostatné položce v menu.

Podpora displeje iP5: ano
Podpora iPhone/iPad: ano/ano

IMG_1146

5. Box
Úložiště o velikosti 50GB už je dost pádný důvod k založení účtu u této služby. Po ohvězdičkování lze soubor prohlížet offline. Ke sdíleným souborům mohou psát uživatelé komentáře. Aplikace dokonce zobrazuje seznam jiných aplikací, které se vám budou hodit při editování daného souboru nebo vytváření jiných souborů. Vzhled aplikace patří ještě do dob iOS 6 a na iPadu si zakládá na bočním zobrazení souborů a horním menu. První položka v menu je Updates. Ta shromažďuje notifikace o tom, kdo prohlížel jaký soubor, zanechal komentář a podobně.

Podpora displeje iP5: ano
Podpora iPhone/iPad: ano/ano

IMG_1147

6. Copy
Aplikace s dosti moderním designem, kombinace černá a stříbrná se mi líbí. Kapacita 15GB je také velmi slušná, více místa lze získat doporučením. V postraním menu jsou soubory tříděny do kategorií: Dokumenty, obrázky, audio, video, prezentace a všechny soubory. Hvězdičkou lze vybrat soubory pro offline prohlížení. PDF soubory jebo obrázky je možné digitálně podepsat a vložit „fajku“. Nebo můžete soubor někomu poslat, aby ho podepsal. Samozřejmě lze soubor klasicky sdílet. Aplikace se občas zasekne, na iPhonu i iPadu.

Podpora displeje iP5: ano
Podpora iPhone/iPad: ano/ano

IMG_1148

Označeno tagem , , , , , ,

One thought on “Oblíbené aplikace – 5. Cloud

  1. […] Oblíbené aplikace – 1. Hry Oblíbené aplikace – 2. Mapy Oblíbené aplikace – 3. Produktivita Oblíbené aplikace – 4. Nástroje Oblíbené aplikace – 5. Cloud […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.