Oblíbené aplikace – 6. Zábava

Poslední díl seriálu věnovaného mým oblíbeným aplikacím. Zakončuji to nejlepší možnou kategorií – zábavné aplikace.

1. Akinator
Myslete si osobu, či zvíře a tato hra ji s velkou pravděpodobností uhodne. To je trochu přehnaný popis, ale je fakt, že aplikace je až překvapivě přesná. Podmínkou je, aby byl hledaný charakter alespoň trochu známý (i když lze přidat kohokoliv). Hádání neprobíhá tak, že by se vám hra snažila číst myšlenky, ale klade dotazy. Podle odpovědí začne popojíždět scéna v pozadí k nebi, když se blíží rozluštění nebo se naopak snižuje, protože se potřebuje ještě několikrát zeptat. Hra dokonce uhodla mého vysokoškolského učitele. Jo a nezmatete ji ani tím, když budete hádat sebe. Pro použití je nutné internetové připojení.

Podpora displeje iP5: ano
Podpora iPhone/iPad: ano/ano

image

2. My Heritage
Aplikace známé webové stránky, kde se tvoří rodokmeny. Jako bonus však aplikace nabízí možnost zjistit, komu ze známých osobností jste podobní. Stačí v menu kliknout na MyCeleb. Identifikace probíhá skrze vyfocení se, nebo můžete vložit obrázek z galerie. Po chvíli se zobrazí několik fotografií celebrit, u kterých aplikace vyhodnotila největší podobu s vaší fotkou. Podle procent poznáte, kdo je méně podobný, kdo více. Výsledek je nutné brát s rezervou, obzvlášť procenta. Aplikace zobrazí 3 nejpodobnější fotky bez rozdílu pohlaví, také lze vybrat konkrétní pohlaví a zobrazit tak více celebrit. S každou novou fotkou se bude složení celebrit měnit, ale třeba mě se pár herců opakovalo.

Podpora displeje iP5: ano
Podpora iPhone/iPad: ano/ano

image

3. Voicy
Aplikace na měnění hlasu v nahrávce. Nahrajete hlas, či cokoliv jiného a potom kliknete na ikonu požadovaného efektu. V bezplatné verzi je efektů jen 5, ale stojí za to. Mým oblíbeným efektem je Chipmunk, dále jsou zde efekty Fast, Slow, Reverse a Synthesizer. Po přehrátí zvuku s efektem lze stisknutím tlačítka Save nahrávku uložit a otevřít v sekci Open. Nahrávkám je možné nastavit dodatečně jiný efekt, smazat ji nebo sdílet. Po kliknutí na uložit do Camera Rollu se do galerie uloží video s nahrávkou. Aplikace zaujme svým jednoduchým a přehledným rozhraním.

Podpora displeje iP5: ano
Podpora iPhone/iPad: ano/ano

image

4. Guinness World Records: Augmented Reality
Jednou jsem si v knihovně půjčil Guinnessovu knihu rekordů na rok 2013 a všiml si QR kódu, po jehož oskenování si lze z App Store stáhnout aplikaci ke knize. Po spuštění stačí čočkou foťáku jen namířit na označenou stránku v knize a začnou se dít věci. Animace se dokonce otáčí tak, jak se hýbe knihou nebo zařízením. Upřímně, byl jsem z aplikace tak nadšen, že jsem se o to musel podělit a ukázat to nejen rodině (včetně prarodičů), ale i lidem na sociálních sítích. Doporučuji stáhnout na iPad, tam je to teprve paráda. Jak jsem napsal v recenzi na App Store: budoucnost na dosah! Už vyšla aplikace na Guinnessovku 2014.

Podpora displeje iP5: ano
Podpora iPhone/iPad: ano/ano

image

No a tím jsem s tímto seriálem u konce. Doufám, že jsem ho nepsal jen pro sebe, ale že někomu třeba pomohl najít užitečnou aplikaci nebo návykovou hru. Zatím přemýšlím o dalším seriálu, který by měl patřit do sekce Cestování. Snad to vyjde.

Oblíbené aplikace – 1. Hry
Oblíbené aplikace – 2. Mapy
Oblíbené aplikace – 3. Produktivita
Oblíbené aplikace – 4. Nástroje
Oblíbené aplikace – 5. Cloud

Označeno tagem , , , ,

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: