Tak nějak ode všeho (3)

Zrovna jsem si pročítal mé články z minulých let a dostal chuť napsat něco nového. Aktuálně už jsem tento měsíc vydal 5 článků a nechci to přehánět, ale už dlouho jsem nepsal všeobecný přehled. Poslední 2 články na toto téma měly název „Co mám aktuálně na jazyku“, ale rád bych se vrátil k názvu, který jsem používal ještě dříve, tedy „Tak nějak ode všeho“.

Opět v Praze
V sobotu jsem vyrazil do Prahy s tím, že si přivezu věci z koleje. Nebylo to vše, udělal jsem si vlastní program. Přeci jen, když už je člověk v Praze, má toho využít. Co se týče koleje, v plánu bylo i odevzdat klíče a tím můj pobyt nadobro ukončit. Bohužel mi však až příliš pozdě došlo, že o víkendu tam asi nikdo nebude. Z pokoje jsem si všechny věci odvezl, ale zítra tam musím znovu, abych mé ubytování již konečně ukončil.

Zálohování
Po dlouhé době jsem se dostal k zazálohování cenných dat na mé harddisky. Zálohoval jsem fotky z taťky iPhonu na Windowsech a bylo to utrpení. Fotky se sice kopírovaly, ale přibližně od půlky byla každá druhá fotka z poloviny šedivá. Když jsem se pokusil o opětovné zkopírování, opět to samé. Takže minimálně stovka fotek musela být ručně překopírována a mě z toho solidně bolela ruka.
Protože mi docházela paměť na MacBooku, bylo načase přenést si HD díly seriálu Přátelé na harddisky a v Macu je vymazat. HDDčka jsou samozřejmě naformátovaná na NTFS a tudíž z nich lze na Macu pouze číst. Díky článku na jablickar.cz jsem však objevil skvělý program (utilitu) NTFS for Mac (http://www.paragon-software.com/cz/home/ntfs-mac/). Mám 10 denní zkušební verzi a funguje to bezvadně. Vlastně o tom ani nevím, prostě připojím HDD a kopíruji.

SuperApple Magazín
Nedávno jsem si ho opět koupil. Mám ho kompletně prohlédnutý a musím říci, že je to skvělé čtení. Už několikrát jsem pomýšlel na předplatné a možná to i realizuji, až mi skončí předplatné Extra PC. Poměrně vhod přišla jednoduchá příručka na iMovie, ve kterém bych se rád naučil. Článek o retinovém iPadu mini mi samozřejmě nemohl uniknout. A pak články jako Barvy a Apple, Půl milionu iPhonů v jednom letadle a nějaké ty aplikace na fotografování.

Olympiáda
Včera jsem nadšeně sledoval Super-G a následně slalom v Kitzbühelu. Po více než dvou týdnech od lyžování v rakouském Saalbach-Hinterglemmu mi lyžování chybí. Na začátku února už konečně budu zpátky na lyžích a snad si to užiju, když napadlo tolik sněhu. Na olympiádu se nijak zvlášť netěším, budu se snažit sledovat jen lyžování, ale je mi jasné, že se v následujících dnech nebude mluvit o ničem jiném.

Tento blog můžete sledovat na:
Twitter: https://twitter.com/ondrach_blog
Facebook: http://www.facebook.com/Ondrachblog

Označeno tagem , , , , ,

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: