Tak nějak ode všeho (4)

Opět se mi nashromáždilo pár důležitých informací, které nejsou příliš dlouhé a nevyžadují celý 1 článek. Tentokrát o iPadu mini s retinou, iOS, iConu, sérii fotek na Instagramu a malou novinkou tohoto blogu.

iPad mini retina a zlatý iP5s v ČB

O víkendu jsme byli v Českých Budějovicích. Navštívili jsme i prodejnu Electro World v obchodním centru Globus, ve které jsem v minulosti poprvé viděl různé verze iPadů a nadšeně o tom na tento blog psal. Těšil jsem se především na televize, ale když se kolem mě mihl stoleček s iPady, nemohl jsem nezjistit, zda je to mini s retinou. Při bližším pohledu nebyly patrné jednotlivé pixely a po otočení a spatření maličkého mikrofonu na zadní straně bylo jasno, držím v ruce konečně retina verzi! Displej je prostě stejně skvělý, jako na iPhonu. Více novinek však není, tak jsem zkoušel aspoň odezvu systému, která byla blesková. Nainstalováno bylo iOS 7.1. Ve výloze obchodu s mobily jsem zezadu spatřil ještě zlatý iPhone 5s. Ta zlatá je hezky decentní, ale já poslední dobou považuji za nejhezčí barvu Space Grey.

iCon

2. ročník této konference se blíží a bude probíhat tento víkend. Do Prahy sice jedu ještě kvůli ČVUT ve čtvrtek, takže do hlavní metropole pojedu tento týden 2x, ale iCon si prostě nechci nechat ujít. Vše bude opět v Národní technické knihovně, ve které jsem měl při studiu na VŠ několik vyučovacích hodin týdně. Vstupenku žádnou nemám, takže budu spoléhat na program zdarma. Podle iCon iOS aplikace by ale i program zdarma měl být zajímavý. Rozhodl jsem se jet v sobotu, kdy je pro mě více atraktivní program. Můžete mě tam někde potkat v mém světle zeleném tričku, nejspíše budu poblíž kluků z Appliště.

Série fotek z Anglie na Instagramu

Občas zapnu Instagram, pohrabu se v galerii a najdu si obrázek, o kterém usoudím, že stojí za zveřejnění. Protože mám ve fotostreamu všechny fotky z Anglie focené minulé léto, rozhodl jsem se pro sérii. Fotky jsou na můj Instagram účet (http://instagram.com/ondrach) nahrávány chronologicky, tedy jak byly foceny za sebou. Samozřejmě to nejsou všechny snímky, jen výběr. Snažím se a budu se i nadále snažit vybírat alespoň 1 fotku z dané lokality/zážitku. Sám jsem zvědavý na další fotky, nechávám se sám sebou překvapit. Bohužel už v minulosti jsem nahrál 9 fotek z Anglie, které bych raději nahrál až teď, ale budu je muset vynechat. Nebo bych je mohl nahrát s jinou úpravou, ještě to zvážím. První 3 fotky v sérii jsem zapomněl číslovat, ale u 4. snímku už začnu. První snímky jsou tyto:

iOS 7.1 opravdu pomohlo

Na Twitter jsem v neděli 9. března napsal, že další den večer očekávám vydání iOS 7.1. Tip mi vyšel a v pondělí 10. 3. jsem v 17:59 na iPadu zkusil vyhledat aktualizaci. Opravdu mi tam naskočila dostupná aktualizace na iOS 7.1 a já to okamžitě oznámil na Twitteru.

IOS71

Z obrázku je vidět, že systém vyšel už před šestou hodinou večerní.

Byl jsem jeden z nejrychlejších a předčil jsem i některé Apple zpravodaje. Na iPadu jsem okamžitě updatoval, stejně tak na iPhonu 4 mého taťky. Těmto dvěma zařízením měl update nejvíce pomoci a stalo se. Odezva systému na iPadu je znatelně lepší a problémy už dělá pouze aplikace Facebook. iPhone 4 je na tom také o něco lépe. Na svůj iPhone 5 jsem instaloval až následující den po zazálohování videí na HDD a jejich smazání v iPhonu. Update totiž vyžadoval 1,9GB volného místa. Líbí se mi grafický přechod animace při odemykání, nápis „žádná oznámení“ v notifikační liště a zvykl jsem si i na ty kruhová tlačítka při volání a vypínání.

Tag <!–more–>

Tímto kusem kódu teď budu oddělovat perex (první odstavec článku) od zbývajícího obsahu. Projevovat se to bude jen na hlavní stránce, kde místo celých příspěvků budou zobrazeny pouze názvy článků a jejich perexy, pak bude následovat odkaz Read more. Je to kvůli přehlednosti pro mě i pro čtenáře a určitému zlepšení návštěvnosti blogu. Protože ze statistik je patrné, že spousta návštěv je na homepage stránce a jednotlivé články na tom nejsou moc dobře. Takto bude pro návštěvníka přehlednější zobrazení požadovaného obsahu a nebude muset scrollovat celý článek. Jinak upozorňuji na funkční vyhledávání, které je nejrychlejší cestou k nalezení. Tag <!–more–> nepřidám zpětně do všech 187 článků, pouze do pár posledních. Každopádně každý další článek už bude takto upraven.

Tento blog můžete sledovat na:
Twitter: https://twitter.com/ondrach_blog
Facebook: http://www.facebook.com/Ondrachblog

Označeno tagem , , , , , , , ,

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: