iCon 2014

Minulý rok jsem se nemohl dostavit, tento rok to naštěstí klaplo a já byl v sobotu 22. března přítomen na této skvělé akci. Zde je mé krátké shrnutí.

Na iCon jsem cestoval ranním vlakem společně s Adamem Kosem. Ještě jsem trochu zíval, ale příjezd do dějiště akce mě dokonale probudil. Zvenku NTKčko (Národní technická knihovna) nevypadalo nijak neobvykle a překvapivě byl klid. Po vstupu dovnitř bylo jasné proč, všichni už byli zabráni do poslouchání přednášek, procházení stánků, focení apod.

S Adamem jsme našli zbytek Appliště týmu, odložili oděvy do šatny a po rozkoukání se po okolí se začal připravovat VideoCast. Nebudu popisovat natáčení, na video si počkejte. Jen řeknu, že se na výsledek opravdu moc těším, protože kameraman Jirka vždy umělecky rozestavil kamery, zaostřil, rozostřil… prostě udělal maximum proto, aby byl záběr co možná nejzajímavější. Na nedělní VideoCast se dokonce tak těším, že jsem si musel pustit alespoň ten o iConu z minulého roku.

Stánků zde bylo opravdu hodně a líbila se mi ta různorodost. Každý stánek zkrátka nabídl něco svého. Na stánku SuperApple magazínu jsem si dvěma výtisky zdarma rozšířil svou sbírku, mobilním zařízením ovládaná koule Sphero se proháněla po vystavené dráze, O2 podávalo drinky chlazené tekutým dusíkem, ILumio fotilo ve vytvořeném ateliéru a k prohlédnutí zde byly fotoaparáty Lytro, hostesky lákaly na soutěže u svých stánků, iStyle měl vystaveny Apple produkty atd. U jednoho stánku s příslušenstvím (myslím, že to byl Kingston) mě zaujal USB flash disk, který v sobě ukrýval i konektor Lightning.

Po poledni jsem pocítil hlad a zamířil k vozu Dish, ke kterému vedla nepřehlédnutelná fronta. V nabídce byly 3 burgery, z nichž nejlákavější mi přišel ten hlavní – pojmenovaný jednoduše Dish. Klasicky u této firmy koupíte burgery s dvojnásobnou cenou, tyto však byly poloviční, tedy i cena. Za 90 Kč jsem si tak koupil nejmenší burger v životě, který byl ale vážně moc dobrý. Částka za tuto pochoutku se opravdu drží závratně vysoko a poměr najedenost/cena je dost chabý. Příště raději KFC.

Kromě Tomáše Tesaře a Honzy Březiny, které jsem viděl již na Applišti srazu, jsem nyní viděl i Petra Máru, Vláďu Janečka, Karla Greifa nebo Jaroslava Homolku. Dále osobnosti českého Twitteru a potěšilo vidět i své followery.

Alespoň jednu přednášku jsem chtěl zhlédnout a byla to přednáška o mobilním focení, která začínala v půl páté. Předchozí přednáška firmy Zagg se však protáhla, a já tak mohl vidět její konec, který byl velmi zajímavý. Bouchání kladivem do displeje Samsungu s nalepenou Zagg folií mobilu nevadilo. Po sloupnutí, nalepení konkurenční folie Belkin a jedním bouchnutím displej ránu nevydržel a folie přístroj nezachránila. Sebevědomá reklama firmy, která na to má! Z přednášky o focení jsem kvůli chvátání na vlak viděl asi 5 minut a nijak mě neuchvátila.

iConu si cením proto, že jeho působnost v České republice ukazuje, jak je Apple tady v naší malé zemičce populární a že jsme pro Apple rozhodně zajímavým trhem. Vlastně ani nevím o podobných akcích v zahraničí. A doufejme, že díky přizvání významných hostů z ciziny se povědomí o Apple konferenci v Česku rozkřikne po světě.
Už se těším na iCon 2015!

Tento blog můžete sledovat na:
Twitter: https://twitter.com/ondrach_blog
Facebook: http://www.facebook.com/Ondrachblog

Označeno tagem , , , , ,

One thought on “iCon 2014

  1. […] V březnu jsem se opravdu účastnil konference iCON v Praze. (viz. článek) […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: