Co bych rád viděl v dalších verzích iOS

O tom, co s největší pravděpodobností bude v chystaném iOS 8, se již čile spekuluje (zahlcuje internet) a mě osobně většina z toho nezaujala. Co bych si tedy do dalších verzí iOS přál já?

1. AirDrop OS X – iOS

Funkce AirDrop je integrovaná do obou těchto systémů, ale není mezi nimi kompatibilní. Zdá se to podivné. Je ale také možné, že Apple to udělal schválně a toto povolí v některé následující verzi systému, přičemž to odprezentuje jako skvělou novou funkci. Může si tak jednoduše odškrtnout jednu položku ze seznamu minimálního počtu představených novinek.

2. Práce s klávesnicí ve stylu SwipeSelection

Tak tenhle tweak lidem s jailbreakem opravdu neskutečně závidím. Je starý už několik let. Dříve jsem tipoval, že Apple se bude inspirovat a tuto funkci do iOS přinese. Bohužel jsme se stále nedočkali a jailbreaková komunita má tuto funkci jen pro sebe. Jak SwipeSelection funguje lze vidět na videu níže (to hlavní začíná v čase 1:25). Co je senzační je to, že tahle vymoženost přesně zapadá do stylu Applu – intuitivní ovládání, které pochopí i mimino a obrovská efektivita. Zpomalovat svou práci neustálým držením prstu na obrazovce, aby se objevila lupa je oproti SwipeSelection opravdu otravné.

3. Synchronizace notifikací

iOS 7 přinesl synchronizaci notifikací a funguje mi, stále je však pár aplikací, se kterými mám problém. Jsou to např. aplikace AppShopper, Slack a Twitter. Nevím, zda je to chyba iOS nebo vývojářů, kteří synchronizaci do těchto aplikací nějakým způsobem nepovolili.

4. Ukončení všech aplikací najednou v multitaskingu

Už jsem si sice zvykl aplikace neukončovat, protože je stejně zanedlouho pustím znovu a zbytečně by se více vybíjela baterie, ale občas je pročistění systému nutné. Některé aplikace/hry radí, abyste pro jejich plynulejší běh ukončili další aplikace a to je právě moment, kdy by se tato možnost hodila kvůli znatelnému urychlení akce. Vypínat aplikace na povel by se mohla naučit Siri.

Siri_close_all_apps

5. Další drobnosti

  • Graficky oddělit měsíce při měsíčním náhledu kalendáře na iPadu
  • Odstranění položky Zmeškané v notifikačním centru
  • Možnost na iPhonu horizontálního zámku rotace displeje

To je jako vše?
Ano. Nic dalšího mě aktuálně nenapadá, snad jen vylepšit stabilitu tam, kde je to třeba. Jak tak koukám na přání ostatních, tak nic z toho mně upřímně nechybí. Widgety, rychlá možnost odpovědět, více možností do Control Centeru, možnost nastavit si různé aplikace jako defaultní….. opravdu po tom netoužím.

 

Tento blog můžete sledovat na:
Twitter: https://twitter.com/ondrach_blog
Facebook: http://www.facebook.com/Ondrachblog

Označeno tagem , , , , , , , , , , , ,

2 thoughts on “Co bych rád viděl v dalších verzích iOS

  1. […] Funkční Airdrop s iOS O tom už jsem se zmiňoval v nedávném článku o iOS. Apple si tedy může vybrat, zda to odprezentuje s novým iOS, či OS X. Nicméně je očividné, […]

  2. I think the admin of this web page is truly working hard in favor of his website, because here every
    material is quality based material.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: