iOS – o čem se moc nemluví, 1. App Store

Už delší dobu si sepisuji zajímavosti v systému iOS, na které možná většina uživatelů nepřišla nebo si je neuvědomila. Rád bych tedy tyto zajímavosti zveřejnil a dal je tak do širšího povědomí. Toto bude opět seriál, dnes začíná prvním dílem – App Store.

Prozatím jsem toho moc nenašel, ale dost na to, abych mohl sepsat článek o App Store. Nicméně budu hledat dál, abych doplnil i další díly seriálu (prozatím mám něco k tématu Safari a samotný systém). Můžete mi klidně pomoci a napsat mi o něčem, co myslíte, že ostatní uživatelé vůbec netuší.

1. Na iPadu vesměs všechny aplikace

Začnu něčím, co skoro každý ví, ale málokdo si to „plnohodnotně“ uvědomil. Jste milovníky aplikací na App Storu? Pokud máte iPad, můžete stáhnout takřka libovolnou aplikaci, tedy i ty určené pro iPhone. Abych to upřesnil – je třeba mít raději novější iPad, jinak se můžete setkat s hláškou, že iPad není kompatibilní (viz. obrázek níže). Na iPadu byste měli být schopni provozovat skoro každou aplikaci. Proč skoro každou? Protože např. takový WhatsApp Messenger se na iPad dostává stěží. App Store vám ho nevyhledá a po vygooglování odkazu se ani po delší době aplikace neobjeví.

Incompatible

Aplikace vyžadující kameru může mít se starším iPadem problém

2. Na iPadu filtrování komentářů

iPad se taktéž hodí více než iPhone pro případ, že chcete lépe procházet komentáře k aplikacím. Na iPhonu/iPodu touch se zobrazí komentáře v pořadí, jak jsou užitečné pro ostatní. Přepínat lze jen mezi tím, zda chcete vidět komentáře k aktuální verzi aplikace, či ke všem verzím. Více toho na těchto zařízeních neuděláte. Na iPadu je to však jiné. Zde si z roletky můžete komentáře třídit ve 4 ohledech – nejvíce užitečné, nejnovější, nejvíce chválící a nejkritičtější. Právě volbu „Most Critical“ doporučuji využívat a zjistit tak, co ostatním na aplikaci vadí.

3. Vysunutí jednotlivých sloupečků Top Charts

I tento tip se vztahuje k App Store na iPadu. Asi každý ví, že pokud v Safari projíždíte delší stránku, pro rychlé navrácení nahoru stačí ťuknout na horní část displeje, kde je zobrazen čas. Tato možnost je však i v App Store na iPadu, kde jsou v sekci Top Charts 3 sloupečky aplikací. Zajímavé je, že lze listovat všemi sloupečky a nahoru si vysunout jen jeden nebo dva z nich. Stačí si představit, že čáry sloupečku pokračují úplně nahoru a klepnout do místa nad ním. Nejtěžší je to u krajů, kde překážejí nalevo položka Categories a vpravo Wish List a vyhledávání. Kam do lišty ťukat vidíte na následujícím obrázku.

Pro vytažení patřičného sloupce stačí ťuknout do oblasti označené stejnou barvou

Pro vytažení patřičného sloupce stačí ťuknout do oblasti označené stejnou barvou

4. Použití Wish Listu pro přehled výdajů

Všimli jste si vůbec, že v App Storu je přítomen Wish List? Není to však tak, že by po přidání aplikace do tohoto seznamu byla sledována její cenovka a uživatel byl upozorňován na změnu ceny (na to je určen skvělý AppShopper), ale pro uskupení aplikací do nákupního seznamu. Zkrátka u aplikace, kterou si v budoucnu budete chtít pořídit, klikněte na tlačítko sdílení a zde je volba přidat do Wish Listu. Celý váš seznam si pak můžete pohodlně prohlédnout po ťuknutí na ikonu v horní části sekce Top Charts. V budoucnu by mohla přibýt alespoň volba seřazení dle ceny, aby si uživatel přehledně zobrazil, co je nejlevnější a tudíž stojí za to ihned koupit.

 

To je konec prvního dílu. Snad jste se dozvěděli něco nového. Jestli ne, počkejte na další díl, třeba se již něčeho nového dočkáte. Znovu upozorňuji, že kdo mi chcete pomoci v dalších dílech nebo i klidně ještě k tématu App Store, napište mi email (v horním menu O blogu, kontakt). Budu za to rád.

 

Tento blog můžete sledovat na:
Twitter: https://twitter.com/ondrach_blog
Facebook: http://www.facebook.com/Ondrachblog

 

Označeno tagem , , , , , ,

2 thoughts on “iOS – o čem se moc nemluví, 1. App Store

  1. […] Přehled dosavadních článků série: 1. díl – App Store […]

  2. […] dosavadních článků série: 1. díl – App Store 2. díl – […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: