Brigáda – šetření na iPad Air 2. gen.

Opakuje se situace z doby, kdy jsem tento blog měl nově založený. V roce 2011 jsem chodil na brigádu, šetřil peníze na iPad a psal o tom hodně článků. Teď tolik článků nebude, ale chci o tom dát nějak vědět, abych si to zaznamenal do budoucna.

Prošel jsem si starší příspěvky a poskládal z nich seriál o šetření na iPad 2:

Výsledný článek o koupi se čte i po bezmála 3 letech skvěle a najdete ho zde:

Na co šetřím?
Protože na iPadu už je znát, že je to starší kousek, už od minulého roku pokukuji po nové verzi. Rozhodl jsem se pro ještě nepředstavený iPad Air 2. generace, jelikož si na podzim nechci kupovat již rok starý Air 1. generace. Také trochu doufám v Touch ID, přičemž uvolnění Touch ID API pro vývojáře v iOS 8 trochu napovídá, že iPad bude tímto senzorem v budoucnu vybaven.

Co dělám?
Teď k samotné brigádě. Chodím pracovat do supermarketu LIDL. Je to jiná brigáda, než byly ty předchozí (betonárka a správa města). Není to tak špinavá práce, zato je náročnější psychicky. Jsem mimo jiné i na pokladně a to někdy i na té hlavní. To znamená, že jsem třeba 4 hodiny na kase, pak půl hodiny pauza, a potom další 3 hodiny na kase. Čas ale překvapivě docela rychle ubíhá, jak se člověk soustředí na markování a práci s penězi. Nejdříve jsem byl trochu zděšen, že budu na dělat i na pokladně, ale už jsem si zvykl. Kromě toho i vybaluji zboží, uklízím, vyvážím a odvážím zboží apod.

Lidl_logo

Od půlky června jsem 2 týdny šel do práce jen 1x týdně, pak se to ustálilo na 3x týdně a nyní je už druhý týden, co budu pracovat 4x týdně. Na předchozích brigádách jsem pracoval každý všední den (5x týdně). V Lidlu ale pracuji i o víkendech, což je pro mě novinka. Nejčastěji chodím na odpolední směny a v obchodě jsem ještě min. hodinu po zavíračce. Párkrát jsem šel brzo ráno a končil už kolem druhé hodiny odpolední. Jako nejlepší se mi zdá mezisměna, což je cca od 9. hodiny ranní do pozdějšího odpoledne. Průměrně jdu do práce na 8 hodin, rekord je 9 a nejméně zase 6 a půl (nepočítám do toho půl hodinové pauzy).

Kolik si vydělám?
Pro zaznamenávání pracovní aktivity a sledování odhadu výdělku jsem prošel App Store a narazil na aplikaci Hours Keeper. Po každém odpracovaném dni si do ní zaznamenám aktivitu. Počet hodin (tedy i vydělaných peněz) se od skutečnosti trochu liší, spíše jich je více, protože přijdu do práce třeba o 6 minut později, ale jsem v ní zase o 10 minut déle. K dnešnímu dni mi aplikace ukazuje 124 odpracovaných hodin a výdělek 9.920 Kč. Samozřejmě je to hrubá mzda. Na výplatě za červen je vidět, že čistá mzda byla o 15% nižší. Každopádně na hodinu mám 80 Kč, oproti 50 Kč v minulých letech.

Teď mě čeká dovolená a úplný závěr srpna bych si rád nechal volný, takže mi toho už moc nezbývá. Jsem zvědav, kolik mi to nakonec vynese, každopádně už teď jsem překonal svůj 117,5 hodinový rekord z roku 2011. No a pak už jen čekat na iPad keynote v říjnu a pořádně si to rozmyslet. Třeba mě upgrade ani moc nepřesvědčí a popřemýšlím o Airu 1. gen. nebo mě znovu upoutá verze mini a koupím ji. Uvidíme…

Označeno tagem , , ,

2 thoughts on “Brigáda – šetření na iPad Air 2. gen.

  1. […] čas pro další zmínku o tom, jak pokračuje má brigáda. Avšak dospěl jsem i k názoru, že starého iPada asi […]

  2. […] V únoru se samozřejmě konala zimní olympiáda v ruském Soči. (viz. článek). Také jsem ukončil studium na ČVUT. Co mi ale nevyšlo byla práce. Na brigádu jsem začal chodit až v červnu. (viz. článek) […]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.

%d blogerům se to líbí: